آلبرتا زیباترین مناظر طبیعی و میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است. در هنگام بازدید از استان زیبای آلبرتا، می توانید از کوه های دلفریب و قله های پهناور آن لذت ببرید. پارک ملی بنف، دریاچه فیروزه ای درخشان و جاسپر از جاذبه های گردشگری آلبرتا هستند که همواره توجه گردشگران را به خود جلب می کنند. وجود تالاب ها، دشت ها و جاذبه های فرهنگی و تاریخی بسیار زیبا، آلبرتا را به یکی از استان های دیدنی و جذاب تبدیل کرده اند که بازدید از آن برای توریست ها خالی از لطف نیست. هلدینگ هلی ویزا قصد دارد در ادامه شما را با جاذبه های گردشگری آلبرتا آشنا سازد، اگر قصد سفر به کانادا را دارید پس با ما همراه باشید.

معرفی استان آلبرتا

ایالت آلبرتا کانادا یکی از استان های معروف و شناخته شده کشور کانادا است که دارای رودخانه ها، دریاچه ها و چشمه های بسیاری است. آلبرتا دارای پوشش گیاهی فوق العاده ای است و جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. برگزاری جشنواره های مختلف هنری، موسیقی، فرهنگی و غیره، از علاقمندی های شهروندان آلبرتا است. کلگری و ادمونتون، از شهرهای مهم آلبرتا هستند که کیفیت زندگی بالا و پیشرفت اقتصادی بالایی دارند. از مهمترین صنایع کلگری میتوان به صنعت نفت و گاز، صنایعی با تکنولوژی مهم و بنگاه های خدماتی اشاره کرد.

پارک ملی بنف

پارک ملی بنف، از معروفترین جاذبه های گردشگری آلبرتا است که میتوان آن را از چشمگیر ترین مکان های دیدنی کشور کانادا دانست. پارک ملی بنف دارای مناظر کوهستانی بسیار زیبا همراه با استراحتگاه های اسکی است. وجود دریاچه درخشان آبی رنگ این پارک، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند. با بازدید از حیات وحش پارک ملی بنف می توانید از انواع حیوانات وحشی مانند گرگ و خرس دیدن کنید. فصل تابستان در پارک بنف، یکی از علاقمندی های افرادی است که دوست دارند به پیاده روی در مسیرهای زیبای آن بپردازند.

دریاچه لوئیز

دریاچه لوئیز، جواهر پارک ملی بنف است که به دلیل داشتن رنگ آبی فیروزه ای خود زیبایی فوق العاده ای دارد. در هنگام بازدید از این دریاچه می توانید از انعکاس کوه ها روی آب دریاچه لذت ببرید و نقاشی طبیعت را به زیبایی تماشا کنید. از شمال شهر بنف می توانید به این دریاچه دسترسی داشته باشید. در کنار لذت از آبی نیلگون دریاچه، می توانید در مسیرهای پیاده روی آن قدم زده و از قایق رانی روی دریاچه لذت ببرید.

کلگری استامپید

کلگری استامپید یک رویداد بزرگ است که هر ساله در کلگری آلبرتا برگزار می شود. با حضور در این جشنواره می توانید ارزش ریشه های کابویی در میان مردم آلبرتا را به زیبایی درک کنید. این جشنواره به مدت ده روز است و از اوایل ماه ژوئیه برگزار می شود. سالانه مردم زیادی از آمریکای شمالی برای شرکت در این جشنواره وارد آلبرتا می شوند. کلگری به اجرای نمایشگاه های فرهنگی و موسیقی و طبیعت زیبای خود معروف است. علاوه بر این، برخی از موسسات در هنگام برگزاری جشنواره، صبحانه رایگان در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهند. در این روز پنجره ها به زیبایی تزئین می شوند و افراد در آن کلاه و چکمه های گاوچرانی می پوشند.

روستای سانشاین

روستای سانشاین یکی از استراحت گاه های تفریحی اسکی آلبرتا شناخته می شود. در فصل زمستان، گردشگران بسیاری به دنبال اسکی روی زمین ها و کوه های برفی این منطقه هستند. در فصل تابستان نیز روستای سانشاین خالی از لطف نیست. در این فصل می توانید به فعالیت های مختلفی مانند کوه نوردی و کشف چمنزارهای فوق العاده بپردازید.

موزه دیرینه شناسی تریل

شهر دراملر، شهر دایناسورها شناخته می شود که در فاصله 140 کیلومتری شمال شرقی کلگری قرار دارد. جالب است بدانید که گونه های مختلفی از انواع دایناسورها در حدود 75 میلیون سال پیش در این منطقه زندگی می کردند. موزه دیرینه شناسی تریل، به زیبایی فسیل دایناسورها را در معرض نمایش قرار داده است. بسیاری از تالاب های این منطقه، از جاذبه های گردشگری آلبرتا هستند.

روستای کاناناسکیس

این روستا یک منطقه بسیار زیبا است که در 80 کیلومتری غرب کلگری قرار گرفته است. کوهنوردان علاقه زیادی به روستای کاناناسکیس دارند. پارک استانی پیتر لوگید، یکی از میراث های یونسکو است که توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کنند. در هنگام بازدید از این روستا، می توانید گوسفند، خرس های گریزلی و بز کوهی را تماشا کنید.

مرکز خرید وست ادمونتون

در هنگام بازدید از مرکز خرید وست ادمونتون، می توانید از بازی مینی گلف و تماشای آکواریوم های آن با نمایش زنده لذت ببرید. بولینگ، رستوران هایی با غذاهای بسیار خوشمزه و سینما در کنار خرید، می تواند یک تجربه بینظیر از سفر شما به آلبرتا باشد.

برج کلگری

یکی از جاذبه های گردشگری آلبرتا، برج کلگری است که بزرگترین عرضه آن، 360 درجه است و دید فوق العاده ای را به دست می دهد. در روزهای صاف می توانید از منظره های خیره کننده کوه ها لذت ببرید و با ایستادن روی کف شیشه ای آن، شهر را به زیبایی مشاهده کنید. وجود یک رستوران گردان در ارتفاع 155 متری برج، می تواند یکی از ویژگی های عالی آن باشد.

بزرگراه آیسفیلدز

بزرگراه آیسفیلدز دارای طول 230 کیلومتر است که میتوان از طریق آن از دریاچه لوئیز به جاسپر رفت. در مسیر خود، می توانید از زیبایی کوه ها، یخچال های طبیعی، دریاچه ها و آبشارها لذت ببرید.

دریاچه مورین

دریاچه مورین به رنگ آبی فیروزه ای خود، جذابیت فوق العاده ای دارد. در هنگام بازدید از دریاچه مورین می توانید از قله های برفی خیره کننده آن غرق در احساس خوب شوید. با گذر از دریاچه مورین می توانید از ده قله اطراف آن، صدای لغزش زمین و ریزش یخچال های طبیعی آن در اثر رعد و برق لذت ببرید.

پارک ملی دریاچه واترتون

پارک ملی واترتون در میان مرز آمریکا و آلبرتا و کوه های زیبای راکی قرار دارد. دریاچه زیبایی در سمت کانادا و یخچال های طبیعی بسیاری نیز در سمت آمریکا دیده می شود. پس از گذر از دریاچه، هتل شاهزاده ولز قرار دارد که امکانات توریستی بیشماری را در خود جای داده است.

پارک ملی جاسپر

پارک ملی جاسپر در قلب پارک بنف قرار گرفته است. پارک جاسپر دارای وسعت بیش از 10 کیلومتر است و بزرگترین پارک ملی کشور بشمار می رود. در هنگام بازدید از این پارک می توانید از دریاچه ها، یخچال های طبیعی، آبشار ها و کوه ها و جنگل های آن دیدن کنید. دریاچه maligne را میتوان از برجسته ترین جاذبه های پارک ملی جاسپر دانست.

دریاچه مدیسن

دریاچه مدیسن در شهر جاسپر قرار گرفته است و معمولا از آن به عنوان دریاچه در حال فروریختن یاد می شود؛ چرا که در کف آن حفره های بسیاری وجود دارد. از ویژگی های این دریاچه میتوان به پرشدن آن توسط باران اشاره کرد، از این رو بسیار عمیق و نامحدود است. از ویژگی های دیگر آن میتوان به تمام شدن آب دریاچه از طریق سیستم زیرزمینی و یک جریان شبیه رود اشاره کرد که به مرور ناپدید می شود.

درام هلر

درام هلر یکی از جاذبه های گردشگری آلبرتا شناخته می شود. با گذر از درام هلر می توانید به سوی دره آهوی قرمز آن بروید و از زیبایی آن لذت ببرید. علاوه بر این، می توانید از موزه های دایناسور آن دیدن کرده و از گشت و گذار در آن، اطلاعات مفیدی از زندگی حیوانات عظیم الجثه آن به دست آورید.

یخزار کلمبیا

یخزار کلمبیا میان پارک بنف و جاسپر قرار دارد. وسعت این یخبندان در اندازه ونکوور است. بسیاری بر این باور هستند که یخزار کلمبیا بخشی از آخرین عصر یخبندان است و شامل یک فلات بزرگ می باشد که هشت یخچال را تغذیه می کنند.

لتبریج

لتبریج در قلب مزرعه آلبرتا قرار دارد. یک شهر قدیمی با معادل زغال سنگ که بهترین مکان برای کشف دره رود اولدمن است. دره ای که دارای عمق 100 متر بوده و از پل های راه آهن فولادی جدا گشته است.

دریاچه مینوانکا

دریاچه مینوانکا در قلب پارک ملی بنف قرار گرفته است. این دریاچه بهترین منطقه آبی برای شنا، سفر دریایی، ماهیگیری و قایقرانی شناخته می شود. همچنین زیباترین مسیرهای ساحلی را در خود جای داده است. آب های لاجوردی رنگ دریاچه مینوانکا از جاذبه های گردشگری آلبرتا شناخته می شود که توجه گردشگران علاقمند به ورزش های آبی را به خود جلب کرده است.

موزه سلطنتی تیرل

موزه سلطنتی تیرل، مرکز تحقیقاتی دیرینه شناسی شناخته می شود که بیش از 130 هزار فسیل را در خود جای داده است. 4500 متر مربع از فضای موزه به سالن هایی اختصاصی یافته است که در آن تاریخ زندگی در زمین به زیبایی در معرض نمایش عموم قرار گرفته است. با بازدید از مشهورترین سالن موزه تیرل، می توانید دایناسورهای تیرانوسوروس، استگوسور، آلبرتوسور و سه شاخ چهره را مشاهده کنید.

شکاف یخی بومینگ

شکاف یخی بومنیگ یک غار خطرناک است که جریان هوای سرد را در خود نگه داشته است. در نتیجه لایه های ضخیمی از یخ شفاف و نرم در آن به وجود آمده اند. لایه یخی بومینگ، دارای خاصیت آکوستیک است. به همین دلیل تنها افراد حرفه ای می توانند از صخره های یخی آن بالا بروند؛ چرا که بسیار لغزنده هستند.

دریاچه آبراهام

دریاچه ابراهام یک دریاچه مصنوعی است که در استان آلبرتا قرار دارد و زیباترین چشم اندازهای زمستانی را در خود جای داده است. با فرا رسیدن فصل زمستان و یخ زدن آب دریاچه، ستون های سفید رنگ در اثر فساد گیاهان ته دریاچه و گاز متان در زیر آن ایجاد می شوند. دریاچه آبراهام 25 میلیون سال سن دارد و عمق آن به 744 متر می رسد؛ به گونه ای که میتوان آن را از قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه های جهان دانست.

دره تن پیک

دره تن پیک به نام دره ده قله شناخته می شود که به دلیل داشتن دریاچه فیروزه ای رنگ خود معروفیت زیادی دارد. این دره را میتوان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری آلبرتا دانست.

صخره های تیز بوفالو جامپ

در گذشته از صخره های تیز بوفالو جامپ برای شکار بوفالوها به وسیله قبیله های سرخ پوست استفاده میشد. امروزه موزه بلک فوت در این صخره توانسته است گردشگران بسیاری را به خود جلب کند. این منطقه را میتوان از قدیمی ترین شکارگاه های بوفالو دانست.

دیگر جاذبه های گردشگری آلبرتا

از دیگر جاذبه های گردشگری آلبرتا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
• بازار او کلر
• پیاده گذر استفان
• پارک ایالتی فیش کریک
• دریاچه آنت
• آبشار سانواپتا
• جشنواره آسمان تاریک جاسپر

سفر به کانادا با سایت هلدینگ هلی ویزا

ایالت آلبرتا در کشور کانادا، از استان های معروف آن است که بسیاری از جاذبه های گردشگری و توریستی را در خود جای داده است. جاذبه هایی که هر یک از آنها نشان از تاریخ و فرهنگ کانادا دارند. هلدینگ هلی ویزا از سایت های معتبر مهاجرتی است که برای سفر به کانادا و بازدید از جاذبه های دیدنی آن، در کنار شماست. بی شک اخذ ویزای توریستی کانادا برای سفر به این کشور الزامی است. هلدینگ هلی ویزا با داشتن کارشناسان و مشاورین مجرب، به شما در دریافت ویزای توریستی کانادا در سریع ترین زمان ممکن کمک می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، تنها کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

جشنواره کلگری استامپید ایالت آلبرتا چه زمانی شروع می شود؟

این جشنواره از اوایل ماه ژوئیه آغاز شده می شود و مدت آن ده روز است.

شهر دایناسورهای ایالت آلبرتا چه نام دارد؟

شهر دراملر شهر دایناسورهای ایالت آلبرتا است که فسیل دایناسورهای مختلف را در معرض نمایش قرار داده است.

بزرگترین یخزار آلبرتا چه نام دارد؟

بزرگترین یخزار آلبرتا، یخزار کلمبیا نام دارد که بخشی از آخرین عصر یخبندان را نشان می دهد.