شهر نوا اسکوشیا یکی از شهرهای معروف کانادا است که به داشتن محیط آرام و دنج، همراه با جاذبه های گردشگری بینظیر معروف است. در هنگام بازدید از نوا اسکوشیا می توانید از فانوس دریایی زیبای آن، سواحل بیشمار و چشم نواز این شهر، تفریحات مختلف مانند قایقرانی و طعم فوق العاده غذاهای آن لذت ببرید.
نوا اسکوشیا در ساحل جنوب شرقی کشور کانادا قرار دارد که هالیفاکس، مرکز آن شناخته می شود. هالیفاکس، یک مرکز مهم اقتصادی شناخته می شود و اهمیت تجاری فوق العاده ای دارد. سایت هلدینگ هلی ویزا قصد دارد در ادامه این بخش، شما را با جاذبه های نوا اسکوشیا آشنا سازد تا در هنگام بازدید از آن و سفر به کانادا ، از زیبایی های این ایالت زیبا غافل نشوید.

خلیج فاندی

خلیج فاندی یکی از جاذبه های گردشگری نوا اسکوشیا است که در اطراف سواحل نیوبرانزویک قرار دارد. خلیج زیبای فاندی روزی دو بار در اثر جزر و مد، خالی از آب می شود. از این رو بازدیدکنندگان می توانند بر روی ساحل آن قدم زده و از درون غارهای متعدد آن دیدن کنند. با بالارفتن از صخره های خلیج فاندی می توانید از چشم انداز بینظیر آن لذت ببرید. بالاترین جزر و مد دنیا در خلیج فاندی رخ می دهد به گونه ای که سطح آب در حدود 16 متر کاهش می یابد. بهترین زمان برای تماشای زیبایی های خلیج فاندی، هنگام قرص کامل ماه است.

محوطه تاریخی ملی الکساندر گراهام بل

موزه الکساندر گراهام بل، معروف ترین موزه نوا اسکوشیا، در محوطه تاریخی ملی الکساندر گراهام بل قرار دارد که مجموعه ارزشمندی از آثار و اسناد مربوط به زندگی گراهام بل، مخترع تلفن را در خود جای داده است. در هنگام بازدید از این موزه می توانید از اسناد واقعی آزمایش های بل دیدن کنید.

روستای هایلند

روستای هایلند از جاذبه های گردشگری نوا اسکوشیا است که به عنوان موزه روستای هایلند نیز شناخته می شود. این موزه در یک فضای باز بسیار زیبا قرار گرفته است و سبک زندگی، فرهنگ و تجربه های فوق العاده مهاجران اسکاتلندی را به نمایش می گذارد.

مسیر کابوت تریل

اگر از رانندگی در مسیرهای زیبای کنار اقیانوس لذت می برید، مسیر کابوت تریل یکی از بهترین مسیرهایی است که اطراف جزیره کیپ برتون را دور می زند. مسیر کابوت تریل از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری نوا اسکوشیا می باشد که ۳۰۰ کیلومتر طول داشته و زیبایی خیره کننده ای دارد.

فانوس دریایی خلیج پگی

فانوس دریایی خلیج پگی به نام فانوس دریایی پگیز کوو معروف است که در ایالت نوا اسکوشیا قرار دارد. فانوس دریایی نوا اسکوشیا دارای قدمت دیرینه ای است و ساخت آن به سال 1914 می رسد که چشم انداز فوق العاده ای برای عکاسان دارد.

موزه دریانوردی آتلانتیک

موزه دریانوردی آتلانتیک، بزرگترین موزه دریانوردی کانادا است که بیش از 30 هزار قطعه از پایه های قطب نما، انواع لنگر و جنگ افزارهای قدیمی، بویه یا شناوه، تاریخچه دریانوردی را در خود جای داده است. زندگی مردم این منطقه به دریای آبی رنگ آن گره خورده است.

پارک پوینت پلزنت

در نوک جنوبی شبه جزیره هالیفاکس، یکی از جاذبه های گردشگری نوا اسکوشیا به نام پارک پوینت پلزنت قرار دارد. در هنگام بازدید از این پارک ،می توانید یک روز به دور از شلوغی و همهمه را تجربه کنید. همچنین ورزش هایی مانند دوی آهسته و اسکیت از دیگر تجربه هایی هستند که می توانید در پارک پوینت پلزنت از آنها لذت ببرید.

باغ های تاریخی آناپولیس رویال

باغ های تاریخی آناپولیس رویال دارای وسعت 6.8 هکتار مساحت است که در نزدیک یک دره زیبا قرار گرفته است. باغ آناپولیس سرشار از گل های رز است. اگر علاقه زیادی به عکاسی از گل ها و گیاهان زیبا دارید، از باغ تاریخی آناپولیس رویال دیدن کنید.

مسیر اسکای لاین

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری نوا اسکوشیا، مسیر اسکای لاین است که هفت کیلومتر طول دارد و در پارک ملی ارتفاعات خلیج برتون قرار گرفته است. مسیر اسکای لاین بهترین مسیر برای پیاده روی است که در هنگام بعدازظهر، زیباترین منظره را از آن خود ساخته است. در هنگام پیاده روی مسیر اسکای لاین، می توانید از دیدن گوزن های شمالی لذت ببرید.

بازار کشاورزان ولف ویل

بازار کشاورزان ولف ویل در سال 1992 ساخته شد. در این بازار هر شنبه بیش از 70 کشاورز، صنعت گر و آشپز، محصولات خود را در معرض فروش قرار می دهند. در هنگام بازدید از این بازار می توانید با فرهنگ بومی نوا اسکوشیا آشنا شده و از طعم بینظیر غذاهای آن لذت ببرید.

پارک آپر کلمنتس

پارک آپر کلمنتس از دو پارک موضوعی آپر کلمنتس و پارک ماجراجویی آپر کلمنتس تشکیل یافته است که مساحت آن به 30 هکتار می رسد. در این پارک بیش از 40 وسیله بازی، یک رولر کوستر آبی و یک رولر کوستر چوبی قرار دارد که تجربه و هیجان بینظیری به شما می بخشند. بخشی از این پارک به حیات وحش آن اختصاص یافته است. این پارک سالانه در حدود 70 هزار بازدید کنند را به خود جلب می کند.

تماشای نهنگ ها

امکان مشاهده نهنگ های بسیار بزرگ، یکی از جاذبه های گردشگری نوا اسکوشیا است که سالانه توجه بسیاری از توریست ها را به خود جلب می کند. در هنگام سفر به ایالت نوا اسکوشیا می توانید از نهنگ های غول پیکر آن دیدن کنید. نهنگ هایی که به سمت سواحل زیبای آن روی آورده اند.

کنسرت های تابستانی

کنسرت های تابستانی نوا اسکوشیا را میتوان از جاذبه های گردشگری این ایالت دانست. در فصل تابستان علاوه بر تجربه تفریحات آبی بینظیر، می توانید در کنسرت های متعدد آن شرکت کنید. بی شک حضور در نمایش ها و فستیوال های نوا اسکوشیا، خالی از لطف نخواهد بود.

اخذ ویزای کانادا با هلدینگ هلی ویزا

نوا اسکوشیا یکی از ایالت های معروف کانادا است که جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی را در خود جای داده است. بی شک استفاده از تجربه های یک شرکت معتبر مهاجرتی، می تواند به شما در سفر به کانادا و بازدید از جاذبه های آن کمک موثری کند. اولین مرحله برای سفر به نوا اسکوشیا، اخذ ویزای توریستی است. با هلدینگ هلی ویزا می توانید ویزای توریستی خود را در سریع ترین زمان ممکن به دست آورده و از جاذبه های گردشگری نوا اسکوشیا دیدن کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ ویزای توریستی، شرایط و مدارک لازم آن، با شماره های درج شده در سایت هلدینگ هلی ویزا تماس بگیرید تا بتوانید به پاسخ تمامی سوالات خود دست پیدا کنید.

سوالات متداول

ایالت نوا اسکوشیا در کدام بخش از کانادا قرار است؟

ایالت نوا اسکوشیا در ساحل جنوب شرقی کانادا قرار گرفته است و مرکز اقتصادی مهم آن به شمار می رود.

جاذبه های دیدنی موزه دریانوردی آتلانتیک کدامند؟

پایه های قطب نما، انواع لنگر و جنگ افزارهای قدیمی، بویه یا شناوه، تاریخچه دریانوردی از جاذبه های دیدنی موزه دریانوردی آتلانتیک هستند.

پارک آپر کلمنتس از چه بخش هایی تشکیل یافته است؟

در این پارک بیش از 40 وسیله بازی، یک رولر کوستر آبی و یک رولر کوستر چوبی همراه با حیات وحش اختصاصی وجود دارند.