آبشارها همواره از سوی گردشگرانی که به کشورهای مختلف سفر می کنند، به عنوان یکی از زیباترین و پرطرفدارترین جاذبه های دیدنی شناخته می شوند. آبشارهای نیاگارا (Niagara Falls) که پس از آبشار ویکتوریا در آفریقای جنوبی، بزرگترین آبشار در جهان محسوب می شوند، سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا می باشد. این آبشار مشهور با قرارگیری در مرز بین المللی کانادا و ایالات متحده، به یکی از جاذبه‌ های گردشگری اصلی در کشور کانادا تبدیل شده است‌.
آبشارهای نیاگارا بطور دقیق تر در بین دو شهر نیویورک و انتاریو قرار گرفته اند. بر اساس میانگین سالانه، نزدیک به 12 میلیون گردشگر برای دیدن آبشارهای نیاگارا به کشور کانادا سفر می کنند. در این مقاله از هلدینگ هلی ویزا، قصد داریم به معرفی آبشارهای نیاگارا بپردازیم. اگر قصد سفر به کانادا را دارید تا انتها همراه ما باشید.

آشنایی با تاریخچه رودخانه نیاگارا و چگونگی به وجود آمدن آبشارها

بدون شک تا به حال نام عصر یخبندان را شنیده اید یا احتمالا کارتون آن را دیده باشید. شاید دانستن این موضوع برای شما نیز جالب باشد که تمامی حوضه های رودخانه نیاگارا و نیز دریاچه های بزرگ آن مانند دریاچه گرِیت لِیکس (Great Lake)، از عصر یخبندان برجای مانده اند‌. حدود 18 هزار سال پیش، انتاریوی جنوبی به واسطه یک ورقه یخی با ضخامت 2 الی 3 کیلومتر پوشیده شد. پهنه های یخی به سمت جنوب شروع به پیشروی کردند و حوضه های دریاچه گریت لیکس ایجاد شدند. ورقه های یخی با آب شدن به سمت شمال، به داخل حوضه های دریاچه گریت وارد می شدند و آنها را از یخاب پر می کردند. آب های ذوب شده در واقع همان آب های مصرفی هستند که تنها یک درصد از آنها تجدید پذیر هستند. باقی مانده این آب ها از توده های یخی تامین می شونو.
پدیده یخبندان شبه جزیره نیاگارا، بطور تقریبی 12 هزار و پانصد سال پایان یافت. با آب شدن یخ ها به سمت شمال، یخاب های حاصل از رودخانه نیاگارا، دریاچه ایری (Lake Erie) و انتاریو، پس از رودخانه سنت لارنس، به دریا می ریختند. آبشار نیاگارا در واقع یک آبریز واحد، حاصل از پنج آبریز ابتدایی دریاچه ایری تا انتاریو است. سنگ بستر آبشار از همان ابتدا دچار فرسایش شد. با گذشت زمان در اثر پدیده های زمین شناسی مانند پیشروی و پسروی مداوم یخ و نیز بازگشت، فرسایش متوقف شد. این پدیده در حدود 10 هزار و 500 سال پیش رخ داد.
پس از مدتی یخاب های مربوط به دوران یخبندان، مسیر خود را تغییر دادند و از انتاریوی جنوبی‌ به سمت انتاریوی شمالی شروع به حرکت کردند. پس از 5 هزار سال از این واقعه، جریان آب رودخانه نیاگارا نسبت به حال حاضر، 10 درصد کاهش یافت و وسعت دریاچه ایری نیز به نصف وسعت الان آن رسید. در این مدت جریان آب آبشار نیاگارا گلن (Niagara Glen) نیز متوقف شد. با عبور یخاب ها از بین انتاریوی جنوبی در 5 هزار و ۵۰۰ سال پیش، آبشار رودخانه نیاگارا مجدداً جریان یافت. پس از این مدت، آبشار نیاگارا طی یک واقعه زمین شناسی، برای مدت زمان چند روز، به یک گرداب برخورد کرد. این پدیده موجب تلاقی رودخانه نیاگارا با یک رودخانه قدیمی شد. در نتیجه این رویداد رودخانه تا اتمام آخرین عصر یخبندان برای سال ها مسدود باقی ماند. همچنین مسیر جریان آب آبشار به سمت دره مدفون تغییر یافت و بستر رودخانه قدیمی از توده های یخ خالی شد.
در آن سال ها، جریان آب بیشتر به یک گرداب که امروزه با عنوان (Whirlpool) یا تنداب (Whirlpool Rapids) شناخته می شود، شباهت داشت. گرداب آبشارهای نیاگارا یکی از بزرگترین سلسله موج های ایستاده آمریکای شمالی بشمار می رود. پس از گذشت سال های طولانی، آبشار با سرازیر شدن از بالای رودخانه خود را به محلی که اکنون مشاهده می کنید، یعنی میان انتاریو و نیویورک رساند.
آبشارهای نیاگارا از فراز صخره ای از دولومیت و رس سرازیر می شوند و نمای زیبایی پدید می آورند. آب آبشارهای نیاگارا شامل آب چهار دریاچه بزرگ به نام های ایری، میشیگان، هورون و سوپریور است که ابتدا به رودخانه نیاگارا ریخته می شوند و پس از آن به آبشارهای نیاگارا می رسند. این دریاچه های بزرگ یک پنجم آب های شیرین دنیا را در خود جای داده اند. دره های معروف لِویستون برِینج، تنگه های بالا و پایینی گرِیت، اولد نَرو و تنگه ویرلپول نَرو نیز، طی فرسایش شکل گرفتند.
آب آبشارهای نیاگارا با عبور از بین گردنه ها و دره ها، طی مسیری 24 کیلومتری، به پنجمین دریاچه گریت لِیکس (Great Lakes) سرریز می شود. پرتگاه نیاگارا با ارتفاعی در حدود ارتفاع یک ساختمان بیست طبقه، نزدیک به دو میلیون سال پیش، زیر لایه یخی پنهان بوده است. این پرتگاه که از آبشارهای نیاگارا قدمت بیشتری دارد، طی فرایند فرسایش و شیب های تند دریاچه، به شکل کنونی رسیده است. اگرچه رودخانه‌ نیاگارا نزدیک به 12 هزار سال عمر دارد، اما در مقایسه با دیگر رودخانه ها جوان بشمار می رود.
در حدود 500 سال پیش، رودخانه نیاگارا به یک مانع برخورد کرد و در نتیجه این واقعه به دو آبراه تقسیم شد. گوت (Goat)، نام جزیره ای است که در اثر برخورد پدید آمد. نام این جزیره که باقی مانده ای از رسوبات دریاچه ناپدید شده توناوندا (Tonawanda) است، از گله بزهای جان استدمن گرفته شده است. این گله به دلیل سرمای شدید در فصل زمستان سال 1780، تلف شد.
آبشار نعل اسبی در بخش غربی جزیره، محلی که رودخانه نیاگارا دارای زاویه 90 درجه است و آبشار آمریکایی در بخش شرقی آن واقع شده است. در محل آبشار نعل اسبی، یک آبشار باریک تر نیز وجود دارد. جریان آب آبشار آمریکایی بر خلاف آبشار نعل اسبی شدت کمتری دارد. این کاهش شدت آب به جزیره گوت مربوط می شود. آبشار باریکی که در محل آبشار نعل اسبی قرار گرفته نیز، با نام آبشار تور عروس شناخته می شود. البته در گذشته به این آبشار، آیریس و لونا نیز گفته میشد. در حال حاضر حجم زیادی از آب آبشارهای نیاگارا از طریق کانال ها و لوله های زیرزمینی توسط نیروگاه های برق مورد استفاده قرار می گیرد.

آبشارهای نیاگارا چگونه کشف شدند؟

مطابق با اطلاعات به دست آمده، گفته می شود بومیان آمریکایی که در منطقه نیاگارا سکونت داشتند، نخستین افرادی بودند که آبشارهای نیاگارا را مشاهده کرده‌ اند. لوئیس هنپین کشیش فرانسوی، نخستین فرد اروپایی بود که طی سفر اکتشافی خود در سال 1678، با دیدن آبشارهای نیاگارا حیرت زده شد. این کشیش پس از بازگشت به کشور فرانسه، دیده های خود را درمورد آبشارهای نیاگارا، در یک کتاب با عنوان کشف جدید منتشر کرد. همین امر موجب شد که توجه جهانیان به آبشار نیاگارا جلب شود. با توسعه یافتن سامانه ریزی در دهه 1800، آبشار نیاگارا به مقصد اصلی گردشگران تبدیل شد. شاید دانستن این موضوع برای شما جالب باشد که بدانید، ژروم برادر کوچک تر ناپلئون بناپارت، به همراه همسر آمریکایی خود برای ماه عسل به آبشارهای نیاگارا سفر کردند.
اولین ایستگاه تولید برق آبی در سال 1895 در آبشارهای نیاگارا راه اندازی شد. این سیستم از جریان برق مستقیم DC استفاده می کرد و تنها قادر بود 100 یارد برق را انتقال دهد. نخستین استفاده تجاری از آبشارهای نیاگارا با استفاده از موتور القایی و تولید جریان متناوب جدید (AC) برق برای انتقال به شهر بوفالو، واقع در ایالت نیویورک برمی ‌گردد. این ایده توسط نیکولا تسلا مطرح شد. تولید برق آبی یکی از مهمترین دستاوردهای آبشارهای نیاگارا است. ظرفیت تولید برق دو نیروگاه های آمریکایی و کانادایی، در مجموع 2.4 میلیون کیلووات می باشد. جریان آب روی آبشار نیاگارا برای تولید برق، در شب کاهش پیدا می کند.

معرفی آبشارهای نیاگارا

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، آبشار نیاگارا از سه آبشار آمریکایی، تور عروس و نعل اسبی تشکیل شده است. هر یک از این سه آبشار زیبایی خاص خود را دارند. در ادامه به بررسی ویژگی های این سه آبشار خواهیم پرداخت:

آبشار آمریکایی نیاگارا

آبشار آمریکایی، دومین آبشار نیاگارا است که در ایالت نیویورک قرار گرفته است. در حال حاضر این آبشار به دلیل فرسایش خاک بر اثر شدت بالای جریان آب، به شکل حرف W در آمده است. این فرسایش موجب شده که قسمت شمالی آبشار به طور کامل تخریب شود. حجم جریان آبشار آمریکایی با 320 متر عرض، تقریباً 500 هزار لیتر در ثانیه تخمین شده است. همچنین ارتفاع آبشار در مکان های مختلف متفاوت و بین 21 الی 34 متر متغیر می باشد.

آبشار نعل اسبی نیاگارا

آبشار نعل اسبی یا آبشار کانادایی، بزرگترین آبشار نیاگارا است که در مرز بین دو کشور آمریکا و کانادا واقع شده است. این آبشار به کشور کانادا تعلق دارد؛ چرا که تنها یک سوم آن در ایالت نیویورک قرار گرفته است. این آبشار به دلیل شکل هلالی خود، به آبشار نعل اسبی شهرت یافته است. آبشار نعل اسبی در تامین حدود 90 درصد آب رودخانه نیاگارا نقش دارد.

آبشار نقاب عروس نیاگارا

آبشار تور عروس یا آبشار نقاب عروس، در بخش آمریکایی آبشار نیاگارا واقع شده است. در واقع این آبشار متعلق به کشور آمریکا است. سرریز شدن آب از آبشار تور عروس که ارتفاعی 24 متری دارد، صحنه های بینظیری را خلق می کند. آیریس و لونا از نام های دیگر آبشار تور عروس می باشند.

ویژگی های برجسته آبشارهای نیاگارا

نام آبشارهای نیاگارا که برخلاف تصور عموم اغلب با عنوان بلندترین آبشار جهان شناخته می شود، در زبان بومی به معنای صدای رعد آسا است. نیاگارا شامل سه آبشار آمریکایی، کانادایی و تور عروس است. در منطقه آبشارهای نیاگارا دو نیروگاه برق وجود دارد که بطور مداوم حجم واقعی آب را تغییر می دهند. در واقع این نیروگاه ها در هدایت آب به درون مخزن ها نقش دارند. جالب است بدانید که حجم آب هدایت شده به نیروگاه ها، بسته به دو عامل چه وقت از سال و چه وقت از روز متفاوت است. با افزایش میزان مصرفی نیروگاه برق، جریان آب این آبشارها در مواقع اضطراری کاهش پیدا می کند.
بیشترین جریان آب آبشار نیاگارا نیز در ماه های جولای، ژوئن و آگوست مشاهده می شود. گردشگران نیز اغلب در این ماه ها برای بازدید از آبشارهای نیاگارا به کانادا سفر می کنند. نام آبشار تور عروس که در مجاورت آبشار آمریکایی قرار دارد، برگفته از ظاهر آن می باشد. این دو آبشار با طول دهانه 32.308 متر و ارتفاع 53.6 متر، به واسطه جزیره کوچکی به نام جزیره لونا (Luna Island)، از یکدیگر جدا شده اند. حجم جریان آب این دو آبشار زیبا 567.811 لیتر در هر ثانیه، برآورد شده است. طول دهانه و ارتفاع آبشار نعل اسبی نیاگارا نیز به ترتیب 792.4 و 50.9 متر است. همچنین حجم آب فرو ریخته از آن 2.271.247 لیتر در هر ثانیه می باشد.

موقعیت جغرافیایی آبشارهای نیاگارا

در صورتی که از سمت کشور کانادا به تماشای آبشار نیاگارا بپردازید، تصور خواهید کرد که تمامی بخش های آبشار نیاگارا ارتفاع یکسانی دارند؛ اما این تصور نادرست است. علت یکسان دیده شدن ارتفاع آبشار از این سمت، به وجود تخته سنگ بزرگ قرار گرفته در قسمت پایینی آبشار برمی گردد. سنگ های موجود در منطقه آبشار نیاگارا اغلب از جنس آهک هستند. همچنین فسیل های زیادی در بین آنها دیده می شود. مطابق با بررسی های انجام شده، گفته می شود که به دلیل افزایش تدریجی سرعت فرسایش خاک، آبشار نیاگارا تا 50 هزار سال آینده به کلی از بین خواهد رفت.

جاذبه های دیدنی نزدیک آبشارهای نیاگارا

برخی از جاذبه های دیدنی مشهور در نزدیکی آبشارهای نیاگارا عبارتند از:

جزیره سه خواهر | ‏Three sisters islands‏

جزیره سه خواهر که در فاصله کمی از مرز آمریکا واقع شده است، یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی آبشارهای نیاگارا محسوب می شود. نام این جزیره از نام سه دختر پارکورست ویتنی، شهروند و هتلدار سرشناس محلی، به نام های سلیندا الیزا، آنجلین و آسنات گرفته شده است. این سه خواهر اولین افرادی بودند که به این جزیره وارد شدند.

برج اسکای لون | Skylon Tower

برج اسکای لون در آبشارهای نیاگارا، یک برج بلند است که با بالا رفتن از آن، میتوان چشم انداز بینظیری به آبشار نیاگارا داشت. ارتفاع برج از عمق آبشار نیاگارا و سطح خیابان، به ترتیب 263 متر و 160 متر می باشد.

پارک ملکه ویکتوریا | Queen Victoria Park

پارک ملکه ویکتوریا که در فاصله 1.6 کیلومتری و در مقابل تفرجگاه آبشار نیاگارا قرار دارد، یکی دیگر از جاذبه های نزدیکی است که می توانید از آن دیدن کنید. اگرچه ممکن است در نگاه اول این مکان جذاب به نظر نیاید، اما برای استراحت مناسب مناسب است.

نیاگارا ادونچرز تئاتر | Niagara Adventure Theater

نیاگارا ادونچرز تئاتر که در فاصله 3.2 کیلومتری از آبشار نیاگارا و در چند قدمی تور مید آو نیست قرار گرفته است، مستندی 30 دقیقه ای از تاریخ آبشار نیاگارا را برای گردشگران به نمایش می گذارد. سالن این تئاتر 316 صندلی دارد و به سیستم تهویه مطبوع مجهز می باشد. در این سالن از ساعت 10 صبح الی 5 عصر، فیلم Niagara: Legends of Adventure به چهار زبان کره ای، ماندارین، انگلیسی و اسپانیایی پخش می شود.

مرکز خوش آمدگویی | Table Rock

این مرکز خوش آمد گویی، یک مکان بسیار مناسب برای تماشای آبشار نعل اسبی نیاگارا است که دقیقا در محل اتصال لبه آبشار به دره نیاگارا قرار گرفته است. اگر روی این سکو قرار بگیرید و دست خود را دراز کنید، می توانید آب را لمس کنید. جالب است بدانید که در مرکز خوش آمدگویی، یک آسانسور وجود دارد که با سوار شدن بر آن، 45 متر به زیر زمین می روید.

موزه مومی نیاگار | Movieland Wax Museum of Stars

بازدید از موزه مومی در روزهایی از سال که امکان گشت و گذار در طبیعت نیاگارا وجود ندارد، بسیار جذاب خواهد بود. در این موزه مجسمه های مومی از هنرپیشه های معروف، موزیسین ها و غیره را مشاهده خواهید کرد.

برج مینولتا | Minolta

برج مینولتا یا همان هتل تاور، نخستین بنای مدرنی بود که امکان دیدن آبشارهای نیاگارا را از ارتفاع 160 متری فراهم کرد. این برج دارای یک هتل چهار ستاره، یک سالن عروسی، یک سکوی تماشا و یک رستوران می باشد و در منطقه فالز ویو قرار گرفته است.

پارک هاید | Hyde Park

پارک هاید که در بین مردم محلی به جواهر آبشارهای نیاگارا شهرت دارد، در تمامی روزهای سال پذیرای گردشگران می باشد. در این پارک می توانید به باغ گل های رز سری بزنید یا در جزیره اردک به اردک ها غذا بدهید.

تپه کلیفتون | Clifton Hill

تپه کلیفتون، از جمله اصلی ترین گردشگاه های آبشارهای نیاگارا در انتاریو می باشد. بازدید از این تپه سرگرمی مناسبی برای خانواده ها و کودکان بشمار می رود که در نزدیکی رودخانه نیاگارا واقع شده است.

موزه هنر کستلانی | Castellani Art Museum of Niagara University

موزه هنر کستالی مجموعه ای از آثار هنری قرن 20، هنرهای معاصر و نیز برخی از هنرهای بومی قدیمی متعلق به سال 1850 را برای گردشگران به نمایش می گذارد. در این موزه سرامیک های و عکس های طراحی شده نیز نگهداری می شود. اگر به آثار هنری هنرمندان معاصر علاقه دارید، بازدید از این موزه را فراموش نکنید.

پل وایت واتر واک | White Water Walk

واست واتر واک، یک پل چوبی زیبا است که با قرارگیری بر روی آن می توانید به تماشای آبشارهای خروشان نیاگارا بپردازید. این پل چوبی 305 متر طول دارد. با قدم زدن بر روی پل وایت واتر میتوان تندآب نیاگارا را که سرعت آن 48 کیلومتر در ساعت است را مشاهده کرد.

گرداب رپیدز | Whirlpool Rapids

گرداب رپیدز، یک جاذبه دیدنی دیگر در نیاگارا است که حدود 1.5 کیلومتر از آبشار نیاگارا فاصله دارد. برای بازدید از این گرداب می توانید از تور قایق های جت بر روی گرداب استفاده کنید.

ویرانه‌ های نیروگاه برق شل کوف | Schoellkopf Power Plant Ruins Site

نیروگاه شل کوف که بین سال های 1905 تا 1924 ساخته شد، در گذشته به عنوان یکی از بزرگترین نیروگاه های برق آبی شناخته میشد. این نیروگاه دارای اتاق های دربان، اداره ها، ایستگاه تولید برق با توربین و ساختمان هایی در بالای نیاگارا جورج بود. امروزه تنها ویرانه ای از آن برجای مانده است که گردشگران از آن بازدید می کنند.

مسیرهای هایکینگ | hiking trails Niagara

مسیرهای هایکینگ نیاگارا جورج، مسیری بسیار جذاب برای علامندان به دوچرخه سواری است. این مسیر از مرکز نیاگارا جورج تریل هد آغاز می شود. با عبور از دروازه، به یکی از بهترین مسیرهای دوچرخه سواری می رسید. در این مسیر می توانید در شیب های تند یا صخره های سنگی به دوچرخه سواری بپردازید.

شهر Niagara on the Lake

Niagara on the Lake شهری زیبا و دیدنی است که در فاصله 24 کیلومتری از آبشار نیاگارا و در مجاورت دریاچه انتاریو قرار دارد. این شهر یک جاذبه گردشگری پرطرفدار است.

پل رنگین کمان

پل رنگین کمان که در فاصله 0.48 کیلومتری از آبشارهای نیاگارا قرار گرفته است، یکی از دیدنی های جذابی است که پس از رفتن به آبشارهای نیاگارا می توانید از آن دیدن کنید. این پل در بین سال های 1940 تا 1941 به عنوان جایگزینی برای پل Falls View ساخته شد. پل رنگین کمان بر روی پایه های 15 متری بنا شده است و 290 متر طول دارد. این پل در مرز بین دو کشور کانادا و آمریکا قرار گرفته است.

باغ وحش سافاری

باغ وحش سافاری با داشتن بیش از 1000 پستاندار، خزندگان و پرندگان بومی و غیر بومی، یکی دیگر از جاذبه های دیدنی اطراف آبشارهای نیاگارا است. باغ وحش سافاری نزدیک به 150 هکتار وسعت دارد. دوچرخه سواری، قایقرانی، ماهیگیری و بادبادک پرانی، از جمله تفریحاتی هستند که می توانید در این باغ انجام دهید. استفاده از تورهای پیاده روی این باغ وحش برای عموم رایگان است.

غار بادها

غار بادها نام غاری طبیعی است که در قسمت پشتی آبشار تور عروس، در جزیره گوت قرار دارد. از جمله مشخصات این غار میتوان به ارتفاع، عمق و پهنای آن اشاره کرد که به ترتیب 40، 9 و 30 متر می باشند. غار بادها در سال 1834 کشف شد و از سال 1841، تورهای رسمی به بازدید از آن اختصاص داده شد. اما در سال 1920 به دلیل سقوط سنگ به پایین، بازدید از غار ممنون شد. بازدید از این غار در سال 1924 مجدداً از سر گرفته شد. غار بادها در فاصله 0.98 کیلومتری از آبشار نیاگارا قرار دارد.

یادبود نیکولا تسلا

نیکولا تسلا نخستین فردی بود که ایده استفاده از آبشارهای نیگارا را برای تولید برق ارائه داد. تسلا همواره به تولید انرژی از طریق مهار کردن قدرت آبشار فکر می کرد. این امر در سال 1893، پس از بستن قرارداد جهت ساخت نیروگاهی در نزدیکی آبشار نیاگارا به حقیقت پیوست. یادبود نیکولا تسلا در فاصله 0.96 کیلومتری از آبشار نیاگارا واقع شده است.

پارک پروانه

یکی از جاذبه های دیدنی اطراف آبشار، پارک پروانه نام دارد. بدون شک رفتن به این پارک که بیش از 2000 پروانه از 50 گونه را در خود جای داده است، می تواند شما را شگفت زده کند. پارک پروانه یکی از پناهگاه های بزرگ شیشه ای محافظت شده در آمریکای شمالی بشمار می رود و در سال 1996 ساخته شد.

پارک ایالتی آبشار نیاگارا

پارک ایالتی آبشارهای نیاگارا به دلیل برخورداری از مناظر چشم نواز، فضای دوستانه و نیز نمایشگاه های تعاملی، مکان تفریحی مناسبی برای آن دسته از گردشگرانی است که از بخش آمریکایی آبشار نیاگارا بازدید می کنند. این پارک در تمامی روزهای سال به صورت 24 ساعته باز است. بازدید از پارک ایالتی نیاگارا کاملا رایگان است.

قلمرو پرندگان

قلمرو پرندگان مکانی دیدنی و سرپوشیده در نزدیکی آبشارهای نیاگارا است که انواعی از پرندگان مختلف جهان در آن نگهداری می شوند. اگر شما هم جزو افراد علاقمند به پرندگان هستید، بهتر است به این مکان سری بزنید. بازدید از قلمرو پرندگان در فصل زمستان مناسب تر است.

باغ گیاه شناسی

بازدید از باغ گیاه شناسی نیاگارا که در سال 1396 ساخته شد، برای علاقمندان گل و گیاه بسیار جذاب خواهد بود. این باغ حدود 40 هکتار وسعت دارد و به شیوه اروپایی ساخته شده است. اداره باغ گیاه شناسی نیاگارا برعهده دانشکده باغبانی می باشد. این باغ که محل برگزاری کلاس دانشجویان دانشکده باغبانی است، در امتداد پارک نیاگارا و بخش شمالی آبشار نعل اسبی قرار دارد.

جاده نیاگارا

جاده نیاگارا به قدری زیباست که می تواند علاقمندان به تماشای جاده را به وجد بیاورد. جاده نیاگارا یک مسیر 55 کیلومتری است که اطراف آن توسط پارک ها و مناطق سرسبز احاطه شده است. برخی از جاده نیاگارا برای پیاده روی و دوچرخه سواری اختصاص یافته است.

قلعه نیاگارا

قلعه نیاگارا یک جاذبه نظامی قدیمی در نیاگارا است که از سال 1934 به عنوان یک موزه تاریخی برای عموم بازگشایی شد. این قلعه نظامی در قسمت شرقی رودخانه نیاگارا قرار گرفته است و امروزه توانسته گردشگران بسیاری را به خود جلب کند.

آکواریوم نیاگارا

بازدید از آکواریوم نیاگارا با بیش از 30 نمایشگاه از جمله نمایشگاه مدرن ساحل پنگوئن، عروس دریایی، سفره ماهی ها، کوسه ها و…، شما را شگفت زده خواهد کرد. در این آکواریوم بیش از 120 گونه آبزی یا 1500 موجود آبزی زندگی می کنند. پنگوئن ‌های «هابولت»، ماهی خاویار، شیر دریایی کالیفرنیایی، صخره های مرجانی و اسب دریایی، مهمترین موجوداتی هستند که در این آکواریوم می توانید آنها را مشاهده کنید. بازدید از این مجموعه برای کودکان زیر 2 سال رایگان است.

تونل نیروگاه آبشارهای نیاگارا

تونل نیروگاه، یک جاذبه جدید در آبشارهای نیاگارا بشمار می رود که از طریق آن میتوان سه سطح آبشار را تماشا کرد. این تونل 670 کار طول دارد و در انتها به سکوی رصد در رودخانه نیاگارا ختم می شود.

خرید در آبشارهای نیاگارا ‏‎‎‏‏‏

بدون شک بخش جذاب هر سفری، به خرید از فروشگاه ها اختصاص دارد. در فروشگاه های نیاگارا نیز بوتیک های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها هدیه، پوشاک و غیره خریداری کنید. Canada One Factory Outlet‏ و ‏Outlet Collection، دو فروشگاه فعال در حوزه پوشاک هستند که می توانید برای خرید به آنها مراجعه کنید. برای خرید سوغاتی نیز می توانید به کلیفتون هیل بروید.

تفریحات لذت بخش در آبشارهای نیاگارا

آبشارهای نیاگارا به عنوان یکی از بهترین و زیباترین جاذبه های تاریخی جهان، قدرت و هنر الهی را به نمایش می گذارند. بازدیدکنندگان با سفر به کشور کانادا و رفتن به این آبشار، می توانند تفریحات مختلفی را انجام دهند. از جمله تفریحات آبشارهای نیاگارا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

تله کابین نیاگارا | Aero Whirlpool

تله کابین نیاگارا یکی از محبوب ترین تفریحاتی است که می توانید در آبشار نیاگارا انجام دهید. این تله کابین از سال 1916 فعالیت خود را در این منطقه آغاز کرده است. تله کابین نیاگارا در ارتفاع 1066 متری و در 4 کیلومتری این آبشار قرار گرفته است. با سوار شدن بر تله کابین نیاگارا، می توانید مسیر یک کیلومتری در دو سوی رودخانه نیاگارا را به مدت 10 دقیقه طی کنید.

قایق های دوشیزه مه | Maid of the Mist

این قایق ها از سال 1840 میلادی گردشگران را به تماشای آبشارهای نیاگارا هدایت می کنند. قایق های دوشیزه مه، امکان عبور از زیر آبشار نیاگارا را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده اند.

پیاده روی در حاشیه آبشارهای نیاگارا

گردشگران می توانند با شرکت در تورهای مخصوصی که در حاشیه آبشار نیاگارا برگزار می شود، با قایق به گشت و گذار در این مکان دیدنی بپردازند. خیس شدن در آبشارهای نیاگارا بسیار لذت بخش است. با این وجود، لباس هایی در اختیار شما قرار داده می شود تا از خیس شدن در امان بمانید. شرکت در این تورهای هیجان انگیز، به هزینه نیاز خواهد داشت.

زیپ لاین

زیپ لاین یکی دیگر از تفریحات جذاب و هیجان انگیز در طبیعت و فضای باز شناخته می شود. قطعا زیپ لاین بر روی آبشارهای نیاگارا، نسبت به سایر فضاهای دیگر تجربه متفاوتی را برای شما رقم خواهد زد. لازم به ذکر است که استفاده از زیپ لاین تنها برای افراد بالای 7 سال امکان پذیر است.

پیاده روی زیر آبشارهای نیاگارا

بدون شک گشت و گذار در زیر آبشارهای نیاگارا نیز لذت بخش خواهد بود. برای این منظور تورهای گردشگری چهار ساعته ای در نظر گرفته شده است که علاوه بر آبشار گردی، امکان غارنوردی، قایق سواری و غیره را فراهم کرده است.

پرواز با هلیکوپتر

در منطقه‌ آبشارهای نیاگارا، هلیکوپترهایی وجود دارند. گردشگران با سوار شدن بر آنها می توانند بر فراز آبشار نیاگارا پرواز کنند و از دیدن جاذبه های آن لذت ببرند. این هلیکوپترها از 50 سال پیش در این منطقه استقرار یافته اند‌.

شنا کردن در آبشارهای نیگارا

با دیدن آبشارهای نیاگارا، ممکن است دلتان بخواهد در آن شنا کنید. در بخش پایینی آبشار نیاگارا، مکانی وجود دارد که آب های سرازیر شده در آن جمع می شوند. بخشی از آب جمع شده توسط نیروگاه برق مصرف می شود و بخشی از آن نیز برای شنا اختصاص یافته است. شنا کردن در این منطقه می تواند تجربه لذت بخشی را برای شما رقم بزند.

گشت زنی در شب هنگام

اگرچه بازدید از آبشارهای نیاگارا در هر زمان از سال و روز جذابیت خاص خود را دارد، اما گشت زنی در شب هنگام آرامش وصف نشدنی را به شما القا می کند که نمونه آن را در هیچ مکان دیگری نمی توانید تجربه کنید. نورپردازی های انجام شده در فضای آبشارهای نیاگارا، جلوه بسیار باشکوهی ایجاد کرده است. همچنین در برخی از روزهای سال، جشن هایی به همراه آتش بازی در آبشار نیاگارا برپا می شود.

عکاسی در آبشارهای نیاگارا

عکاسی همواره یکی از جذاب ترین بخش های سفر برای هر گردشگری بشمار می رود. با ثبت عکس می توانید خاطرات سفر خود را ماندگار کنید. بنابراین توصیه می کنیم هنگام بازدید از آبشارهای نیاگارا، یک دوربین با کیفیت برای ثبت عکس های جذاب خود به همراه داشته باشید.

چرخ و فلک نیاگارا

چرخ و فلک نیاگارا بسیار بزرگ است.‌ سوار شدن بر این چرخ و فلک، 8 الی 12 دقیقه طول می کشد. از بالای چرخ و فلک نیاگارا میتوان رودخانه نیاگارا، آبشارهای آمریکایی و دیگر دیدنی های منطقه نیاگارا را مشاهده کنید. ‏

تورهای کروز‌ در آبشارهای نیاگارا

تورهای کروز با ظرفیت 700 نفری، یکی دیگر از تفریحات پرطرفدار در آبشار نیاگارا است. از طریق این تورها در کمترین فاصله ممکن از آبشار نیاگارا قرار خواهید گرفت. این تورها بطور معمول از اواسط ماه اردیبهشت تا اوایل دی ماه در دو سمت آبشار نیاگارا فعالیت دارند.

پدیده یخ زدن آبشارهای نیاگارا

هر ساله کوه های یخ کوچکی از دریاچه ایری به سمت رودخانه نیاگارا جریان می یابد که امروزه به دلیل وجود سد یخی (Ice- Boom) در دریاچه، جریان آن کاهش یافته است. این سد یخی که شامل یک زنجیره بلند استیل به طول 3.2 متر می باشد، از شهر بوفالوی نیویورک تا شهر فورت ایری انتاریو در عرض رودخانه نیاگارا امتداد یافته است. نصب سد یخی موجب جلوگیری از مصرف آب نیروگاه های برق توسط توده های یخی شد. اما در تاریخ 9 مارس سال 1848، بالای رودخانه از یخ انباشته و در نتیجه آب هر دو آبشار قطع شد. به عبارتی آب این آبشارها یخ نزده بودند، بلکه جریان آب قطع شده بود.
در مجاورت سواحل رودخانه و آبشارهای نیاگارا، در اثر آب در حال جریان و وجود مه، اشکال های یخی تشکیل می شوند که ضخامتی در حدود 15 سانتی متر دارند. اگر در فصل زمستان از آبشارهای نیاگارا بازدید کنید، می توانید از دیدن پل یخی مشهور آن لذت ببرید. تا سال 1912، بازدیدکنندگان می توانستند بر روی این پل زیبا قدم بزنند و از دیدن مناظر آن لذت ببرند. پل یخی در 4 فوریه سال 1912 شکسته شد. به دنبال این رویداد، سه گردشگر در آبشارهای نیاگارا ناپدید شدند. پیش از شکسته شدن پل، به نقل از یک روزنامه محلی در سال 1888، گفته می شود که نزدیک به 20 هزار نفر بر روی آن به سورتمه سواری، عکاسی و تماشای آبشار مشغول بودند.

آشنایی با جزایر واقع در آبشارهای نیاگارا

همانطور که تا الان متوجه شدید، آبشارهای نیاگارا حاصل سه آبشار مجزا است. این آبشارها توسط دو جزیره از یکدیگر جدا شده اند. جزایر آبشار نیاگارا عبارتند از:

جزیره لونا در آبشارهای نیاگارا

جزیره لونا در حد فاصل بین دو آبشار تور عروس و آمریکایی قرار گرفته است. جزیره لونا بسیار کوچک است و از طریق یک پل به جزیره گوا راه دارد. بهتر است بازدید از این جزیره را در برنامه تفریحی خود قرار دهید.

جزیره گوا در آبشارهای نیاگارا

این جزیره که در بین دو آبشار تور عروس و نعل اسبی قرار گرفته است، محلی است که تنها گردشگران از آن بازدید می کنند و فاقد سکنه می باشد. دسترسی به جزیره گوا از طریق قایق های مخصوص امکان پذیر است. با رفتن به این جزیره می توانید از مجسمه نیکولا تسلا نیز دیدن کنید.

حقایقی در رابطه با آبشارهای نیاگارا

• آنی ادسون تیلور، معلم 63 ساله مدرسه، نخستین فردی بود که با عبور از آبشار نیاگارا زنده ماند. این فرد در روز تولد خود در سال 1901، با قرارگیری در داخل یک بشکه از آبشار نیاگارا عبور کرد.
• آبشارهای نیاگارا در بین سایر آبشارهای جهان، دارای رکورد بالاترین سرعت جریان آب می باشند.
• بر اساس نظر اغلب محققان، نام این آبشار از واژه Onguiaahra گرفته شده است که به معنای تنگه می باشد.
• آبشار نعل اسبی، قدرتمندترین آبشار در آمریکای شمالی بشمار می رود.
• آبشار نیاگارا صدایی مهیب و ترسناک دارد که از فواصل دور قابل شنیدن است.
• هر ساله نزدیک به 40 نفر در این آبشار خودکشی می کنند.
• ارتفاع سنگ های موجود در بستر آبشار نیاگارا، سالانه نزدیک به 30 سانتیمتر کاهش می یابند.
• در محوطه آبشار نیاگارا، دو نیروگاه برق جهت تامین انرژی احداث شده است.
• به دلیل فرسایش های انجام شده در محل آبشار نیاگارا، آب جریان یافته از آن سبز رنگ دیده می شود.
• حجم آب جاری از آبشار نیاگارا، در هر ثانیه 3160 تن برآورد شده است.
• کشورهای کانادا و آمریکا برای جلوگیری از کاهش فرسایش در منطقه آبشار نیاگارا، در بستر رودخانه آن اقدام به تزریق بتن کرده اند‌.
• پارک ایالتی آبشار نیاگارا، توسط فردی به نام فردریک لا اولمستد طراحی شده است.
• حجم آب این آبشار به قدری است که در صورت یخ زدن آن، پلی از یخ شکل می گیرد.
• ارتفاع عمودی آبشار نیاگارا در برخی از نقاط آن به 176 فوت می رسد.
• لاک پشت های بسیاری در این آبشار زندگی می کنند.
• غار بادها در نیاگارا، هرساله تخریب و مورد بازسازی قرار می گیرد.
• برخلاف تصور، آبشار نیاگارا بلندترین آبشار جهان نمی باشد.
• در دره رودخانه نیاگارا، 14 گونه گیاه کمیاب وجود دارد که برخی از آنها در معرض خطر انقراض قرار دارند.
• جریان آب آبشارهای نیاگارا، تنها برای یکبار به مدت 30 دقیقه در سال 1848 متوقف شدند. این واقعه به زمان گیر کردن زمین های یخی دریاچه ایری، در سرچشمه رودخانه برمی گردد.
• عبور از آبشار نیاگارا ممنوع است و در صورتی که فردی آن را انجام دهد، 10 هزار دلار جریمه خواهد شد.
• آبشار نیاگارا قادر به تولید 4 میلیون کیلووات برق می باشد.
• میزان آب سرریز شده از آبشار نیاگارا در هر ثانیه، معادل آب مصرفی یک خانوار برای مدت 7 سال است.
• تا به امروز، آبشار آمریکایی 6 مرتبه و آبشار کانادایی یک مرتبه یخ زده اند.
• در قبایل سرخ پوست، از آبشار نیاگارا با عنوان خدای رعشه یاد می شود؛ چرا که صدای آن بسیار ترسناک است.

اهمیت آبشارهای نیاگارا در توسعه صنعت و تجارت

آبشارهای نیاگارا به عنوان یک جاذبه طبیعی و گردشگری، نقش بسزایی در رشد و توسعه‌ صنعت و تجارت، در دو کشور آمریکا و کانادا دارند‌. این آبشار در کنار جذب توریست، در حوزه صنعت حمل و نقل و تامین نیرو نیز اهمیت دارد.

معرفی هتل های نزدیک آبشارهای نیاگارا

به طور کلی اغلب گردشگران تمایل دارند تا در یک مکان نزدیک به آبشارهای نیاگارا، برای استراحت اقامت داشته باشند. در ادامه به معرفی هتل های نزدیک آبشار نیاگارا می پردازیم.

هتل کازینو | Casino Resort

کازینو هتلی مجلل است که چشم انداز بسیار زیبایی به آبشارهای نیاگارا دارد. چشم انداز اتاق های این هتل متفاوت است. به همین دلیل هزینه اقامت در هر یک از آنها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. اتاق های هتل کازینو در سه دسته مجلل، سوئیت دیپلمات و اتاق نشیمن قرار می گیرند. مانیکور، ماساژ، آبگرم، استخر سرپوشیده، مرکز تناسب اندام و غیره، از جمله امکانات این هتل هستند. همچنین رستوران هایی نیز در این هتل وجود دارند که انواع غذاهای ایتالیایی، دریایی و آسیایی را ارائه می دهند.

هتل رادیسون | Radisson

هتل رادیسون امکان اقامت در یک هتل با امکانات مناسب را به همراه هزینه مناسب در اختیار گردشگران قرار می دهد. این هتل که به تازگی بازسازی شده است، چشم انداز زیبایی به آبشارهای نیاگارا دارد. اتاق های هتل رادیسون مجهز به تخت خواب، میز کار، وایفای، تلویزیون و حمام می باشند. در مجاورت هتل نیز دو رستوران وجود دارد که برای صرف صبحانه، ناهار و شام می توانید به انجام بروید.

هتل اواکس | Oakes Hotel

هتل اواکس، یک هتل بسیار مناسب برای اقامت به همراه خانواده است. گردشگران با اقامت در این هتل می توانند به امکاناتی نظیر استخر سرپوشیده، مرکز تناسب اندام، زمین بازی کودکان، آبگرم و همچنین سالنی با چشم انداز آبشارهای نیاگارا دسترسی داشته باشند. رستوران های Applebee، رمینگتون و Perkins نیز در این هتل خدمات ارائه می دهند. دسترسی به برخی جاذبه ها مانند تئاتر ایمکس و برج اسکای لون از دیگر ویژگی های حضور در هتل اواکس بشمار می رود.

هتل رکس | The Rex Motel

مال رکس، اقامتگاه کوچکی است که از کلیفتون هیل و آبشار نیاگارا تنها 5 دقیقه فاصله دارد. این هتل به سبک قدیمی اداره می شود. هر یک از اتاق های هتل رکس از نظر امکانات و دکوراسیون با یکدیگر تفاوت دارند. در اتاق های این هتل علاوه بر تخت، تلویزیون و دیگر امکانات لازم، مایکروویو و یخچال نیز وجود دارد.

هتل اوکز | Oakes Hotel

هتل اوکز در فراز آبشارهای نیاگارا قرار دارد. این هتل به تازگی نوسازی شده و امکانات مختلفی را در اختیار مسافران خود قرار می دهد. مهمانان هتل اوکز می توانند با عبور از پیاده روی پل گلها، به تماشای آبشار نعل اسبی نیاگارا بپردازند.

هتل ماریوت فالز ویو | Niagara Falls Marriott Fallsview Hotel & Spa

هتل ماریوت فالز ویو، یک اقامتگاه ایده آل با 345 اتاق است. با قرارگیری در سوییت های این هتل می توانید به راحتی منظره زیبای آبشار نیاگارا را تماشا کنید. از جمله امکانات هتل ماریوت نیاگارا میتوان به خدمات پنج ستاره آن اشاره کرد.

هتل هیلتون | Hilton Hotel

هتل هیلتون که در فاصله 1.2 کیلومتری از آبشارهای نیاگارا قرار دارد، یک اقامتگاه مناسب دیگر در این منطقه است. این هتل 52 سوییت لوکس دارد که با اقامت در هر یک از آنها می توانید آبشار نعل اسبی را تماشا کنید. در هتل هیلتون یک رستوران گردان بر فراز دره نیاگارا وجود دارد که رفتن به آن شما را شگفت زده می کند.

هتل Sheraton Niagara Falls

اقامت در این هتل با چشم انداز زیبا، در مقایسه با دیگر هتل های نیاگارا هزینه مناسب تری دارد. تمامی اتاق های هتل Sheraton Fallsview، مجهز به امکاناتی نظیر وایفای، تخت، تلویزیون و حمام هستند. در نزدیکی این هتل نیز رستوران هایی قرار گرفته است. این هتل بطور دقیق در مقابل آبشار نیاگارا قرار گرفته است و چشم انداز بینظیری از آبشارهای تور عروس و آمریکایی را در اختیار گردشگران قرار می دهد.
از دیگر هتل های نیاگارا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
• هتل Holiday Inn Niagara Falls-Scenic Downtown با فاصله 950 کیلومتر از آبشار نیاگارا
• هتل Days Inn by Wyndham Fallsview با فاصله 3.9 کیلومتر از آبشار نیاگارا
• هتل oubleTree by Hilton Hotel Niagara Falls New York با فاصله 1.2 کیلومتر از آبشار نیاگارا
• هتل Comfort Inn The Pointe با فاصله 550 متر از آبشار نیاگارا

معرفی رستوران ها و غذاخوری های نزدیک آبشارهای نیاگارا

در نزدیکی آبشارهای نیاگارا، رستوران ها و کافه های زیادی برای صرف وعده های غذایی یا یک میان وعده وجود دارند. برخی از رستوران های نزدیک آبشار نیاگارا عبارتند از:

کافه رستوران هارد راک | Hard Rock Café

کافه هارد راک یکی از معروف ترین رستوران هایی است که در فاصله 350 متری از آبشارهای نیاگارا قرار دارد. گردشگران می توانند از طریق تورهای گردشگری یا به تنهایی از این کافه بازدید کنند و یک وعده غذایی را در این مکان معروف صرف کنند.

رستوران Keg

رستوران Keg در نزدیکی آبشار نعل اسبی نیاگارا قرار دارد. این رستوران فضای بسیار جذابی دارد. توجه داشته باشید که رستوران Keg یک رستوران لوکس محسوب می شود و هزینه صرف یک وعده غذایی در آن چندان ارزان نخواهد بود. هزینه لازم برای صرف یک وعده غذایی در این رستوران تقریبا 145 دلار است.

رستوران Watermark

رفتن به رستوران Watermark برای افرادی مناسب است که علاقه دارند همزمان با صرف غذای خود، به تماشای آبشارهای نیاگارا بپردازند. این رستوران در هتل هیلتون قرار گرفته است. با رفتن به رستوران Watermark می توانید در کنار غذا خوردن، منظره ای از آبشار کانادایی و آمریکایی نیاگارا را نیز مشاهده کنید.
از دیگر رستوران های نزدیک آبشارهای نیاگارا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
• رستوران Donatello’s با فاصله 2.4 کیلومتر از آبشار نیاگارا
• رستوران Hola! Churros با فاصله 2.6 کیلومتر از آبشار نیاگارا
• رستوران Weinkeller با فاصله 2.4 کیلومتر از آبشار نیاگارا
• رستوران Third Street Retreat Eatery & Pub با فاصله ۹۰۰ متر از آبشار نیاگارا

فصل مناسب برای بازدید از آبشار های نیاگارا


آبشارهای نیاگارا در هر فصل از سال، جذابیت خاصی را برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارند. بسیاری از گردشگران تمایل دارند هنگامی به این مکان مراجعه کنند که حجم جریان آب از سایر مواقع بیشتر باشد. برای آشنایی با ویژگی های آبشارهای نیاگارا در هر فصل، مطلب زیر را مطالعه کنید.

فصل بهار: از اوایل ماه اردیبهشت هوای منطقه آبشارهای نیاگارا، به تدریج گرم می شود. بنابراین فصل بهار برای افرادی که به سرما علاقه ندارند، زمان مناسبی برای بازدید از آبشارهای نیاگارا است.

فصل تابستان: تعداد بازدیدکنندگان آبشار نیاگارا در بین ماه های تیر تا اواخر شهریور ماه به حداکثر می رسد؛ چرا که هوای گرم فصل تابستان، لذت شنا کردن در آبشارهای نیاگارا را دو چندان می کند. در صورتی که قصد دارید در فصل تابستان از آبشار نیاگارا بازدید کنید، باید از چند ماه قبل از سفر خود برای رزرو اقامتگاه اقدام کنید.

فصل پاییز: با آغاز بارش برف و باران در ماه آذر، تعداد بازدیدکنندگان از این جاذبه دیدنی کاهش می یابد. به همین دلیل هزینه هتل و سایر تفریحات آبشار نیاگارا نسبت به ماه های دیگر کاهش می یابد. بازدید از آبشار نیاگارا در فصل پاییز برای افرادی که به دنبال سفری مقرون به صرفه هستند، مناسب می باشد.

فصل زمستان: در فصل زمستان بخش هایی از آبشار نیاگارا به دلیل بارش برف و سرما یخ می زند. اگرچه فضای آبشار نیاگارا در فصل زمستان بسیار سرد است، اما تماشای شکوه و جلال آن در فصل زمستان خالی از لطف نیست.

هزینه های مختلف بازدید از آبشارهای نیاگارا

آبشارهای نیاگارا هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از کشورهای مختلف است. در صورتی که شما هم قصد دارید برای بازدید از این جاذبه دیدنی چشم نواز به کشور کانادا سفر کنید، بهتر است با هزینه های بازدید از آبشارهای نیاگارا و نیز چگونگی دسترسی به آن که در ادامه شرح می دهیم، آشنا شوید.

هلیکوپتر سواری در آبشارهای نیاگارا

• هزینه لازم برای تهیه بلیط تور 12 دقیقه ای در کشور کانادا: بزرگسالان 144 دلار و کودکان 89 دلار
• هزینه لازم برای تهیه بلیط تور 12 دقیقه ای در کشور آمریکا: بزرگسالان 115 دلار و کودکان 90 دلار
• هزینه لازم برای تهیه بلیط تور 20 دقیقه ای: هر شخص 200 دلار
• هزینه لازم برای تهیه بلیط تور خصوصی: 500 دلار

قایق سواری در آبشارهای نیاگارا: هزینه قایق سواری در آبشار نیاگارا بین 9 الی 66 دلار متغیر است.
زیپ لاین در آبشارهای نیاگارا: استفاده از خدمات زیپ لاین در تور کانادا تقریبا 45 دلار هزینه دارد.

نکات مهم سفر به آبشارهای نیاگارا


چنانچه قصد دارید برای بازدید از آبشارهای نیاگارا عازم سفر شوید، باید پیش از سفر با نکاتی آشنا شوید. برخی از این نکات عبارتند از:
• برای عبور از مرز، مدارک لازم اعم از ویزا، گذرنامه و غیره را به همراه داشته باشید‌.
• برای حذف مالیات گردشگری نیاگارا، درخواست خود را ثبت کنید.
• به این نکته توجه داشته باشید که باید پرداخت های خود را در کشور کانادا به دلار انجام دهید.
• در صورت امکان، از هر دو کشور آمریکا و کانادا آبشار نیاگارا را تماشا کنید.
• سعی کنید بیشتر از یک روز در آبشارهای نیاگارا به گشت و گذار بپردازید.

نحوه دسترسی به آبشارهای نیاگارا

دسترسی به آبشار نیاگارا از طریق مسیرهای مختلف امکان پذیر می باشد اما یکی از پرطرفدارترین و راحت ترین آن ها، مسیر تورنتو است. آبشار نیاگارا در فاصله 140 کیلومتری از تورنتو قرار گرفته است. به همین دلیل از این این آبشار به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی تورنتو یاد می شود. در مسیر تورنتو به سمت آبشارهای نیاگارا، از دریاچه انتاریو واقع در غرب نیویورک عبور خواهید کرد. دهکده نیاگارا در سمت مقابل این دریاچه واقع شده است‌. نیمی از رود سرازیر شده به دریاچه ای که در مسیر مشاهده می کنید، به کانادا و نیم دیگر آن متعلق به آمریکا است. با رسیدن به آبشارهای نیاگارا، ابتدا آبشار نعل اسبی را مشاهده خواهید کرد. این آبشار صدای مهیبی دارد. دسترسی به آبشار نیاگارا از سمت آمریکا نیز برای گردشگران امکان پذیر است. برای این منظور بازدیدکنندگان بایستی از ایالت نیویورک به سمت آبشار نیاگارا حرکت کنند.

اخذ ویزای کانادا با هلدینگ هلی ویزا

آبشارهای نیاگارا که به عنوان یکی از جذاب ترین جاذبه های دیدنی در جهان شناخته می شوند، هر ساله پذیرای میلیون ها توریست از تمامی نقاط جهان می باشند. در این مطلب معرفی کاملی از آبشارهای نیاگارا را برای شما عزیزان شرح دادیم. همانطور که اشاره کردیم، بازدید از این جاذبه دیدنی از هر دو کشور کانادا و آمریکا امکان پذیر است. اگر قصد دارید به آبشارهای نیاگارا سفر کنید، در ابتدا باید برای اخذ ویزای کانادا یا آمریکا اقدامات لازم را انجام دهید. مجموعه هلدینگ هلی ویزا می تواند در فرآیند دریافت ویزای توریستی کانادا، آمریکا و دیگر کشورها به شما کمک کند. برای آشنایی با نحوه اخذ ویزای توریستی کشورهای مختلف اروپایی، می توانید با کارشناسان هلدینگ هلی ویزا ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

آبشارهای نیاگارا در کجا قرار دارتد؟

بخشی از آبشار نیاگارا در کشور کانادا و بخش دیگری از آن در کشور آمریکا قرار گرفته استآبشارهای نیاگارا چند آبشار را شامل می شود؟

آبشارهای نیاگارا چند آبشار را شامل می شود؟

آبشارهای نیاگارا از سه آبشار با نام های آبشار تور عروس، آبشار کانادایی و آبشار نعل اسبی تشکیل شده است.

کدام فصل از سال برای بازدید از آبشارهای نیاگارا مناسب تر است؟

اواخر فصل بهار تا اواخر فصل تابستان، بهترین زمان برای بازدید از آبشارهای نیاگارا است؛ چرا که حجم آب آبشار در حداکثر میزان خود قرار دارد و آب و هوا مطلوب است.