کشور کانادا از معروف ترین کشورهای توریستی اروپایی است که جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. جاذبه هایی که نشان از فرهنگ، هنر و تحولات این کشور در طول تاریخ دارند. بی شک موزه ها بهترین جاذبه های گردشگری توریستی شناخته می شوند که تاریخ کانادا را به زیبایی در معرض نمایش قرار می دهند.
موزه حقوق بشر کانادا از موزه های معروف گردشگری است که تحولات تاریخ این کشور و فرهنگ حاکم بر آن را نشان می دهد. این موزه را میتوان جدیدترین جاذبه شهر وینیپگ دانست که توجه ساکنین کشور کانادا و مردم سراسر جهان را به خود جلب کرده است. این موزه در نزدیکی فورکس قرار دارد و در سال 2014 تاسیس شد و یکی از مهمترین جاذبه های وینیپگ محسوب می شود.
معماری موزه حقوق بشر کانادا دارای نمای چشم گیری است و طراحی فوق العاده ای دارد. رنگ های مورد استفاده در طراحی معماری این موزه و استفاده از اشکال هندسی زیبا و خاص، نمای آن را بسیار متفاوت ساخته اند. در این موزه داستان های شخصی به زیبایی در معرض نمایش عموم قرار گرفته اند و دیدگاه های مختلفی را انتقال می دهند. در ادامه با هلدینگ هلی ویزا همراه ما باشید تا شما را با معماری زیبا و بخش های مختلف موزه حقوق بشر کانادا بیشتر آشنا سازیم.

معرفی موزه حقوق بشر

موزه حقوق بشر یکی از جاذبه های توریستی این کشور است که در شهر وینیپگ استان منیتوبا قرار گرفته است. این موزه در سال 2014 افتتاح گردید و میتوان آن را اولین موزه تاسیس شده در 50 سال اخیر دانست. اگر درباره سیر تکاملی حقوق بشر و آینده آن کنجکاو هستید، بهترین مکان برای شما موزه حقوق بشر کانادا است که هیچ نمونه مشابهی در جهان ندارد. این موزه علاوه بر اینکه یک جاذبه گردشگری شناخته می شود، به عنوان مرکز فرهنگی نیز محسوب می گردد و نقش عمده ای در یادگیری و کسب حقوق بشر دارد.

آثار موزه

در هنگام بازدید از موزه حقوق بشر، با تصاویری از کشتارهای دسته جمعی و قربانی شدن انسان ها در طول زندگی بشریت رو به رو خواهید شد. تصاویری که بی شک قلب هر بازدیدکننده ای را به درد می آورد. این موزه را میتوان مکانی برای عبرت گرفتن افراد دانست.

ویژگی های معماری

ایده ساخت موزه حقوق بشر در سال 2008 به تصویب رسید و در سال 2009 نیز ساخت آن آغاز شد. تا اینکه در سال 2014 ساخت آن به اتمام رسید و افتتاح شد. این موزه دارای مساحت بالغ بر هفت هزار متر مربع است که بلندی آن به 100 متر می رسد. استفاده از شیشه های شفاف در ساخت این موزه، به زیبایی هر چه بیشتر نمای فوق العاده آن افزوده اند. در ورودی موزه، یک تالار بزرگ وجود دارد که ظاهر تماشایی و خیره کننده ای به آن بخشیده است. یکی از ویژگی های بارز موزه حقوق بشر، استفاده از طراحی مناظر زیبای کانادایی است. با استفاده از ستون بزرگ این موزه که دارای ارتفاع بسیار بلندی است، میتوان تمامی شهر را زیر پای خود احساس کرد.

هدف از ساخت موزه حقوق بشر کانادا

در موزه حقوق بشر کانادا، تمدن، فرهنگ و میراث ملی در ترکیب با یکدیگر، تاریخ زیبای این کشور را در معرض نمایش عموم قرار می دهند. یکی از اهداف ساخت این موزه، ترویج فرهنگ کانادا در میان سراسر جهان است. از سوی دیگر بازدیدکنندگان می توانند درک خود را نسبت به مسئله حقوق بشر افزایش دهند. هرچقدر قدرت فهم مردم نسبت به چنین موضوعاتی افزایش یابد، صلح، دوستی و صمیمیت میان اقوام مختلف توسعه می یابد.
موزه حقوق بشر کانادا، فرهنگ و میراث مردم کشور کانادا را به خوبی نشان می دهد، همدلی و احترام را در میان آنها افزایش می دهد و مفهوم حقوق بشر را به زیبایی تفهیم می کند. به دلیل چنین نوآوری، سالانه هزاران توریست و گردشگر از موزه حقوق بشر کانادا دیدن می کنند.

بازدید از جاذبه های گردشگری کانادا با هلدینگ هلی ویزا

موزه ها در کشور کانادا اهمیت زیادی دارند؛ چرا که فرهنگ و تاریخ آن را نشان می دهند. موزه حقوق بشر از معتبرترین موزه های این کشور است که تلفیقی از تاریخ، فرهنگ و هنر زیبای کانادایی را نشان می دهد. اگر علاقه زیادی به بازدید از موزه حقوق بشر کانادا و تماشای آثار زیبای آن را دارید، اخذ ویزای توریستی کانادا را به هلدینگ هلی ویزا بسپارید. هلدینگ هلی ویزا از معتبرترین شرکت های مهاجرتی است که در سریع ترین زمان ممکن ویزای توریستی کانادا را برای شما فراهم می کند تا بتوانید از زیبایی های این کشور زیبا لذت ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و مدارک اخذ ویزای توریستی، با شماره های درج شده در سایت هلدینگ هلی ویزا تماس بگیرید و با کارشناسان و مشاوران مجرب آن صحبت کنید.

سوالات متداول

موزه حقوق بشر کانادا در کدام بخش از این کشور قرار گرفته است؟

موزه حقوق بشر در شهر وینیپگ استان منیتوبا قرار گرفته است.

چه آثاری در موزه حقوق بشر قرار دارد؟

در هنگام بازدید از این موزه می توانید از تصاویر کشتارهای دسته جمعی و قربانی شدن انسان ها در طول زندگی بشریت دیدن کنید که قلب هر بازدید کننده ای را به درد می آورد.

دلیل محبوبیت موزه حقوق بشر چیست؟

این موزه مرکز فرهنگی کشور کانادا است که باعث افزایش همدلی و صمیمت میان مردم می شود. از سوی دیگر معماری بینظیر آن، توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند.