هزینه مهاجرت به کانادا به شدت متناسب با مسیر مهاجرتی متقاضی است و می‌تواند بسیار متفاوت باشد. مهاجرت از طریق تحصیل، بورسیه، و اکسپرس اینتری، به عنوان گزینه‌هایی ارزان‌تر برای مهاجرت به کانادا مطرح هستند. همچنین، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، کاری، و تحصیلی نیز هزینه‌های متفاوتی دارند.

برای مثال مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری حدود 100 هزار دلار ممکن است هزینه مورد نیاز باشد. این می‌تواند شامل هزینه‌های مربوط به سرمایه‌گذاری و استارتاپ کردن کسب و کار در کانادا باشد.

مهاجرت کاری کانادا به تعداد عواملی نظیر نوع و تخصص شغل، هزینه‌های مربوط به اخذ مجوز کار و اقامت، هزینه‌های زندگی ابتدایی و … مرتبط است. در حدود 1.4 هزار دلار ممکن است نیاز باشد.

مهاجرت تحصیلی کانادا به مقطع تحصیلی، مدت دوره‌ها، نوع دانشگاه، هزینه زندگی در کانادا و … دارد. ممکن است هزینه حدود 20 هزار دلار برای مقطع تحصیلی مشخصی باشد.

همچنین، باید توجه داشت که هزینه مهاجرت به کانادا ممکن است با تغییرات قوانین مهاجرتی یا نرخ ارز و سایر عوامل متغیر، تغییر کنند. بنابراین، همیشه بهتر است برای اطلاعات دقیق‌تر و بروزتر، به منابع رسمی و معتبر مراجعه کنید و در مورد مهاجرت خود به کانادا با مشاورین مهاجرتی هلی ویزا در ارتباط باشید.

هزینه های کلی

هزینه مهاجرت به کانادا متناسب با مسیر مهاجرتی متقاضی است و هر مسیر مهاجرتی هزینه‌های خاص خود را دارد. مثلاً هزینه مهاجرت تحصیلی شامل هزینه‌هایی نظیر درخواست ویزا، فیس اپلیکیشن، شهریه دانشگاه و غیره است. در مقابل، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری نیازمند سرمایه‌گذاری مالی و هزینه‌های درخواست ویزا و مدارک مربوطه می‌باشد.

همچنین، برخی هزینه‌ها در تمامی مسیرهای مهاجرتی مشترک هستند؛ مانند هزینه ترجمه مدارک، هزینه درخواست ویزا و بیومتریک، هزینه اقامت در کانادا، هزینه آزمون‌ها و مدارک زبان، و هزینه بیمه درمانی.

 • آزمون زبان: 210 الی 250 دلار (ممکن است بسته به نوع آزمون و موسسه برگزارکننده متغیر باشد)
 • تاییدیه  WES(ارزیابی مدارک تحصیلی): 240 دلار
 • انگشت نگاری و بیومتریک: 85 دلار
 • درخواست ویزا: 100 الی 200 دلار
 • بیمه (ماهیانه): 334 دلار (مبلغ بیمه به تعداد افراد و پوشش‌های مختلف متغیر است)
 • اجاره خانه یا اجاره خوابگاه: 400 الی 1,500 دلار (اجاره مسکن ممکن است بسته به منطقه و نوع مسکن متغیر باشد)
 • هزینه‌های پزشکی و سلامت: 100 الی 500 دلار (بسته به نیاز به خدمات پزشکی و نوع پوشش بیمارستانی)
 • نامه سوء پیشینه: 20 دلار

لطفاً توجه داشته باشید که هزینه مهاجرت به کانادا تخمینی است و ممکن است در آینده تغییر کنند. همچنین، هزینه‌ها بسته به منطقه کانادا و شرایط شخصی شما می‌توانند متغیر باشند.

هزینه مهاجرت از طریق کار

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار متناسب با مسیر کاری انتخابی متقاضی است و می‌تواند بسته به شرایط فرد و نوع مهاجرت متغیر باشد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر (Skilled Worker) و اکسپرس اینتری(Express Entry)، متقاضیان باید امتیازهای مورد نیاز(67 امتیاز از 100) را به‌دست آورند تا وارد استخر مهاجرت کانادا شوند. همچنین، هزینه‌های مربوط به ارائه درخواست اکسپرس اینتری رایگان است.

همچنین، هزینه مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر، حدود 10 الی 12 هزار یورو است و متقاضیان باید در حساب شخصی خود داشته باشند. همچنین، در بعضی موارد، هزینه‌های وکیل مهاجرت به کانادا نیز به هزینه‌ها اضافه می‌شود.

از آنجا که هر پرونده مهاجرت به کانادا ممکن است موارد متفاوتی داشته باشد، همیشه بهتر است با مشاوران مهاجرتی معتبر همکاری کنید تا اطلاعات دقیق‌تری درباره هزینه‌ها و مراحل مهاجرت خود به دست آورید.

لیست زیر میزان تمکن مالی و هزینه‌های مرتبط با هر مسیر را نشان می‌دهد:

مسیر کاری:

 • تمکن مالی: 12,960 دلار
 • هزینه ترجمه مدارک (هر صفحه): به طور متوسط 200 هزار تومان
 • درخواست ویزا: 150 الی 230 دلار
 • تاییدیه WES: 240 دلار
 • مجوز اقامت: 520 دلار
 • انگشت نگاری: 85 دلار

مسیر اکسپرس اینتری:

 • تمکن مالی: 15,498 دلار
 • هزینه ترجمه مدارک (هر صفحه): به طور متوسط 200 هزار تومان
 • درخواست ویزا: 150 الی 230 دلار
 • تاییدیه  WES 240  دلار
 • مجوز اقامت: 520 دلار
 • انگشت نگاری: 85 دلار

مسیر اسکیل ورکر:

 • هزینه تمکن مالی: 10 هزار الی 20 هزار دلار (بسته به شرایط و نوع مسیر مهاجرتی)
 • هزینه ترجمه مدارک (هر صفحه): به طور متوسط 200 هزار تومان
 • درخواست ویزا: 150 الی 230 دلار
 • تاییدیه WES: 240 دلار
 • مجوز اقامت: 520 دلار
 • انگشت نگاری: 85 دلار

لطفاً توجه داشته باشید که هزینه مهاجرت به کانادا ممکن است با تغییرات قوانین مهاجرتی و تغییر نرخ ارز تغییر کنند. همچنین، بسته به نوع مهاجرت، تعداد افراد و سایر عوامل،  هزینه‌ها متفاوت خواهند بود.

هزینه های لازم جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل شامل هزینه‌های متعددی می‌شود که مرتبط با تحصیل در دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مدارس کانادا می‌باشد. در زیر لیستی از هزینه‌های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل آمده است:

 1. شهریه دانشگاه:
 2. متغیر بین 14 تا 40 هزار دلار، بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر
 3. شهریه کالج:
 4. متغیر بین 18 تا 25 هزار دلار، بسته به کالج مورد نظر
 5. شهریه مدارس:
 6. متغیر بین 16 تا 45 هزار دلار، بسته به نوع و مقطع تحصیلی مدرسه
 7. تمکن مالی دانشجو:
 8. متغیر بین 12 تا 15 هزار دلار، که باید در حساب شخصی دانشجو قرار داشته باشد
 9. هزینه‌های مرتبط با ویزای تحصیلی:
 10. بررسی درخواست ویزا: 150 دلار
 11. هزینه اپلیکیشن فی (فرم فی‌ها): 100 الی 300 دلار
 12. هزینه دوره‌های زبان انگلیسی:
 13. متغیر بین 4 تا 6 هزار دلار برای هر دوره
 14. بیمه دانشجویی:
 15. متغیر بین 600 تا 1000 دلار سالیانه

هزینه های مهاجرت به کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به مسیری بستگی دارد که شما برای سرمایه گذاری در کانادا انتخاب کنید. در زیر هزینه‌های مهاجرت به کانادا برای هر یک از مسیرهای سرمایه گذاری آورده شده است:

 1. از طریق کارآفرینی: میزان سرمایه لازم 250 هزار الی 350 هزار دلار.
 2. از طریق خرید بیزینس: متناسب با هر ایالت از 100 هزار دلار الی 800 هزار دلار.
 3. از طریق خود اشتغالی: حداقل 100 هزار دلار.
 4. از طریق خریداری اوراق قرضه دولتی: حداقل 200 هزار دلار.
 5. از طریق سرمایه گذاری استانی: متناسب با هر ایالت از 100 هزار دلار الی 800 هزار دلار.
 6. از طریق خرید ملک: متناسب با محل ملک از 500 هزار دلار الی 1 میلیون دلار.

برای مک‌دونالد، معمولاً میزان سرمایه‌گذاری از 800 هزار دلار به بالا می‌تواند مورد نیاز باشد و این کسب و کار به دلیل مشهوریت برند و هزینه‌های عملیاتی بالایی که دارد، می‌تواند در سال حدود 150 هزار دلار یا بیشتر به افراد سوددهی داشته باشد.

همچنین، برای ساب‌وی، میزان سرمایه‌گذاری معمولاً حدود 300 الی 400 هزار دلار است و این کسب و کار می‌تواند در سال بین 30 هزار دلار تا 90 هزار دلار یا بیشتر برای افراد سوددهی خالص به همراه آورد.

هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق نوآفرینی

مسیر نوآفرینی به عنوان یک مسیر مهاجرت به کانادا، به افرادی که دارای ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه و نوآورانه هستند، اجازه می‌دهد که بدون نیاز به استخدام نیروی کار کانادایی، با ارائه بیزینس پلن و ایده مورد حمایت از دولت به کانادا مهاجرت کنند. برای هزینه مهاجرت به کانادا از طریق نوآفرینی، بین 50 الی 100 هزار دلار بودجه می‌تواند کفایت کند.

به‌طور کلی، هزینه‌ مهاجرت به کانادا از طریق نوآفرینی شامل موارد زیر است:

 • تمکن مالی: 25 هزار دلار
 • میزان سرمایه‌گذاری با شرکت‌های پشتیبان: 75 هزار الی 200 هزار دلار
 • درخواست اجازه اقامت: 515 دلار
 • هزینه درخواست ویزا: 2,140 دلار
 • هزینه انگشت‌نگاری و بیومتریک: 85 دلار

هزینه مهاجرت به کشورکانادا از طریق کار شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق کار شرکت (Corporate Nominee Program) یکی از مسیرهای جدید مهاجرت به این کشور است. در این مسیر، شما به عنوان یک کارآفرین باید نشان دهید که کسب و کار واقعی و فعال در کشور خود دارید.

برای مهاجرت از طریق کار، باید یک شعبه از کسب و کار خود را در کانادا ایجاد کنید و این شعبه باید به عنوان یک واحد فعال و مستقل در کانادا فعالیت کند. این روش مهاجرت نیاز به سرمایه‌گذاری مستقیم ندارد و بسته به شرکت اصلی و نوع کسب و کار شما در کانادا، هزینه‌ها ممکن است متغیر باشند.

هزینه های مهاجرت به کشورکانادا از طریق اسپانسرشیپ

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ یکی از مسیرهای مهاجرتی است که فرد درخواست دهنده به عنوان اعضای خانواده یک شخص کانادایی یا دارنده اقامت دائم کانادا می‌تواند اقدام به مهاجرت کند. در این مسیر، فرد درخواست دهنده نیاز به ارائه تمکن مالی ندارد و هزینه‌های مهاجرت اصلی معمولاً شامل هزینه‌های درخواست ویزا و هزینه‌های مربوط به فرآیند اسپانسرشیپ هستند.

درخواست اسپانسرشیپ به کانادا برای مهاجرت اعضای خانواده یک شخص کانادایی یا دارنده اقامت دائم کانادا، هزینه‌های مختلفی را شامل می‌شود که به شرح زیر است:

 1. ثبت درخواست اسپانسرشیپ کانادا: 75 دلار کانادا
 2. هزینه لازم جهت فرآیند بررسی درخواست: 475 دلار کانادا
 3. هزینه درخواست ویزا برای همسر: 1080 دلار کانادا هزینه درخواست ویزا برای هر فرزند: 155 دلار کانادا هزینه درخواست ویزا برای والدین: میانگین 1,082 دلار کانادا
 4. درخواست اقامت دائم کانادا: 515 دلار کانادا
 5. ارائه تمکن مالی لازم توسط فرد اسپانسر:
  1. برای 2 نفر: 32,899 دلار کانادا
  1. برای 3 نفر: 40,445 دلار کانادا
  1. برای 4 نفر: 49,106 دلار کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ یکی از مسیرهای مهاجرت به کانادا است که برای افرادی که دارای اقوام یا خانواده در کانادا هستند، فرصتی مناسب برای مهاجرت به این کشور فراهم می‌کند. این مسیر برای افرادی که می‌خواهند به عنوان اعضای خانواده کانادایی‌ها به کانادا مهاجرت کنند، به خصوص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

از طریق برنامه خوداشتغالی (Business Immigration Application) می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید. این مسیر برای افرادی مناسب است که تمایل به راه اندازی یا سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای خود دارند. در این مسیر، شما باید از تجربه و سابقه خود در برنامه‌های فرهنگی، هنری یا ورزشی خود خبر دهید تا بتوانید از این مسیر مهاجرت بهره‌مند شوید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی عبارتند از:

 1. هزینه ثبت پرونده: 1,625 دلار کانادا
 2. هزینه بیومتریک و انگشت نگاری: 85 دلار کانادا
 3. هزینه درخواست اقامت دائم کانادا: 515 دلار کانادا
 4. هزینه تشکیل پرونده برای خانواده:
  1. هزینه تشکیل پرونده برای همسر: 1,325 دلار کانادا
  1. هزینه تشکیل پرونده برای هر فرزند: 230 دلار کانادا

برنامه خوداشتغالی یکی از مسیرهای مهاجرت به کانادا است که برای افرادی مناسب است که تجربه، مهارت، و توانمندی‌های خود را در زمینه‌های فرهنگی، هنری یا ورزشی نشان داده‌اند و می‌خواهند به عنوان کارآفرین یا هنرمند به کانادا مهاجرت کنند. این برنامه به افرادی که توانایی خوداشتغالی دارند و تمایل به ایجاد کار و مشاغل جدید در کانادا دارند، اجازه مهاجرت به این کشور را می‌دهد.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق توریستی

برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی، باید دارای بودجه کافی برای پوشش هزینه‌های مرتبط با درخواست ویزا و هزینه‌های متفرقه باشید. جزئیات هزینه مهاجرت به کانادا از روش توریستی عبارتند از:

 1. هزینه درخواست ویزا: حدود 100 دلار کانادا. این هزینه معمولاً برای بررسی و پردازش درخواست ویزا می‌باشد.
 2. هزینه بیمه: حدود 400 دلار کانادا. بیمه مسافرتی ویزا معمولاً اجباری است و برای پوشش هزینه‌های پزشکی و مسائل مرتبط با سفر به کانادا مورد نیاز است.
 3. هزینه‌های متفرقه: حدود 250 دلار کانادا. این شامل هزینه‌هایی مثل گواهی پلیس، ریز نمرات، ترجمه مدارک، تحویل پیک و سایر هزینه‌های مرتبط با آماده‌سازی مدارک برای ارائه به مراجع مهاجرتی می‌باشد.
 4. تمکن مالی: حدود 2,500 دلار کانادا.

هزینه دوره زبان در کانادا

در لیست زیر هزینه‌های یک‌ساله دوره‌های زبان انگلیسی و فرانسوی در چهار شهر کانادا آورده شده است:

 1. تورنتو:
  1. دوره زبان: انگلیسی
  1. شهریه یک‌ساله: 3,515 دلار کانادا
 2. کبک:
  1. دوره زبان: فرانسوی
  1. شهریه یک‌ساله: 3,570 دلار کانادا
 3. ونکوور:
  1. دوره زبان: انگلیسی
  1. شهریه یک‌ساله: 4,083 دلار کانادا
 4. کلگری:
  1. دوره زبان: فرانسوی

شهریه یک‌ساله: 3,446 دلار کانادا

حداقل سرمایه برای مهاجرت به کانادا

هر مسیر مهاجرتی به حداقل سرمایه نیاز دارد. در لیست زیر سعی کردیم با توجه به هر مسیر حداقل سرمایه را اشاره کنیم:

 1. مسیر تحصیلی: حداقل سرمایه مورد نیاز تا 90,000 دلار کانادا می‌باشد. این مسیر برای دانشجویانی است که می‌خواهند در کانادا تحصیل کنند.
 2. مسیر کاری: حداقل سرمایه حدود 1344 دلار کانادا می‌باشد. این مسیر برای افرادی است که توانایی کار در کانادا دارند و بر اساس پیشنهاد کاری به این کشور مهاجرت می‌کنند.
 3. مسیر سرمایه‌گذاری: برای مهاجرت از طریق این مسیر، نیاز به حداقل 1 میلیون دلار کانادا می‌باشد.
 4. مسیر استارتاپ: حداقل سرمایه مورد نیاز برای این مسیر بین 100,000 تا 200,000 دلار کانادا است.
 5. مسیر اسپانسرشیپی (sponsorship): حداقل سرمایه مورد نیاز تا 3000 دلار کانادا می‌باشد. این مسیر برای افرادی است که توسط یک اسپانسر کانادایی حمایت می‌شوند.
 6. مسیر اکسپرس اینتری (Express Entry): حداقل سرمایه مورد نیاز بین 17,000 تا 30,000 دلار کانادا است. این مسیر برای افرادی است که امتیاز کافی برای مهاجرت اکسپرس اینتری به کانادا دارند.
 7. مسیر توریستی: برای این مسیر، تخمینی حدود 3500 دلار کانادا برای هزینه‌های توریستی در نظر گرفته می‌شود.
 8. مسیر خوداشتغالی: تخمینی حدود 4000 دلار کانادا برای مهاجرت از طریق این مسیر در نظر گرفته می‌شود.

ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا یک فرآیند مهم و پیچیده است و بستگی به شرایط شما، مهارت‌ها، و تخصص‌های شغلی دارد. ارزان‌ترین راه مهاجرت به کانادا ممکن است با توجه به شرایط متقاضی تغییر کند. اگر شما سن مناسبی، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، و رزومه علمی یا حرفه‌ای خوبی دارید، مسیر تحصیلی می‌تواند یکی از ارزان‌ترین مسیرهای مهاجرت به کانادا باشد. با انتخاب این مسیر، شما می‌توانید به عنوان دانشجو در کانادا تحصیل کنید و همزمان فرصت‌های کاری خود را نیز تحقق ببخشید. همچنین، پس از اتمام تحصیلات و کسب تجربه کاری، می‌توانید درخواست اقامت دائم در کانادا را نیز ارائه کنید.

همچنین، اگر تخصص لازم و ایده‌های خلاقانه برای کسب و کار دارید، مسیر نوآفرینی می‌تواند ارزان‌ترین راه مهاجرت به کانادا برای شما باشد. در این مسیر، شما با ارائه برنامه کسب و کار خود و نیاز به سرمایه‌گذاری در کانادا می‌توانید اقامت کاری و یا موقت در این کشور بدست آورید.

همچنین، مسیر اکسپرس اینتری که بر اساس سیستم امتیازدهی CRS است، می‌تواند برای برخی از افراد ارزان‌ترین راه مهاجرت به کانادا باشد. با کسب امتیاز کافی در این سیستم، می‌توانید در مسیر اکسپرس اینتری که تنها بر اساس شرایط شما امتیاز می‌دهد، شانس خود را برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور امتحان کنید.

در نهایت، همه این مسیرها و هزینه‌های مرتبط با آنها بستگی به شرایط شما دارد. بهتر است جهت بررسی هزینه مهاجرت به کانادا با مشاوران مهاجرت و کارشناسان هلی ویزا مشورت کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید و راه مناسبی برای مهاجرت به کانادا را بر اساس وضعیت خود انتخاب کنید.

هزینه های زندگی در کانادا

این هزینه‌ها بسته به شهر، منطقه، نوع اقامت، نیازها و سبک زندگی هر فرد متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، هزینه‌های زندگی در شهرهای بزرگ مانند تورنتو، ونکوور، و مونترال ممکن است بیشتر از شهرهای کوچک‌تر باشد.

علاوه بر این، هزینه‌ها مرتبط با خدمات مختلف نیز تغییر خواهد کرد. هزینه‌های مرتبط با مسکن، حمل و نقل عمومی، خرید مواد غذایی، خدمات بهداشتی و پزشکی، تفریحات و سبک زندگی هر فرد می‌تواند متفاوت باشد.

باشه، اینجا هزینه‌های زندگی و هزینه‌های مسکن و خوراک در کانادا به همراه مقادیر در دلار کانادا آورده شده است:

۱. خوراک:

 • غذا در یک رستوران ارزان قیمت: 16.00 دلار کانادا
 • غذا در یک رستوران متوسط برای 2 نفر: 80.00 دلار کانادا
 • یک بطری آب 1 و نیم لیتری: 1.78 دلار کانادا
 • یک بطری شیر 1 لیتری: 2.46 دلار کانادا
 • •         1 کیلو گرم برنج سفید: 4.17 دلار کانادا
 • تخم مرغ: 3.97 دلار کانادا
 • •         1 کیلو گرم پنیر محلی: 16.30 دلار کانادا
 • •         1 کیلوگرم گوشت گاو: 18.01 دلار کانادا
 • •         1 کیلو گرم گوشت مرغ: 15.09 دلار کانادا

۲. حمل و نقل:

 • بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی: 2.95 دلار کانادا
 • تعرفه تاکسی عادی: 3.50 دلار کانادا

۳. مسکن:

 • اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر ونکوور: 3،706.14 دلار کانادا
 • اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر ونکوور: 2،655.08 دلار کانادا
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ونکوور: 12،458.01 دلار کانادا
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر ونکوور: 9،365.01 دلار کانادا

۴. هزینه خوابگاه دانشجویی در سال: 3،500 الی 7،500 دلار کانادا (بستگی به نوع خوابگاه و شهر محل تحصیل دارد)

جمع بندی

اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که در گام نخست هزینه مهاجرت به کانادا را به طور دقیق و درست مورد بررسی قرار داده و سپس اقدام به مهاجرت کنید. در این راستا میتوانید از مشاوران و کارشناسان گروه مهاجرتی هلی ویزا کمک بخواهید.

سوالات متداول

1.   متوسط هزینه زندگی در کانادا برای مهاجران چقدر است؟

هزینه مهاجرت به کانادا بستگی به عوامل مختلفی از جمله شهر محل اقامت، سبک زندگی، نیازها و ترجیحات شما دارد. با این حال، برای مقایسه و ارائه یک تخمین میانگین، می‌توان گفت حدود 1300 تا 2600 دلار کانادا برای هزینه‌های زندگی یک نفر در ماه مناسب است. این هزینه‌ها شامل اجاره مسکن (اگر اجاره‌نامه دارید)، خرید مواد غذایی، حمل و نقل، پوشاک، بیمه، انرژی (برق و گاز)، ارتباطات (اینترنت و تلفن)، تفریحات و هزینه‌های روزمره دیگر می‌شود.

2.   هزینه مهاجرت قانونی به کانادا چقدر است؟

هزینه مهاجرت قانونی به کانادا بستگی به نوع برنامه مهاجرتی، سطح تحصیلات، تجربه کاری، نوع ویزا، مسیر انتخابی و شهرت وکیل یا مشاور مهاجرت دارد. هزینه مابین  (10 تا 13 هزار دلار کانادا در سال) می‌تواند برای هزینه زندگی یک نفر در کانادا باشد، اما هزینه مهاجرت به طور کلی شامل بسیاری از موارد دیگر نیز است.

3.   هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا بین 15,000 تا 25,000 دلار کانادا در سال است. این مبلغ شامل شهریه تحصیلی، هزینه‌های کتاب‌ها و مواد آموزشی، هزینه‌های مربوط به اقامت (اجاره مسکن و هزینه‌های مرتبط با زندگی دانشجویی)، و هزینه‌های دیگر می‌شود.