کانادا از شادترین کشورهای اروپایی است که سالانه جشنواره ها و فستیوال های بسیاری در آن برگزار می شود. بهترین زمان سفر به کانادا، زمان برگزاری فستیوال های زیبا و منحصربفرد آن است تا لذت یک سفر خاطره انگیز را از دست ندهید. با بازدید از کشور کانادا در زمان برگزاری فستیوال ها می توانید از رویدادهای فرهنگی تا نمایش های کابویی آن لذت ببرید. سالانه میلیون ها گردشگر به دنبال شرکت در جشنواره های این کشور هستند و یکی از دلایل اصلی سفر به کانادا محسوب می شوند. در ادامه سایت هلدینگ هلی ویزا شما را با مهمترین رویدادها و جشنواره های مناسبتی کانادا آشنا می سازد.

کارناوال زمستانی کبک

کارناوال زمستانی کبک، ازجمله مهمترین جشنواره های مناسبتی کانادا است که در اواسط زمستان در بهمن ماه برگزار می شود. فستیوال کبک به مدت دو هفته و نیم به طول می انجامد و جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد. رهبری برگزاری این مراسم را آدم برفی بونهوم برعهده دارد. در این جشنواره فعالیت های آن به صورت شبانه روزی ادامه داشته و سراسر شهر از انواع بادکنک های رنگارنگ و مجسمه های یخی تزئین می شود. از دیگر بخش های فستیوال کبک میتوان به اسب سواری، سورتمه سواری و ساخت مجسمه اشاره کرد. فستیوال کبک را میتوان از بزرگترین جشنواره های زمستانی کانادا دانست که مجموعه ای از جذابیت های گوناگون را در خود جای داده است.

فستیوال زمستانی اوتاوا

فستیوال زمستانی اوتاوا از جشنواره های معروف کانادایی است که در بهمن ماه برگزار می شود. جالب است بدانید که شرکت کنندگان این جشنواره، در آن یخ می زنند. فستیوال اوتاوا به مدت 3 هفته طول می کشد. در کشور کانادا محله های مخصوصی برای انجام انواع ورزش های یخی و مهیج تعبیه شده اند که گردشگران می توانند در آن بهترین لحظات را برای خود رقم بزنند. از جاذبه های فستیوال اوتاوا میتوان به پیست اسکی یخ آن و غرفه های فروش انواع مواد غذایی مختلف اشاره کرد.

جشنواره گل لاله اتاوا

جشنواره گل لاله اتاوا، از زیباترین جشنواره های مناسبتی کانادا است که در ماه اردیبهشت برگزار می شود. با شرکت در این جشنواره می توانید شاهد زیبایی گل های لاله، اجرای موسیقی و آتش بازی باشید و خاطره شیرینی را در سفر به کانادا برای خود رقم بزنید. بی شک رایحه فوق العاده گل های لاله در هوا، حال هر گردشگری را خوب می کند. با شرکت در این جشنواره می توانید از آتش بازی، رژه و اجرای موسیقی لذت ببرید.

جشن نور ونکوور

جشنواره نور ونکوور به مدت چند شب در سال، در شهر زیبای ونکوور برگزار می شود. از زیباترین جاذبه های جشنواره نور میتوان به این مورد اشاره کرد که بزرگترین رقابت آتش بازی در آن برگزار می شود. این جشنواره دارای بخش های جذاب و مختلفی است که میتوان به بازدید از غرفه های فروش غذا و اجرای موسیقی زنده اشاره کرد. بزرگترین رقابت دوی شهری به نام چالش دیوار دریایی نیز، یکی از بخش های جذاب این فستیوال است.

فستیوال کلگری استمپید

اگر علاقه زیادی به پوشیدن لباس گاوچران ها دارید، بهترین جشنواره مناسبتی کانادا برای شما فستیوال کلگری استمپید است. جشنواره استمپید یک جشن فرهنگی است که در آن به سنت های روستای آمریکای شمالی پرداخته می شود. در این جشنواره تمام شهر کلگری، حال و هوای گاوچرانی را به خود گرفته و مردم در آن لباس های کابوی ها را می پوشند. در فستیوال کلگری، برای برندگان مسابقات آن جایزه های بزرگی در نظر گرفته می شود.
شهر کلگری از مهمان نوازترین شهرهای کشور کانادا است که تنوع فرهنگی بسیاری دارد. با بازدید از این شهر می توانید سوار اتومبیل خود شده و به سمت کوه های راکی بروید تا از مناظر فوق العاده آن لذت ببرید. اگر علاقه زیادی به فیلم های وسترن دارید، حضور در این جشنواره را فراموش نکنید. فستیوال کلگری به مدت 10 روز ادامه دارد و در ماه های تیر و مرداد برگزار می شود. در این جشنواره شرکت کنندگان از جوایز بینظیر آن بهرمند می شوند.

فستیوال فولکلور ادمونتون

یکی از جشنواره های مناسبتی کانادا، فستیوال فولکلور ادمونتون است که از دهه 1980 تاکنون برگزار می شود؛ به گونه ای که امروزه به یکی از بهترین جشنواره های کانادا تبدیل شده است. این جشنواره در ماه آگوست برگزار می شود و هزینه بلیط آن نیز مقرون به صرفه و ارزان است. ادمونتون را میتوان بهترین مبدا برای سر زدن به پارک جاسپر و بازدید از کوه های راکی دانست. با سفر خود به ادمونتون می توانید از طبیعت بینظیر و بکر آن لذت ببرید.

فستیوال بین المللی فیلم تورنتو

فستیوال بین المللی فیلم تورنتو، از مشهورترین جشنواره های فیلم در جهان است. فستیوالی که دارای رتبه بندی جهانی است و در کنار جشنواره های معروف ساندنس، اسکار، کن و برلین قرار گرفته است. فیلم هایی مانند هتل رواندا و زیبای آمریکایی، برای اولین بار در فستیوال فیلم تورنتو اکران شدند. این جشنواره در اواسط ماه سپتامبر با حضور ستاره های مشهور سینما برگزار می گردد.

کارناوال کاریبانا

یکی از جشنواره های مناسبتی کانادا، کارناوال کاریبانا است که در ماه مرداد برگزار می شود. این جشنواره به صورت خیابانی است و بیش از دو میلیون نفر بازدید کننده دارد. در آن میتوان از موسیقی و لباس های رنگارنگ مردم کارائیب لذت برد. این جشنواره در هفته اول ماه اوت برگزار می گردد. با شرکت در این فستیوال می توانید با فرهنگ و سنت مردم کشور کانادا آشنا شوید و همراه آنها به آوازخوانی و پایکوبی بپردازید.

وینترلود اتاوا

از دیگر جشنواره های معروف کانادا، وینترلود اتاوا است که در هفته آخر فوریه برگزار می شود. فضای این جشنواره بسیار شاد و سرزنده است و طولانی ترین مسیر اسکیت روی یخ دنیا را دارد. در هنگام بازدید از وینترلود می توانید از زمین های برفی آن، مجسمه های یخی و اجرای موسیقی زنده لذت ببرید. نورپردازی های متنوع این جشنواره بسیار مهیج بوده و توجه تمامی شهروندان را به خود جلب می کند.

روز یادبود کانادا

روز یادبود یکی از روزهای تعطیلی کانادا است که در ایالات متحده آمریکا به عنوان روز سربازان قدیمی شناخته می شود. جنگ جهانی اول در ساعت 11 صبح یازدهم ماه نوامبر متوقف شد. در این جنگ، حدود 100 هزار کانادایی کشته شدند. به همین دلیل به مناسبت بزرگداشت آنها، روز یادبود در شهر اوتاوا برگزار می شود.

روز ویکتوریا

روز ویکتوریا از جشنواره های مناسبتی کانادا است که با رژه و آتش بازی های بسیار مهیج همراه است. این جشن تعطیل رسمی بوده و به عنوان آغاز غیررسمی تابستان در کشور کانادا شناخته می شود. در زمان های گذشته، روز تولد ملکه ویکتوریا به عنوان روز ویکتوریا شناخته میشد اما امروزه این جشن را در روز دوشنبه، قبل از روز یادبود آمریکا برگزار می کنند.

روز سال نو

مراسم سال آغاز نو در کشور کانادا، روز اول ژانویه است. اگر قصد سفر به کشورکانادا در روز سال نو را دارید، می توانید در جشنواره های زیبای آن شرکت کنید. آتش بازی یکی از بازی های مهیج سال نو کانادا است که تا پاسی از شب ادامه می یابد. در این روز مردم کانادا به رقص و پایکوبی می پردازند و خانواده های کانادایی گرد هم جمع می شوند تا یکدیگر را در آغوش بگیرند. در نیمه شب با صدای شلیک توپ، آغاز سال نو اعلام می شود. از مراسم سنتی شب سال نو میتوان به خواندن ترانه اولد لانگ سین از رابرت برنز اشاره کرد.

کی دیز دمونتون

یکی دیگر از جشنواره های مناسبتی کانادا، فستیوال کی دیز است که به مدت 10 روز در شهر ادمونتون برگزار می شود. با شرکت در این جشنواره می توانید از موسیقی های بینظیر، غذاهای بسیار خوشمزه و ماجراجویی های مختلف آن لذت ببرید.

جشن روز کانادا

جشن روز کانادا در اول ماه جولای برگزار می شود و مشابه جشن معروف ۴ جولای در آمریکا می ‌باشد. روز کانادا به عنوان سالروز تولد این کشور شناخته می ‌شود، به ‌همین دلیل مردم کانادا در آن لباس‌ های سرخ و سفید بر تن کرده و به فعالیت ‌های بسیار دیدنی و مهیج مانند آتش‌ بازی می ‌پردازند. همچنین خوراکی ‌ها و نوشیدنی‌ های مختلف میل می‌ کنند. جشن روز کانادا در تمامی کشور برگزار می ‌شود اما در شهر اتاوا هیجان بیشتری دارد.
برخی از افراد این روز را، روز تولد کانادا می ‌دانند؛ چرا که روز استقلال این کشور است. با حضور در جشن روز کانادا می‌ توانید از فعالیت ‌های مختلف آن مانند آتش‌ بازی، رژه و کنسرت ها لذت ببرید. همواره یکی از اعضاء خانواده سلطنتی انگلیس در آن حاضر می ‌شود.

فستیوال جاز مونترال

اگر علاقه زیادی به موسیقی دارید، فستیوال جاز مونترال یکی از جشنواره ‌های مناسبتی کانادا است که در کتاب رکوردهای گینس نیز به‌ ثبت ‌رسیده است. در زمان برگزاری این جشنواره تمامی خیابان ‌های منتهی به مراسم بسته می ‌شوند تا عاشقان موسیقی بتوانند به مدت ۱۰ روز در فضای باز از موسیقی لذت ببرند. در این جشنواره ۳ هزار نوازنده از کشورهای مختلف در آن شرکت می‌ کنند تا بیش ‌از ۶۵۰ کنسرت در آن برگزار شود. نیمی از کنسرت ‌ها رایگان بوده و بازدیدکنندگان می توانند به صورت رایگان از موسیقی لذت ببرند. این جشنواره در ماه ‌های ژوئن و جولای برگزار می‌ شود که در آن حدود بیش ‌از ۵۰۰ موسیقی مختلف اجرا می شود.

فستیوال اوشیگا مونترال

فستیوال اوشیگا مونترال، از بزرگترین جشنواره‌ های موسیقی کانادا است که به مدت چند روز در ۶ مرحله مختلف انجام می ‌شود. این جشنواره در فضای باز پارک جین – دراپو برگزار می گردد. هر ساله دوست داران موسیقی از اروپا و آمریکای شمالی برای شرکت در آن حضور می ‌یابند. هدف از برگزاری این جشنواره، کشف استعدادهای در حال ظهور است.

فستیوال کمدی مونترال

فستیوال کمدی مونترال تنها برای خنده است که از سال ۱۹۸۳ تا به امروز برگزار می ‌گردد. در ماه جولای جمعیت عظیمی از مردم گرد هم می ‌آیند تا نه ‌تنها به تفریح، بلکه به خنده در کنار یکدیگر پرداخته و حس خوبی از آن داشته باشند. این جشنواره از زمان آغاز خود تاکنون از انواع جشنواره‌ های مناسبتی کانادایی محبوب است که در آن بسیاری از بزرگترین کمدین ‌های جهان شرکت دارند. فستیوال کمدی را میتوان از شادترین جشن ‌های کانادایی دانست که ورود افراد اخمو به آن ممنوع است.
شهر مونترال در این روز پذیرای افراد زنده ‌دل و خوش ‌ذوق است تا در گرمترین فصل سال دور هم جمع شده و از صدای خنده‌ یکدیگر لذت ببرند. با حضور در این فستیوال می ‌توانید از جشن ‌های خیابانی بینظیر و جذاب آن و استندآپ های کمدی بسیار خنده ‌دار لذت ببرید.

فستیوال آتش ‌بازی مونترال

بزرگترین جشنواره آتش ‌بازی در دنیا، فستیوال آتش ‌بازی L’international des feux loto – quebec مونترال است. هر ساله حدود ۳ میلیون تماشاگر از این فستیوال دیدن می‌ کنند و از ۶ هزار آتش ‌بازی آن در هر نمایش لذت می ‌برند. جشنواره آتش ‌بازی مونترال در ماه ژوئیه برگزار شده و در آن ۸ یا ۹ شرکت فرآوری مواد شیمیایی از کشورهای مختلف شرکت می‌ کنند تا ۱ نمایش ۳۰ دقیقه ای از ترکیب موسیقی و آتش ‌بازی را برای تماشاگران ارائه کنند. این شرکت ها بر سر جوایز طلا، نقره و برنز به رقابت با یکدیگر می پردازند.

فستیوال بین ‌المللی رنگ ‌های سلتیک

فستیوال رنگ ‌های سلتیک، هر ساله در ماه اکتبر برگزار می شود و به مدت ۹ روز به طول می ‌انجامد. این فستیوال مخصوص ایالت نوا اسکوشا است که در سراسر جزیره برگزار می شود. این جشنواره برای گرامی داشتن فرهنگ و موسیقی سلتیک می ‌باشد. اگر علاقه زیادی به موسیقی و ساز ویولن دارید، شرکت در این جشنواره را به‌ هیچ ‌عنوان از دست ندهید.

جشن شکرگزاری کانادا

مردم کانادا علاقه زیادی به روز شکرگزاری دارند. جالب است بدانید که تعطیلات روز شکرگزاری نسبت ‌به ایالات‌ متحده متفاوت است. در حقیقت این دو کشور دارای تاریخ و روز متفاوتی از شکرگزاری هستند. روز شکرگزاری در کشور کانادا برابر دومین دوشنبه ماه اکتبر است. این جشنواره را میتوان یک جشن مذهبی دانست که برای اولین ‌بار با جشن بهبودی شاهزاده ولز از یک بیماری سخت در سال ۱۸۷۲ برگزار شد. از آن‌ پس به ‌عنوان یک جشن مذهبی تلقی شده و تعطیلات رسمی و قانونی است. پس ‌از اتمام جنگ جهانی اول، روز شکرگزاری به ‌روز آخر جنگ موکول شد که تاریخ آن روز دوشنبه نزدیک ۱۱ نوامبر است.
جالب است بدانید که روز برگزاری جشن شکرگزاری در طی سالیان گذشته در کانادا تغییر یافته است. در طی سالیان بعد این جشنواره به نام روز یادبود تغییر کرد. در این روز یک وعده غذایی شامل گوشت بوقلمون، کدو تنبل و ذرت تدارک دیده می ‌شود تا خانواده‌ ها و دوستان کانادایی در آخرین روزهای فصل پاییز و قبل ‌از آغاز زمستان سخت در کنار یکدیگر باشند. جشن شکرگزاری درمیان مردم کانادا اهمیت بسیار زیادی دارد.

بازدید از جشنواره های کانادا با هلدینگ هلی ویزا

بی شک شرکت در جشنواره های مناسبتی کانادا، می تواند یک تجربه بسیار دلنشین برای تمامی بازدیدکنندگان این کشور باشد؛ چرا که جشنواره ها و فستیوال های کانادایی سرشار از احساس خوب و شادی و دلخوشی هستند. اگر علاقه زیادی به شرکت در جشنواره های مناسبتی کانادا دارید، پس با سایت هلدینگ هلی ویزا همراه باشید تا با بهترین شرایط و در کمترین زمان ممکن، ویزای توریستی کشور کانادا را دریافت کنید. هلدینگ هلی ویزا با داشتن مشاورین مجرب و تجربه کافی در زمینه تور کشورهای مختلف و اخذ ویزا، بهترین مسیر را برای سفر به کانادا در پیش روی شما قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا، مدارک و شرایط لازم، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

روز شکرگذاری در کشور کانادا چه روزی است؟

روز دوشنبه نزدیک یازدهم ماه نوامبر، روز شکرگذاری در این کشور شناخته می شود.

هدف از برگزاری جشنواره اوشیگا مونترال چیست؟

هدف از برگزاری این جشنواره، کشف استعدادهای نوظهور در صنعت موسیقی است.

آیا شرکت در فستیوال جاز مونترال رایگان است؟

نیمی از کنسرت های این جشنواره به صورت رایگان برگزار می شوند.