شهر مونترال در کشور کانادا، شهر جشنواره های موسیقی جاز، استندآپ کمدی های جذاب و آتش بازی های فوق العاده است. تعداد جاذبه های زیاد مونترال، آن را به یکی از بهترین شهرهای توریستی کانادا تبدیل کرده است. مونترال در جنوب استان کبک قرار گرفته و تنها حدود 72 کیلومتر از مرز ایالات متحده آمریکا فاصله دارد. میتوانید با جاذبه های گردشگری کبک نیز در صورت نیاز آشنا شوید.
با سفر به شهر زیبای مونترال، می توانید از کافه ها و کتاب فروشی های رنگارنگ آن که روح ناب پاریسی را به شما ارمغان می دهند، دیدن کنید. همچنین با بازدید از این شهر می توانید از بزرگترین کلیسای آن، کلیسای نوتردام و سنت ژوزف دیدن کنید. برای تماشای منظره کامل شهر مونترال می توانید روی تپه mount royal قرار گرفته و از زیبایی های این شهر لذت ببرید.
مونترال از شهرهای شلوغ کشور کانادا است. به همین دلیل دارای سیستم حمل و نقل پیشرفته ای است؛ به گونه ای که هر ایستگاه آن خود توسط یک معمار حرفه ای طراحی شده اند. هلدینگ هلی ویزا، در ادامه شما را با جاذبه های گردشگری مونترال آشنا می سازد، پس با ما همراه باشید.

کلیسای نتردام مونترال

در قسمت قدیمی شهر مونترال، کلیسای زیبایی به نام کلیسا نتردام قرار گرفته است. این کلیسا را میتوان یکی از زیباترین نمونه های جهانی دانست که شاهکار معماری احیای گوتیک بشمار می رود. طاق های آبی رنگ کلیسا همراه با ستاره های طلایی آن، توجه هر بازدیدکننده ای را به خود جلب می کنند. کنده کاری های ظریف و پرنقش و نگار همراه با مجسمه های مذهبی، به زیبایی کلیسای نتردام مونترال افزوده اند. برج های دوقلوی گوتیک و شیشه های رنگی کلیسا، تداعی گر کشور زیبای فرانسه هستند. جالب است بدانید که این کلیسا به دلیل ارزش تاریخی و فرهنگی خود، در فهرست مکان های تاریخی و ملی کشور کانادا قرار گرفته است. از زیبایی های بارز آن میتوان به وجود ارگ اشاره کرد که قدمت آن به 1891 می رسد.

مونترال قدیمی

مونترال قدیمی دارای دو بخش شرقی و غربی است که در میان آب و مرکز تجاری قرار گرفته است. مونترال قدیمی از جاذبه های گردشگری این شهر است که بسیاری از خیابان ها و مکان های تاریخی را در خود جای داده است. امروزه از این منطقه به عنوان بهترین مرکز شهری در آمریکای شمالی یاد می شود. مونترال قدیمی بیش از آنکه یک پایتخت باشد، به دلیل وجود خیابان های سنگفرش شده و معماری سه قرن گذشته، شهر قدیمی اروپا محسوب می شود.

بندر قدیمی مونترال

اگر از شلوغی مرکز شهر مونترال خسته شده اید، به بندر قدیمی این شهر سر بزنید تا از معماری تاریخی و جاذبه های مدرن آن لذت ببرید. ترکیب تاریخ و فرهنگ معاصر در این بخش از مونترال، آن را به یکی از جاذبه های گردشگری بینظیر این شهر تبدیل کرده است؛ به گونه ای که سالانه میلیون ها گردشگر به دنبال بازدید از این منطقه هستند.
بندر مونترال نقش بسزایی در رونق این شهر داشته است. در هنگام گشت و گذار در بندر مونترال می توانید از برج ساعت و برج سفید روشن آن دیدن کنید. همچنین یرای تماشای منظره زیبایی از شهر مونترال، تنها کافیست 192 قدم بالاتر رفته و در طی مسیر از یک نوشیدنی خنک لذت ببرید. مرکز علوم مونترال یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بندر قدیمی این شهر است.
اگر شب هنگام به بازدید از مرکز علوم مونترال بپردازید، می توانید از انعکاس زیبای آن روی آب لذت ببرید. در طول روز، می توانید نمایشگاه های تعاملی خارق العاده ای را در این مرکز تماشا کنید. در ماه های گرم سال می توانید با زیپ لاین به بالای شهر رفته و به فعالیت هایی مانند قایق پدالی، قایق تندرو و قایق بادبانی بپردازید. در فصل زمستان می توانید از پیست یخی natrel آن لذت ببرید. گشت و گذار در بندر قدیمی مونترال می تواند یکی از بهترین تجربه های سفر شما به کشور کانادا باشد.

شهر زیرزمینی مونترال

زیبایی های شهر مونترال تنها به جاذبه های دیدنی آن روی زمین محدود نمی شوند؛ بلکه در زیر این شهر زیبا می توانید وارد جهان دیگری شوید که دارای چشمه ها، فروشگاه ها، پیاده رو ها و پاسیوهای فضای باز است. از راه های مختلفی می توانید وارد شهر زیرزمینی مونترال شوید. یکی از راه های ورودی آن، در کنار مک گیل، نزدیک پلکان کوه رویال است. هر کدام از شهرهای زیرزمینی، یک مجتمع بزرگ زیر سطحی جهان شناخته می شوند. یکی از مراکز خرید زیرزمینی مونترال که برای حمایت از کلیسای جامع کلیسای مسیح ساخته شده است، مرکز خرید promenades cathedrale است. همچنین با قدم زدن در ضلع غربی downtown می توانید عبارت های نفیس ویکتوریایی و دانشگاه مک گیل را مشاهده کنید.

بازار بونسکور مونترال

بازار بونسکور از معروف ترین جاذبه های گردشگری مونترال است که از سال 1847 الی 1963 به عنوان بازار مرکزی کشاورزان مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه بازار بونسکور یک مرکز خرید مجلل می باشد که در ساخت آن از سبک های کبک خلاقانه استفاده شده است. گنبدهای درخشان و نقره ای رنگ این بازار به زیبایی روی سنگفرش های مونترال قدیمی قابل مشاهده هستند. با گشت و گذار در بازار بونسکور، می توانید از انواع کالاهای لوکس آن، ظروف آشپزخانه، جواهرات، لباس و هدایای بسیار زیبا دیدن کنید. گالری های رایگان بسیاری در این بازار قرار دارند که می توانید از آنها بازدید کنید.
از دیگر جاذبه های دیدنی بازار بونسکور میتوان به نمایشگاه ها، کنوانسیون ها، شورای صنایع دستی کبک، موزه لباس و منسوجات اشاره کرد. اگر علاقه زیادی به مد دارید، می توانید در ماه های آوریل و اکتبر از نمایشگاه های فرش big fashion دیدن کنید. در این نمایشگاه، بیش از 100 طراح داخلی، هنرهای خود را در معرض دید عموم قرار می دهند. بازار بونسکور در لبه شرقی مونترال قدیمی قرار گرفته است. ورود به این بازار رایگان می باشد اما برای شرکت در برخی از نمایشگاه های آن نیاز به پرداخت هزینه دارید.

خانه حیات مونترال

خانه حیات وحش، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مونترال است که افراد عاشق طبیعت به دنبال کشف زیبایی های آن هستند. خانه حیات مونترال را میتوان یک باغ وحش و یک آکواریوم بسیار بزرگ دانست که در زیر سقف شیشه ای قرار گرفته اند. این مکان دارای پنج اکوسیستم مختلف است که چندین آب و هوا را در خود جای داده است. در خانه حیات، 250 گونه جانوری و 500 گونه گیاهی زندگی می کنند.
اولین زیستگاه پس از ورود به خانه حیات، نمایشگاه جنگل های بارانی گرمسیری است که از پرجمعیت ترین زیست بوم ها شناخته می شود. با قدم زدن در طبیعت زیبای باغ حیات مونترال، می توانید از زیبایی درختان نارگیل و شنای پیراناها در رودخانه لذت ببرید. یکی دیگر از جاذبه های دیدنی این مکان، بازافرینی جنگل maple laurentian است که میان کبک و شمال ایالات متحده قرار گرفته است که محل زندگی بیورو، سیاه گوش نادر کانادا می باشد.
با بازدید از نمایشگاه خلیج سنت لارنس، می توانید از زندگی دریایی اقیانوس اطلس مانند ماهی هالیبوت و خرچنگ دریایی لذت ببرید. نمایشگاه های قطب شمال و قطب جنوب بهترین منظره از گله های پافین و پنگوئن را به دست می دهند. برای کسب راهنمایی در مورد اکوسیستم های باغ حیات به زبان انگلیسی، می توانید با پرداخت یک هزینه جزئی، بهترین اطلاعات را درباره باغ حیات مونترال به دست آورید. شما می توانید از طریق مترو، دوچرخه، اتوبوس و اتومبیل به شمال شرقی مرکز شهر مونترال در کنار ورزشگاه المپیک رفته و از باغ حیات بازدید کنید.

کلیسای سن ژوزف مونترال

کلیسا در مونترال جایگاه ویژه ای دارد. از این رو بزرگترین کلیسای کشور کانادا را در خود جای داده است. کلیسای سن ژوزف یکی از جاذبه های گردشگری مونترال است که بزرگترین گنبد جهان را دارد. این کلیسا برای اولین بار توسط قدیس آندره بست در سال 1904 پایه گذاری گردید.

باغ گیاه شناسی مونترال

باغ گیاه شناسی مونترال را میتوان دومین باغ گیاه شناسی بزرگ جهان دانست که در سال 1931 افتتاح شد. وجود بیش از ده گلخانه زیبا در این باغ، آن را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مونترال تبدیل کرده است.

مجموعه بیودوم مونترال

مجموعه بیودوم در پارک المپیک شهر مونترال قرار گرفته است. با بازدید از این مجموعه می توانید در پنج اکوسیستم قاره آمریکا به گشت و گذار و سرگرمی بپردازید. جنگل های بارانی آمریکای جنوبی، جنگل های لورنتین آمریکای شمالی، اکوسیستم اصلی سنت لاورنس، ساحل لابرادور و جزایر زیر قطب جنوب، از مهمترین بخش های مجموعه بیودوم برای بازدید علاقمندان بشمار می روند.

منطقه پلاتو مونت رویال

یکی از پرجمعیت ترین مناطق شهر مونترال، منطقه پلاتو مونت رویال است که دارای جمعیتی بالغ بر 101 هزار نفر می باشد. از دلایل معروفیت این منطقه میتوان به وجود چندین محله زیبا در آن اشاره کرد.

منطقه سادکوئست مونترال

اگر علاقه زیادی به غذاهای رنگارنگ و خوشمزه دارید، بهترین منطقه برای شما، منطقه سادکوئست در مونترال است. با بازدید از این منطقه می توانید از طعم غذاها و خوراکی های آن لذت ببرید. وجود انواع رستوران ها و کافه های مختلف و زیبا، همچنین برگزاری جشنواره های غذایی برای عاشقان غذا، از دلایل محبوبیت منطقه سادکوئست هستند.

مسکن 67 مونترال مونترال

مسکن 67 مونترال به دلیل داشتن طرح انقلابی خود، معروفیت بالایی دارد. این ساختمان بسیار شبیه به ساختمان های تخیلی است که در فیلم های علمی تخیلی به نمایش در می آیند. این ساختمان توسط موشه سافدیه، معمار اسرائیلی کانادایی طراحی گردیده و در نمایشگاه جهانی اکسپو 67 مونترال در معرض نمایش قرار داده شد. مسکن 67 مونترال دارای 254 واحد مسکونی بتنی است که به زیبایی در هم تنیدگی زندگی شهری را نمایش می دهد.

بازار ژان تالون مونترال

بازار ژن تالون، بازار فروش انواع محصولات کشاورزی و مواد غذایی شهر مونترال است که در یک محله بسیار کوچک قرار گرفته است. با بازدید از این بازار می توانید از صدای غرفه ها و مغازه های متعدد آن لذت ببرید و طعم های جدیدی از مواد غذایی را تجربه کنید.

موزه هنرهای زیبای مونترال

موزه هنرهای زیبا یکی از جاذبه های گردشگری مونترال است که وسعت آن بیش از 53 هزار متر مربع است. معمار این موزه، موشه سفدی است میتوان آثار بسیاری از او را در شهر مونترال مشاهده کرد. وجود پنج نگارخانه در این موزه به اهمیت وافر آن افزوده اند. شما می توانید به صورت رایگان از نمایشگاه های موقت موزه هنرهای زیبای مونترال دیدن کنید.

پارک مونت رویال

اگر به دنبال قدم زنی و تفریح در سرسبزترین مکان شهر مونترال هستید، پارک مونت بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. پارک مونت رویال در فصل های گرم سال بسیار شلوغ است؛ چرا که گردشگران و شهروندان مونترال، به دنبال تفریح و وقت گذرانی در آن هستند. از ماه مه تا ماه اکتبر، جشنواره ها و فعالیت های مختلفی در این پارک برگزار می شوند؛ به گونه ای که توجه تمامی بازدیدکنندگان را به خود جلب می کنند.

میدان پلیس دام مونترال

میدان پلیس دام یکی از میدان های اصلی شهر مونترال شناخته می شود که ساختمان های بسیاری مانند کلیسای نتردام، ساختمان نیویورک لایف، اولین ساختمان بانک مونترال و ساختمان آلدرد را در خود جای داده است. مجسمه پل شومدی دو منزو، بنیان گذار شهر مونترال در مرکز میدان پلیس به چشم می خورد. با بازدید از این مکان می توانید از بناهای تاریخی آن نیز دیدن کنید.

پارک لافونتن مونترال

پارک لافونتن با وسعت 34 هکتار، یکی از بزرگترین پارک های شهر مونترال است که میتوان آن را ترکیبی از باغ های فرانسوی و انگلیسی دانست. با ورود به این پارک می توانید به بازی والیبال ساحلی بپردازید، روی زمین های تنیس آن بازی کنید و یا در محیط زیبای آن قدم بزنید. سالانه نمایش های رایگان بسیاری در پارک لافونتن برگزار می شوند. دریاچه زیبای این پارک در فصل زمستان به یک میدان اسکیت روی یخ تبدیل می شود.

اسپای بوتا بوتا مونترال

اسپای بوتا بوتا، یک تجربه بینظیر از شهر مونترال است که در یک کشتی در بندرگاه قدیمی آن قرار گرفته است. این مکان دارای پنج عرشه است که از امکانات آن میتوان به دو سونا با دید به رودخانه اورنس و بندرگاه قدیمی، حمام های فضای باز، حمام بخار اوکالیپتوس، حمام ها و دوش های آب سرد، استخر، محوطه های استراحت، اتاق های ماساژ و درمان، تراس و باغ و رستوران اشاره کرد.

کاخ کنگره مونترال

کاخ کنگره مونترال در شمال محله قدیمی شهر قرار گرفته است که معمولا با نام مرکز همایش مونترال شناخته می شود. این مکان در سال 1983 افتتاح گردید و تا سال 2002 در اثر پروژه های متعدد وسعت یافت. امروزه کاخ کنگره مونترال دارای 65 دفتر ملاقات و فضای نمایشگاهی بسیار بزرگ است.

موزه هنر معاصر مونترال

موزه هنر معاصر مونترال اولین موزه اختصاصی هنر معاصر در کشور کانادا است که در سال 1964 افتتاح شد. این موزه دارای چهار گالری مختلف است که آثار هنرمندان کانادایی، کبکی و بین المللی در آن به نمایش در می آیند. با بازدید از این موزه می توانید از نقاشی ها، مجسمه ها ، ویدیو آرت ها و غیره دیدن کنید.

موزه پوینت کلیر مونترال ( موزه باستان شناسی)

موزه پوینت کلیر به نام موزه باستان شناسی و تاریخ مونترال شناخته می شود که در سال 1992 در قسمت قدیمی شهر مونترال ساخته شد. با بازدید از این موزه می توانید آثار مربوط به اقوام اولیه کانادا و بازتابی از فرهنگ های زیبا و غنی آن را مشاهده کنید. در این موزه انواع قطعات باستانی از تمامی دوره های شهر مونترال به نمایش در آمده اند. در این موزه، علاوه بر یک مجموعه نمایشگاهی، میتوان از چهار محوطه باستان شناسی آن بازدید کرد. برنامه هایی مانند اجراهای موسیقی، سخنرانی، تئاتر و فعالیت های جنبی موزه باستان شناسی در این محل برگزار می شوند.

کلیسای نتردام دی بون سکورز مونترال

کلیسای نتردام دی بون سکورز، از قدیمی ترین کلیساهای شهر است که در سال 1771 میلادی ساخته شد. موزه مارگریت بورگیس یکی از زیبایی های کلیسای نتردام است. از این موزه به شرح حال زندگی مارگریت بورگیس و تاریخ اولیه شهر مونترال پرداخته شده است. با بازدید از سردابه این کلیسا می توانید از حفاری های باستان شناسی آن نیز دیدن کنید. در کلیسا میتوان آثاری از اقوام اولیه کانادا و دوران استعمار فرانسوی ها را مشاهده کرد. چشم اندازهایی از بندر قدیمی و رود سنت لاورنس از مناره کلیسا قابل مشاهده هستند.

فلات مونت رویال مونترال

فلات مونت رویال نزدیک محله mile end بوده و زیبایی منحصربفردی دارد. اگر اهل هنر هستید، بی شک بهترین منطقه برای بازدید، فلات مونت رویال است که محل زندگی هنرمندان و دانشجویان بسیاری بوده است. این منطقه را میتوان پرجمعیت ترین منطقه شهر مونترال دانست. از جذابیت های دیدنی این منطقه میتوان به غذاهای عالی، بوتیک ها، قهوه خانه ها و گالری های شهر اشاره کرد. در هنگام بازدید از این منطقه می توانید خانه های شهری قدیمی رنگارنگ را مشاهده کنید که جذابیت فوق العاده ای دارند.

محله mile end مونترال

محله mile end، از محله های مدرن شهر مونترال است که جامعه هنری رو به رشدی را در خود جای داده است. با گذر از این محله می توانید شاهد فعالیت آشپزها و نانوایان بسیاری باشید. اگر علاقه زیادی به عکاسی دارید، خانه های زیبای محله با داشتن پله های بیرونی و سبدهای گل بزرگ، بهترین گزینه عکاسی شما هستند. با بازدید از محله mile end نه تنها می توانید از زیبایی خانه های آن لذت ببرید، بلکه بهترین محل برای دوچرخه سواری است.

پارک ژان دراپو مونترال

پارک ژان دراپو یکی از جاذبه های گردشگری مونترال است که مرکز امکانات تفریحی این شهر شناخته می شود. این پارک معروف و زیبا در میان دو جزیره وسط رودخانه سنت لارنس قرار گرفته است که از آن برای برگزاری رویداد های اکسپو 67 و بازی های المپیک سال 1976 استفاده شد. در طول سال، فعالیت های بسیاری مانند رویدادهای بین المللی و رویدادهای ورزشی در آن برگزار می شوند.
با بازدید از این پارک می توانید از مجسمه زیبای الکساندر کالدر، biosphere و LHomme نیز دیدن کنید. این محل را میتوان سرسبزترین منطقه شهر مونترال دانست که تلفیقی از تفریح، فرهنگ و طبیعت است. وجود یک ساحل عمومی، شهر بازی، سه استخر آب گرم در فضای باز، یک کازینو و دو موزه، همراه با فعالیت های سرگرم کننده، از فعالیت ها و مکان های دیدنی این پارک شناخته می شوند.

بازار آتواتر و بازار ژان تالون مونترال

از بازارهای عمومی شهر مونترال، میتوان به بازار آتواتر و بازار ژان تالون اشاره کرد. با گشت و گذار در بازارهای عمومی این شهر می توانید از طعم بینظیر غذاهای محلی لذت ببرید. تمام بازارهای این منطقه در ساختمان هایی به سبک انبار قرار گرفته اند. از عمده فروشندگان این دو بازار میتوان به میوه و سبزیجات، گل، ماهی، گوشت، غذاهای مخصوص و پنیر اشاره کرد. در صورت بازدید از رستوران ها و کافه های آن می توانید از طعم بینظیر شربت افرا، آب نبات، زغال اخته خشک، مربا، انواع میوه های خانگی و پنیرهای خوب لذت ببرید.

کلیسای جامع کاتولیک ماری ملکه جهان مونترال

کلیسای جامع کاتولیک ماری ملکه جهان در شرق دو میدان دو کانادا قرار گرفته است. این کلیسا نسخه کوچکتری از سنت پیتر در رم می باشد که در سال 1894 ساخته شد. تمامی مجسمه های کلیسای جامع کاتولیک در سال های 1892 الی 1898 ساخته شدند و مربوط به 13 تن از مقدسین حامی کلیسای مونترال در قرن نوزدهم می باشند. در هنگام بازدید از این کلیسا می توانید از ۹ نقاشی اثر جورج دلفوس نیز دیدن کنید که تاریخ پرفراز مونترال را نشان می دهند.

موزه مک کورد مونترال

موزه مک کورد از موزه های شناخته شد مونترال است که در آن تاریخ اجتماعی کانادا به زیبایی در معرض نمایش قرار گرفته است. با بازدید از این موزه می توانید از مجموعه لباس ها، منسوجات، لوازم جانبی، قطعات مبل، نقره، شیشه، سرامیک، اسباب بازی ها، وسایل ورزشی، سلاح های جنگی، وسایل خانگی، وسایل تشریفاتی و غیره دیدن کنید.

میدان سنت لوئیس و خیابان دنیس مونترال

میدان سنت لوئیس در نزدیکی ایستگاه متروی شربروک قرار گرفته است که یکی از زیباترین میادین این شهر شناخته می شود. در خیابان های اطراف این میدان میتوان خانه های ویکتوریایی بسیار جذابی را مشاهده کرد. در لبه شرقی آن، غذاخوری ها و مراکز خرید بسیاری قرار دارند که بسیاری از بناهای تاریخی آن به بوتیک و کافه اختصاص یافته اند.

بنای تاریخی ملی کانال لاچین مونترال

از کانال لاچین در سال 1852 برای گشت و گذار در لاچین راپیدز استفاده میشد. امروزه این محل به عنوان یک سیستم حمل و نقل خاص استفاده می شود. بخشی از این میدان به پارک تبدیل شده است تا فرصت گشت و گذار در آن فراهم باشد. اگر علاقه زیادی به دوچرخه سوای یا گشت در کانال با قایق را دارید، بهترین انتخاب برای شما، کانال لاچین است.

محله چینی های مونترال

محله چینی ها یکی از جاذبه های گردشگری مونترال است که دروازه های چینی، قلب محله را در خود جای داده است. این محله رنگارنگ در اواخر دهه 1860 ایجاد شد. در زمان های گذشته، کارگران چینی از این محله برای زندگی استفاده می کردند که امروزه میتوان شاهد رستوران ها و مغازه های آسیایی بود که دیگر تنها مختص چینی ها نیستند.

اخذ ویزای توریستی کانادا با سایت هلدینگ هلی ویزا

شهر مونترال کانادا یکی از شهرهای توریستی و بسیار زیبایی است که می توانید با بازدید از آن، از تلفیق فرهنگ، هنر و تاریخ و معماری آن لذت ببرید. اگر علاقه زیادی به بازدید از زیبایی ها و جاذبه های گردشگری مونترال دارید، سایت هلدینگ هلی ویزا می تواند به شما در اخذ ویزای توریستی این کشور کمک کند. هلدینگ هلی ویزا یکی از معتبرترین سایت های مهاجرتی و توریستی شناخته می شود که تمامی موارد لازم در مورد شرایط اخذ ویزا و مدارک آن را به شما ارائه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ورود به شهر مونترال کانادا و بازدید از جاذبه های گردشگری زیبای آن، با شماره های درج شده در سایت هلدینگ هلی ویزا تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را به دست آورید.

سوالات متداول

بازار ژان تالون در شهر مونترال به چه معروف است؟

این بازار را میتوان مرکز فروش محصولات کشاورزی و مواد غذایی مختلف دانست.

از دیدنی های پار ژان دراپو مونترال کدامند؟

یک ساحل عمومی، شهر بازی، سه استخر آب گرم در فضای باز، یک کازینو و دو موزه.

آیا ورود به بازار بونسکور مونترال رایگان است؟

بله اما برای بازدید از نمایشگاه های موقت آن باید هزینه جزئی پرداخت کنید.