کانادا به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای جهان، با داشتن طبیعتی بکر و زیبا و جاذبه های گردشگری متعدد، توانسته توجه توریست ها را به خود جلب کند. این کشور در بین اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام قرار گرفته است‌؛ از این رو موقعیت جغرافیایی مناسب و آب و هوای متغیری دارد. کشور کانادا علاوه بر جذب توریست، به عنوان مقصد مهاجرتی محبوبی نیز شناخته می شود. امروزه بسیاری از افراد به دنبال روشی برای اخذ اقامت در کشور کانادا هستند؛ چرا که این کشور خدمات ارزنده ای را به مهاجران ارائه می دهد. در این مطلب از هلدینگ هلی ویزا، قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری کانادا بپردازیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی کشور کانادا

کانادا باوسعت 9.98 کیلومتر مربع، دومین کشور بزرگ جهان است و دارای طیف متنوعی از ویژگی های جغرافیایی، فرهنگی و اجتماعی است. کانادا با جمعیتی که قومیت ها، زبان ها و پیشینه های مختلف را در بر می گیرد، به دلیل چندفرهنگی بودن و تعهد به فراگیری شهرت دارد. از نظر جغرافیایی کانادا با مناظر وسیع خود از جمله رشته کوه های سر به فلک کشیده مانند کوه های راکی ​​و زیبایی سواحل اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام مشخص می شود. مناطق شمالی کشور، با یک تاندرا ناهموار و جنگل های شمالی گسترده مشخص شده است. دریاچه های نمادین و رودخانه سنت لارنس مرز جنوبی آن با ایالات متحده را مشخص می کند.
آب و هوای کانادا به اندازه وسعت آن متنوع است، از سرمای قطب شمال در مناطق شمالی گرفته تا آب و هوای معتدل در جنوب. این کشور همچنین به خاطر پارک های ملی خود مانند بنف و جاسپر معروف است که زیبایی های طبیعی آن را به نمایش گذاشته و فرصت های تفریحی را برای ساکنان و گردشگران فراهم می کند.
کانادا به طور رسمی دو زبانه است و انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی آن هستند. این تنوع زبانی، بازتابی از تاریخ استعماری آن است؛ جایی که مهاجران فرانسوی خود را در کبک مستقر کردند و به ملیله فرهنگی غنی این کشور کمک کردند.
پایتخت کانادا اتاوا است که در کنار رودخانه اتاوا در انتاریو واقع شده است. از نظر استان های مهم، انتاریو و کبک به دلیل جمعیت و اهمیت اقتصادی خود برجسته هستند. انتاریو خانه شهرهایی مانند تورنتو، بزرگترین شهر کانادا و اتاوا پایتخت کانادا است.
این کشور به دلیل سیستم رفاه اجتماعی خود که مراقبت های بهداشتی همگانی و خدمات اجتماعی مختلف را به شهروندان خود ارائه می دهد مشهور است. تعهد آن به حقوق بشر و فراگیر بودن از طریق سیاست هایی که برابری جنسیتی، حقوق LGBTQ+ و آزادی مذهبی را ترویج می کند، آشکار است. از نظر اقتصادی این کشور از نظر منابع طبیعی غنی است و صنایعی مانند جنگلداری، معدن و انرژی در تولید ناخالص داخلی آن نقش دارند. روابط قوی کانادا با ایالات متحده و سایر شرکای جهانی، برتری آن را در تجارت و دیپلماسی بین المللی تضمین می کند.

آبشار نیاگارا | Niagara Falls

آبشار نیاگارا یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری کانادا است. کمتر کسی است که نام این آبشار را نشنیده باشد. آبشار نیاگارا از بزرگترین آبشارهای جهان است که در فاصله 150 کیلومتری از شهر تورنتو قرار دارد. این جاذبه دیدنی با 10 هزار سال قدمت، از سه آبشار به نام های تور عروس، نعل اسبی و آمریکایی تشکیل شده است‌. این آبشار در مرز دو کشور آمریکا و کانادا واقع شده است. به عبارتی بخشی از آن در کشور کانادا و بخش دیگری از آن در کشور آمریکا قرار گرفته است.
آبشار نعل اسبی با 53 متر ارتفاع و 790 متر پهنا، بزرگترین آبشار نیاگارا است‌. آبشار آمریکایی همانطور که از نام آن مشخص است، در کشور آمریکا قرار گرفته است‌. این آبشار 21 الی 30 متر ارتفاع دارد و پهنای آن نزدیک به 320 متر است‌. سومین آبشار، نقاب عروس نام دارد. این آبشار نیز در کشور آمریکا قرار گرفته است و توسط جزیره لونا از دو آبشار دیگر جدا شده است. در آبشار نیاگارا، مراکز و جاذبه های تفریحی بسیاری مانند موزه، پارک و کارناوال وجود دارد. علاوه‌ بر این گردشگران می توانند با شرکت در تورها از تونل های پشت آبشار و سکوهای آن دیدن کنند. بازدید از آبشار نیاگارا از دو سمت کشور کانادا و آمریکا امکان پذیر است اما اغلب گردشگران بازدید از سمت کانادا را انتخاب می کنند؛ چرا که نمای زیباتری دارد.

پارک ملی گروس مورن | Gros Morne

گروس مورن که در نیوفاندلند قرار دارد، به عنوان یک میراث جهانی یونسکو به دلیل فلات خود به شهرت بسیاری دست یافته است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این پارک ملی با جابجایی قاره ها و حرکت یخچال های طبیعی شکل گرفته است‌. در گروس مورن میتوان از جنگل های انبوه، چشم انداز اقیانوس ها، توندراهای برهنه، باغ وحش بزرگ با تنوع بالا، صخره های شیب دار و غیره را مشاهده کرد. همچنین میتوان با رفتن به کوه گروس مورن، از تماشای مناطق دیدنی و مرتفع شرق کانادا لذت ببرید. برای رفتن به پارک ملی گروس مورن، پیش از هر چیز لازم است که یک کشتی تفریحی در فلات Western Brook Pond رزرو نمایید.

هالیفاکس | Halifax

هالیفاکس به عنوان مرکز نوا اسکوشیا، با برخورداری از خط ساحلی حماسی، غذاهای دریایی فوق‌ العاده، مراکز خرید، امکان انجام فعالیت های مختلف در فضای باز و غیره، توانسته به شهرت بالایی دست یابد. بندر هالیفاکس، بخشی از تاریخ را در خود جای داده است. این بندر با داشتن اسکله ۲۱، موزه دریایی و نقطه مشترک ورود مهاجران به کشور اروپا برای چندین دهه، امروزه به آرشیوی از تجارب تبدیل شده است. کارت های ورود و امضاهای پدربزرگ و مادربزرگ اریک که در سال 1950 از طریق اسکله 21 به کشور کانادا سفر کردند نیز در این موزه نگهداری می شوند. گردشگران می توانند با رفتن به بالای تپه ارگ، از قلعه آن دیدن کنند. این قلعه یکی از مکان های مهم جنگی در سال 1812 بوده است. هالیفاکس می تواند نقطه آغازین مناسبی برای شروع کاوش در دیگر نقاط نوا اسکوشیا همچون، Trail Cabot، Cape Breton و Peggy’s Cove باشد.

پارک ملی فاندی | Fundy National Park

پارک ملی فاندی یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است که اغلب طبیعت دوستان از آن بازدید می کنند. این پارک در نیوبرانزویک و در نزدیکی خلیج فاندی قرار گرفته است‌. این بخش از کشور کانادا، بالاترین میزان جزر و مد جهانی را به خود اختصاص داده است و از مزایای خط ساحلی نیز بهرمند می باشد. پارک ملی فاندی که علاوه‌ بر صخره ها و مسیرهای پیاده روی سرسبز، 25 آبشار نیز دارد، به دلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی مناسب، مشابه به مناطق کوهستانی اسکاتلند است. گردشگران می توانند با رفتن به Hopewell Rocks، از قدم زدن بر روی کف دریا در هنگام جزر و مد و قایقرانی لذت ببرند.

پارک ایالتی سواحل آرگیل | Argyle Shores

پارک ایالتی سواحل آرگیل با قرارگیری در جزیره پرنس ادوارد، به یکی از جاذبه های گردشگری کانادا تبدیل شده است. مسیرهای پیاده روی در این جزیره برای رسیدن به پارک ایالتی سواحل آرگیل، از شن قرمز پوشیده شده است. منطقه ساحل شن‌ های قرمز (Red Sands Shore) نیز در جزیره پرنس ادوارد قرار گرفته است. این پارک منطقه ای بسیار عالی برای گذراندن اوقات در تابستان محسوب می شود؛ چرا که از جذابیت های بسیاری برخوردار می باشد. قایقرانی در دریا و گشت و گذار در روستاهای اطراف، از جمله تفریحاتی هستند که در پارک ایالتی سواحل آرگیل می توانید انجام دهید. در صورتی که قصد دارید برای مدت زمان بیشتری در جزیره پرنس ادوارد بمانید، بهتر است به شارلوت تاون در مرکز جزیره نیز سری بزنید. همچنین می توانید با رفتن به کاوندیش (Cavendish) در این جزیره، از محل زندگی آن شرلی نیز بازدید کنید. محل زندگی آن شرلی توسط فردی به نام لوسی ماد مونتگومری، در سال 1908 ساخته شد.

جاده کابوت | Cabot Trail

مسیر کابوت که در نوا اسکوشیا قرار دارد، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کانادا است. مسیر کابوت نام خود را از نام کاوشگر مشهور ایتالیایی به نام جان کابوت گرفته است. این فرد توانست مناطقی از آمریکای شمالی را کشف کند. این مسیر در واقع حلقه ای کامل در اطراف جزیره ای به نام کیپ برتون است و جزو مهیج ترین مسیرهای رانندگی در آمریکای شمالی شناخته می شود. اگرچه در طول مدت 8 ساعت میتوان این مسیر را طی کرد، اما بهتر است 3 تا 5 روز را به بازدید از این مکان اختصاص داد تا از تفریحات و زیبایی های مسیر به خوبی بهر‌مند شد. مسیر کابوت 300 کیلومتر طول دارد. در این مسیر از پارک ملی کیپ بروتون و امتداد ساحل عبور خواهید کرد. در زمستان تفریحات هیجان انگیزی مانند اسنوموبایل و ماهیگیری روی یخ در این منطقه برگزار می شود.

مونترال | Montreal

شهر مونترال که دومین شهر بزرگ در کشور کانادا شناخته می شود، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کانادا است. مونترال شهری چند ملیتی است؛ به طوری که نزدیک به 67 درصد از ساکنین آن به زبان فرانسوی صحبت می کنند. این شهر توسط رودهای عظیم اتاوا و سنت لورنس احاطه شده است. بخش اصلی این شهر به جزیره ای تعلق دارد که از شمال شرقی تا جنوب غربی آن امتداد یافته است. گردشگران می توانند در شهر مونترال از موزه ها و کارناوال ها بازدید کنند. اسکیت روی یخ نیز یکی از تفریحات هیجان انگیز در زمستان های شهر مونترال است. در مونترال یک جزیره اصلی و 75 جزیره کوچک و بزرگ وجود دارد. اگر به فرهنگ و خوردن غذاهای جدید علاقه دارید، بازدید از شهر پرآوازه مونترال را در برنامه سفر خود قرار دهید.

ساختمان پارلمان در اتاوا | The Parliament Buildings in Ottawa

ساختمان پارلمان که به عنوان قلب فرهنگی و سیاسی اتاوا شناخته می شود، از دیگر جاذبه های گردشگری کانادا می باشد. این ساختمان با قرارگیری در بالای تپه هیل، چشم اندازی بسیار زیبایی به رودخانه شهر ایجاد کرده است. گردشگران می توانند با شرکت در تورها، هنگام فعالیت سیاستمداران به امور کشور از ساختمان پارلمان دیدن کنند. ساختمان پارلمان هر ساله در تاریخ یک جولای، با برگزاری جشن های ملی از جمله جشن CANADA DAY، میزبان هزاران بازدید کننده‌ است. همچنین این ساختمان در تابستان با رقص نور تزیین می شود. اگر در روز کریسمس از ساختمان پارلمان دیدن کنید، زیبایی شگفت انگیز آن شما را حیرت زده خواهد کرد. وقوع یک آتش سوزی در سال 1916، موجب شد تا بنای اصلی ساختمان پارلمان تخریب شود. در این خلاصه تنها کتابخانه ساختمان سالم ماند.
در فضای اطراف ساختمان پارلمان، مجسمه های تاریخی بسیاری وجود دارد. بنابراین اگر شما هم جزو دوستدارن کاوش هستید، حتما از این ساختمان دیدن کنید. علاوه‌ بر بازدید از ساختمان پارلمان، گردشگران می توانند تفریحات دیگری نیز در شهر اتاوا داشته باشند. بازدید از مغازه های بازار مشهور Byward، رفتن به بارها و رستوران هایی با پخش موسیقی زنده و شرکت در پیست اسکی کانال Rideau به طول 8 کیلومتر، برخی از این تفریحات می باشند. در طول مسیر بازدید خود از جاذبه های این شهر می توانید از خوردن Beaver tails که یک دسر خوشمزه است، لذت ببرید.

خرس‌های قطبی چرچیل | Polar Bears in Churchill

چرچیل یک شهر کوچک در شمال استان مانیتوبا و خلیج هادسون است. این شهر در مقایسه با دیگر جاذبه های گردشگری کانادا ناشناخته است. به همین دلیل اغلب افراد علاقمند به ماجراجویی، از آن دیدن می کنند. چیزی که موجب جذابیت شهر چرچیل و جای گرفتن آن در بین جاذبه های گردشگری کانادا شده است، تور بازدید از خرس های قطبی است. بدون شک چنین تفریحی تنها در نقاط کمی از جهان ممکن است. در چرچیل بیش از 900 خرس وجود دارد که از ماه اکتبر تا ماه نوامبر به مدت 8 هفته، از خواب زمستانی بیدار می شوند. بازدیدکنندگان از طریق وسیله ای به نام بانگی که ظرفیتی 40 نفره دارد، به محل زندگی خرس های قطبی می روند. بازدید از خرس ها حدود 8 ساعت طول می کشد. علاوه ‌بر این، بازدیدکنندگان می توانند در این منطقه به دیدن شفق های قطبی، عکاسی و کاوش در مسیر بپردازند.

برج سی.‌ان | CN Tower

از دیگر جاذبه های گردشگری کانادا در شهر تورنتو، میتوان برج سی.‌ان را نام برد. این برج که به عنوان دومین برج بلند جهان پس از برج خلیفه دبی و بلندترین سازه در کشور کانادا شناخته می شود، 533 متر ارتفاع دارد. برج سی.ان یا همان برج ملی کانادا، پیش از ساخته شدن برج خلیفه، به مدت 31 سال لقب بلندترین برج جهان را به خود اختصاص داد. ساخت برج CN به سال 1973 برمی گردد. کف سازه بالای این برج که سمبل کشور کانادا محسوب می شود، شیشه ای است؛ به همین دلیل این طبقه با نام طبقه شیشه ای یا Glass Floor شناخته می شود. در صورتی که از قرارگیری در ارتفاع ترسی ندارید، می توانید با استفاده از قالب های ایمنی و لباس مخصوص در Edge Walk، به پیاده روی بپردازید و از دیدن مناظر شگفت انگیز مانند مسیر ایالات متحده اذت ببرید. در این برج یک رستوران 360 درجه وجود دارد که غذاهای مختلفی را به مشتریان ارائه می دهد. این رستوران در هر 70 دقیقه، یک دور کامل می چرخد.

پارک ملی جاسپر | Jasper National Park

جاسپر نام بزرگترین پارک ملی در کوه های راکی کانادا و یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است. این پارک با وسعت بیش از 10 هزار کیلومتر در ایالت آلبرتا، بخش غربی شهر ادمونتون و در شمال پارک ملی بنف قرار گرفته است. پارک ملی جاسپر در ابتدا با نام فیتزوگ شناخته میشد، اما پس از آن نام آن به جاسپر تغییر یافت. نام این پارک از نام یک تاجر به نام جاسپر هاوس که در خدمت شرکت نورث وست بود گرفته شده است. این پارک با چشم اندازی بینظیر، در سال 1907 میلادی عنوان پارک جنگلی و در سال 1930 عنوان پارک ملی کانادا را به خود اختصاص داد. پارک جاسپر شامل یک میان وحش غنی است. گوزن شمالی، خرس های گریزلی و هزاران گونه از گیاهان و حشرات، در حیات وحش پارک ملی جاسپر قرار دارند.

کوه‌های راکی کانادا | The Canadian Rocky Mountains

اغلب افراد با شنیدن نام کوه های راکی کانادا، جنگل های همواره سرسبز از درختان صنوبر و دریاچه‌ های آبی احاطه‌ شده با کوه های پوشیده از برف را تصور می کنند. اما زیبایی کوه های راکی که یکی از جاذبه های گردشگری کانادا محسوب می شوند، فراتر از این است. در کوه های راکی، پارک های ملی کانادا از جمله بانف قرار دارد. پارک های کوهستانی راکی از ویژگی های برجسته ای برخوردار می باشند. به همین دلیل در فهرست میراث جهانی یونسکو نام آنها به ثبت رسیده است. در این منطقه علاوه‌ بر کوه های مشهور، دریاچه های آبی شگفت انگیز، یخچال های طبیعی و آبشارهای زیبایی نیز وجود دارد. کوه های پوشیده از برف راکی، شرایط مناسبی برای اسکی بازی و کوهنوردی فراهم کرده است.

پارک ملی بنف و دریاچه لوییز | Lake Louise and Banff National Park

با حرکت از پارک جاسپر به سمت بخش غربی، در امتداد مسیر Parkway قرار خواهید گرفت که خود یکی از جاذبه های گردشگری کانادا بشمار می رود. در این مسیر ابتدا به دریاچه لوئیز می ‌رسید که در فصل زمستان یک زمین اسکیت جادویی و در فصل تابستان یک دریاچه نمادین فیروزه ای است. در این منطقه یک هتل قلعه مانند با ظاهری افسانه‌ ای نیز وجود دارد. با عبور از دریاچه لوئیز، به شهر بنف می رسید که عنوان دومین ارتفاع در کوه های آلبرتا را به خود اختصاص داده است. با ورود به این شهر، شاید احساس کنید که بر فراز کوه ها در حال رانندگی هستید. پیاده روی، دوچرخه سواری و انجام ورزش های برقی در شهر بنف بسیار پرطرفدار است. اگر به کوه های راکی سفر می کنید، بازدید از شهر بنف را فراموش نکنید.

ونکوور | Vancouver

پس از بازدید از ویستلر، با عبور در امتداد بزرگراهی زیبا به شهر ونکوور می رسید که یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کانادا است. ونکوور به دلیل برخورداری از جاذبه های طبیعی مانند اقیانوس آبی خیره کننده، سواحل جادویی و کوه های پوشیده از برف، شهرت بسیاری دارد. با دیدن این شهر خواهید فهمید که چرا ونکوور چندین مرتبه عنوان زیباترین شهر کانادا را دریافت کرده‌ است. بزرگترین پارک کانادا که استنلی نام دارد، در مجاورت شهر ونکوور قرار گرفته است. این پارک با 4 کیلومتر مساحت، سومین پارک بزرگ در آمریکای شمالی نیز شناخته می شود. دیوار دریایی، یک مکان تفریحی جذاب است که در این پارک می توانید از آن دیدن کنید. جالب است بدانید که ساخت این دیوار برای جلوگیری از فرسایش خاک، 66 سال طول کشید.
بازدیدکنندگان می توانند از طریق پیاده‌ روی، دوچرخه‌ سواری و اجاره کشتی های تفریحی، از مکان های اطراف، لذت ببرند. اگر به شهر ونکوور سفر کردید، بازدید از دریاچه سگ آبی را فراموش نکنید. سطح این دریاچه از نیلوفرهای آبی پوشیده شده است و در آن گونه های مختلفی از پرندگان مشاهده می شود. پل معلق و جنگل های سرسبز زیبایی نیز در ونکوور شمالی قرار گرفته‌ اند. با رفتن به جزیره گرانویل، می توانید از مراکز خرید معروف آن دیدن کنید.

وایت هورس | WhiteHorse

وایت هورس شهری است که به دلیل ویژگی های خاص خود، در بین جاذبه های گردشگری کانادا قرار گرفته است‌. این شهر مرکز یوکون است و تنها 25000 نفر جمعیت دارد. وایت هورس به عنوان شهر گمنام نیز شناخته می شود. در این منطقه می توانید از جاذبه های دیدنی مانند رودخانه یوکان که در مرکز آن قرار دارد بازدید کنید. آنچه که سبب شهرت شهر وایت هورس شده است، ارتفاع بخش شمالی آن است. این شهر در مقایسه با دیگر شهرهای کانادا کمترین میزان آلودگی را دارد. برای بازدید از شهر وایت هورس، بهتر است که در فصل تابستان به اینجا سفر کنید؛ چرا که روشنایی روز در آن، نزدیک به 9 ساعت طول می کشد. وایت هورس در فصل زمستان برای اسکی خارج از جاده، مشاهده شفق های شمالی و بازدید از مکان های اطراف برای کاوش انتخاب بسیار مناسبی است.

ویستلر | Whistler

شهر ویستلر، یک شهر کوهستانی واقع در ایالت بریتیش کلمبیا است که حدود 2 ساعت از شمال ونکوور فاصله دارد. اسکی اسنوبرد در فصل زمستان، دورگه سواری در پارک کوهستانی، شنا و بازی در زمین های گلف، تنها برخی از تفریحات جذابی هستند که می توانید در ویستلر تجربه کنید. اگر به دنبال یافتن بهترین زمان برای سفر به ویستلر هستید، باید بگوییم که این شهر در هر فصل تفریحات جذاب، متنوع و خاص خود را دارد. در صورتی که فرصت کمی برای بازدید از ویستلر دارید، بهتر است تله کابین سوار شوید. چشم انداز زیبای فضای ویستلر هنگامی که در تله کابین قرار دارید، شما را شگفت زده خواهد کرد. جالب است بدانید که ویستلر در سال 2010، میزبان برگزاری بازی‌ های المپیک زمستانی بوده است.

استمپید کلگری | Calgary Stampede

استمپید، از معروف ترین نمایش های سوارکاری در جهان شناخته می شود که در اواخر 1800 و اوایل 1900 افتتاح شد. این همایش سوارکاری به مرور زمان توسعه یافته و امروزه توانسته بهترین کابوهای جهانی را برای شرکت در مسابقه ای با جایزه 2 میلیون دلاری جذب کنند. در این مکان علاوه‌ بر برگزاری مسابقات سوارکاری، فعالیت های تفریحی دیگری مانند کارناوال، کنسرت های زنده، رقص و غیره نیز برپا می شود. استمپید کلگری هر ساله در ماه جولای به مدت 10 روز، میزبان برگزاری نمایش استمپید است.

جزیره ونکوور | Vancouver Island

در بین جاذبه های گردشگری کانادا، نام جزیره ونکوور نیز به چشم می ‌خورد. این شهر برای استراحت و فرار از شلوغی مکان بسیار مناسبی است. در ساحل این جزیره می توانید از دیدن جنگل های باشکوه و آب هوای معتدل آن لذت ببرید. دسترسی به جزیره ونکوور از طریق هواپیما دریایی و هلیکوپتر امکان پذیر است.

شهر کبک | Quebec City

شهر کبک یک شهر قدیمی در کشور کانادا است که جزوی از میراث یونسکو بشمار می رود. این شهر به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کانادا، تفریحات متنوعی نظیر تورهای قایقرانی در رودخانه سنت لارنس، تورهای پیاده روی در کوچه های سنگفرش ها و غیره را برای توریست ها فراهم کرده است. بازدید از شهر زیبای کبک در تمامی روزهای سال لذت بخش است. گردشگران در تابستان می توانند از ایوان ها بازدید کنند و در زمستان نیز از اسکیت روی یخ و شرکت در کارناوال ها لذت ببرند.

ویکتوریا | Victoria

ویکتوریا در واقع مرکز بریتیش کلمبیا است که در بخش جنوبی جزیره ونکوور واقع شده است. با رفتن به ویکتوریا، می توانید از ساختمان پارلمان دیدن کنید و در پارک بیکن هیل قدم‌ بزنید. پارک بیکن هیل در مجاورت اقیانوس قرار گرفته است. به همین دلیل قدم زدن در آن می تواند برای شما آرامش بخش باشد.

توفینو | Tofino

توفینو مکانی کوچک و از دیگر جاذبه های گردشگری کانادا است. بازدید از این مکان در فصل تابستان برای علاقمندان به موج سواری می تواند هیجان انگیز باشد. توفینو در فصل تابستان آب هوایی گرم و مربوط دارد. در این زمان فستیوال های متعددی از جمله فستیوال صدف توفینو و نهنگ اقیانوس برگزار می شود. این منطقه در فصل زمستان نیز میزبان گردشگران بسیاری است؛ چرا که وجود مه، به آن جذابیت خاصی می بخشد.

کیپ برتون | Cape Breton

جزیره کیپ برتون که در استان نوا و ساحل اقیانوس اطلس قرار گرفته است، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کانادا شناخته می شود. مسیر کابوت که پیش از این به معرفی آن پرداختیم، از معروف ترین بخش های واقع در این منطقه است. در مجاورت جاده کابوت، رودخانه مارگاری قرار دارد. این رودخانه به دلیل داشتن ماهی های قزل آلا فراوان، چشم انداز بینظیری ایجاد کرده است.

تورنتو | Toronto

شهر تورنتو شهرتی بین المللی دارد. با ورود به شهر تورنتو نخستین موردی که توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، تنوع فرهنگی و جمعیت غیربومی کثیر آن است. در شهر تورنتو بیش از 200 گروه قومی زندگی می کنند که به 140 زبان مختلف صحبت می کنند. شهر تورنتو بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد و پرجمعیت ترین شهر کانادا شناخته می شود. در این شهر می توانید از فضای سرسبز، جاذبه های تاریخی، سواحل زیبا و غیره دیدن کنید.

آبشار آتاباسکا | Athabasca Falls

آبشار آتاباسکا پس از آبشار نیاگارا، بهترین جاذبه گردشگری کانادا محسوب می شود. این آبشار در پارک ملی جاسپر قرار گرفته است. ریزش آب در تنگه سبب شهرت آبشار آتاباسکا شده است. آب این آبشار حتی در فصول سرد سال نیز جریان دارد.

اِس گنگ گوایی | SGang Gwaay

اِس گنگ گوایی یک جزیره کوچک واقع در ساحل غربی مجمع ملکه شارلوت است که روستای نینستینتس در آن قرار دارد. این منطقه در گذشته محل زندگی مردم بومی هایدا بود. در دهه 1880 به دلیل بروز بیماری، جمعیت روستا به کلی از بین رفت. اِس گنگ گوایی، بخشی از هنر، تاریخ و فرهنگ ملت اول هایدا را به نمایش می گذارد.

ماسکوکا لیکس | Muskoka Lakes

ماسکوکا منطقه ای است که با جای دادن کلبه های دنج و دریاچه های آب شیرین متعدد، در گروه جاذبه های گردشگری کانادا قرار گرفته است. این مکان به قدری زیباست که برخی افراد کلبه های آن را خریداری کرده اند. دریاچه های ماسکوکا در تابستان میزبان گردشگران زیادی می باشند.

سنت جان | St. John’s

سنت جان یک شهر قدیمی و توریستی کوچک در کشور کانادا است که به دلیل داشتن خانه های رنگارنگ جذاب خود، به اقامتگاهی برای هنرمندان تبدیل شده است. اگرچه این شهر قدیمی است، اما با قدم گذاشتن در آن، حال و هوای شهرهای مدرن به شما دست خواهد داد. گردشگران با رفتن به شهر سنت جان، می توانند از تفریحاتی مانند تماشای نهنگ ها و قدم زدن در خیابان آب لذت ببرند.

موزه سلطنتی انتاریو | Royal Ontario Museum

موزه سلطنتی انتاریو با نگهداری از 6 میلیون آثار، عنوان بزرگ ترین موزه کانادا را به خود اختصاص داده است. این موزه در سال 1914 تاسیس شد. ساختمان موزه انتاریو به اندازه آثاری که در آن نگهداری می شود، برای گردشگران جذابیت دارد. در ساخت نمای ساختمان این موزه، از 25 درصد آلومینیوم و 75 درصد شیشه استفاده شده است.

فانوس دریایی پگی کاو | Peggy’s Cove

پگی کاو منطقه ای مشهور برای ماهیگیری است که در ساحل استان نوا اسکوشیا قرار گرفته است. در سال 1915 یک فانوس دریایی تاریخی در این مکان ساخته شد که موجب شهرت آن شد. این مکان چشم انداز بسیار زیبایی برای عکاسی دارد. جالب است بدانید که سالانه نزدیک به نیم میلیون گردشگر برای عکاسی و بازدید از فانوس دریایی به منطقه نوا اسکوشیا سفر می کنند.

پل معلق کاپیلانو

پل معلق کاپیلانو در سال 1989 ساخته شد و ارتفاع و طول آن به ترتیب، 70 و 137 متر است. پل معلق کاپیلانو، در فاصله 15 دقیقه ای از داون ‌تاون ونکوور قرار گرفته است. این پل یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری کانادا است و تقریبا میتوان گفت که تمامی توریست ها از آن دیدن می کنند. فضای اطراف این پل 27 هکتار وسعت دارد. در پل کاپیلانو به تازگی یک مسیر صخره ‌نوردی که از مسیر گرانیتی رودخانه کاپیلانو عبور می کند، ساخته شده است.

موزه هنرهای زیبای مونترال

موزه هنرهای زیبای مونترال، قدیمی ترین موزه هنری و از جاذبه های گردشگری کانادا است که در سال 1860 بنا شد. این موزه مجموعه ای از میراث کبک و هنرهای بین المللی را به نمایش می گذارد. در این موزه بیش از 45 هزار مجسمه، عکس، آثار گرافیکی، اشیا هنری و تاسیسات چند رسانه ای نگهداری می شود. در موزه هنرهای زیبای مونترال، بیش از 5 غرفه و نیز بیش از 80 گالری نمایشگاه، سالن نمایش، سالن کنسرت، کتابفروشی، سینما، باغ، بوتیک و غیره وجود دارد.

پارک استنلی

استنلی پارک یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است که در ضلع شمال غربی داون ‌تاون شهر ونکوور قرار دارد. هر ساله نزدیک به 8 میلیون گردشگر از این پارک دیدن می کنند. این پارک 400 هکتار وسعت دارد. پارک آبی، استخر، راه آهن مینیاتوری و مکان مخصوص تفریح کودکان، از جمله مکان های دیدنی پارک استنلی هستند.

گالری هنر ونکوور

گالری هنر ونکوور یکی دیگر جاذبه های گردشگری کانادا است که قدمت آن به سال 1931 برمی گردد. این گالری 15300 متر مربع مساحت دارد و در آن بیش از 12 هزار اثر هنری متعلق به هنرمندان کانادایی و دیگر کشورهای جهان مانند Emily Carr نگهداری می شود.

پارک کوئین الیزابت

پارک کوئین الیزابت در شهر ونکوور با 130 هکتار مساحت، مکانی دیدنی در کانادا است. این پارک که بر فراز یک کوه کوچک قرار گرفته است، در گذشته جایگاه معادن سنگ بازالت بوده است. بازدید از این پارک برای افرادی که به گل و گیاه علاقه دارند، توصیه می شود. گلف، بولینگ، تنیس و پیاده روی، برخی از تفریحاتی هستند که می توانید در این پارک انجام دهید.

گاس تاون

منطقه گاس تاوان به دلیل داشتن ساعت بخار، به یکی از جاذبه های گردشگری کانادا تبدیل شده است‌. نام این منطقه از نام گسی جک دیتون، کاپیتان کشتی بخار و دریانورد یورکشایر گرفته شده است.

جزیره گرنویل

جزیره گرنویل واقع در شهر ونکوور، با داشتن استودیوهای صنایع دستی، کارگاه‌های صنعتی و تئاتر، در گروه جاذبه های گردشگری کانادا قرار گرفته است. با رفتن به این جزیره، می توانید از بازار عمومی آن که مرکز اصلی کسب و کار است دیدن کنید.

عمارت کاسا لوما

کاسا لوما، باغ و عمارت مشهوری در تورنتو است که به سبک گوتیک ساخته شده است‌. این عمارت که امروزه به یک موزه تبدیل شده است، در ارتفاع 140 متری از سطح دریا قرار دارد. عمارت کاسا لوما، 66 متر بالاتر از سطح دریاچه انتاریو بنا شده است. این مکان برای برگزاری مراسم عروسی، عکاسی و فیلمبرداری بسیار مناسب است.

ساحل کیتسیلانو

کیتسیلانو ساحلی محبوب در ونکوور است که در فصل گرم سال، توریست های زیادی را به خود جذب می کند. طولانی ترین استخر شنای کشور کانادا در این ساحل قرار گرفته است. بنابراین در صورتی که به شنا علاقه دارید، توصیه می کنیم بازدید از این مکان را در برنامه خود قرار دهید. این استخر از ماه می تا ماه سپتامبر باز است.

کلیسای سنت ژوزف

سنت ژوزف، یک زیارتگاه کاتولیک رومی و کلیسایی کوچک در مونترال است که سالانه نزدیک به 2 میلیون گردشگر از آن بازدید می کنند. کلیسای سنت ژوزف، به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کانادا، بنایی است که قانون محدودیت ارتفاع را در این شهر نقض می کند.

کلیسای سنت آن دو بوپره

کلیسای سنت آن دو بوپره، یکی از 5 زیارتگاه ملی در کانادا است و در فاصله 30 کیلومتری از شرق شهر کبک قرار گرفته است. این کلیسای کاتولیک همانند دیگر جاذبه های گردشگری کانادا، هر ساله پذیرای بیش از نیم میلیون گردشگر است.

موزه حقوق بشر

موزه حقوق بشر یکی از جاذبه های گردشگری کانادا است که در شهر وینیپگ قرار دارد. الهام گرفتن از شاخص ها و هندسه کشور کانادا در ساخت بنای این موزه، آن را به یک جاذبه دیدنی مشهور تبدیل کرده است. این موزه هم اکنون مورد توجه جهانیان قرار گرفته است.

سفر به کانادا با هلدینگ هلی ویزا

در این مطلب فهرستی از معروفترین ترین جاذبه های گردشگری کانادا را برای شما عزیزان شرح دادیم. کشور کانادا علاوه‌ بر اینکه به عنوان یک کشور توریستی شناخته می‌ شود، مقصد مهاجرتی محبوبی نیز می باشد. این کشور هر ساله پذیرای مهاجران بسیاری از کشورهای مختلف است. علت انتخاب کانادا از سوی افراد برای مهاجرت، امکانات متعددی است که این کشور در اختیار آنها قرار می دهد. در صورتی که قصد دارید برای بازدید از جاذبه های گردشگری کانادا به این کشور سفر کنید یا برای زندگی قصد مهاجرت داشته باشید، می توانید از هلدینگ هلی ویزا کمک بگیرید. مجموعه معتبر هلدینگ هلی ویزا شما را در تمامی مراحل اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا راهنمایی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

مشهورترین جاذبه های گردشگری کانادا کدامند؟

از معروف ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری کانادا میتوان به خرس های قطبی چرچیل، آبشار

بهترین زمان برای بازدید از جاذبه های گردشگری کانادا کدام فصل است؟

از آنجایی که کشور کانادا آب و هوایی سرد دارد، بهتر است در فصل تابستان برای بازدید از جاذبه دیدنی آن اقدام کنید.

مهاجرت به کدام یک از شهرهای کشور کانادا مناسب تر است؟

در بین شهرهای کشور کانادا، شهر تورنتو و ونکوور به دلیل ارائه امکانات و خدمات رفاهی بیشتر، برای مهاجرت انتخاب می شوند.