چرچیل (Churchill)، شهری کوچک واقع در شمال استان مانیتوبا، در ساحل خلیج هادسون است که امروزه به پایتخت خرس های قطبی جهان لقب گرفته است. احتمالا شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که با شنیدن نام خرس، ترس و وحشت وجودتان را فرا می ‌گیرد، اما در چرچیل شما می توانید بدون هیچ ترسی، با امکانات و تجهیزات فراوان از خرس های سفید پوش دیدن کنید. در این منطقه تجهیزات و امکانات فراوانی مانند باگی های توندرا با پنجره های آهنی، شاسی های بلند و شیشه های ضد نم فراهم شده است تا گردشگران بتوانند به راحتی از این پستاندار دوست‌ داشتنی بازدید کنند. گوزن های شمالی، نهنگ های سفید، پرندگان و گرگ های خاکستری، دیگر حیواناتی هستند که علاوه بر خرس های قطبی می توانید در این منطقه از آنها دیدن کنید. اگر قصد سفر به کانادا را دارید با ما در سایت هلدینگ هلی ویزا همراه باشید تا شما را با خرس های قطبی چرچیل کانادا بیشتر آشنا کنیم.

چرچیل؛ مرکز اصلی نگهداری از خرس های قطبی در جهان

خرس های قطبی با ظاهری پشمالو و سفید رنگ، همواره از حیوانات جذاب و مورد علاقه افراد به ویژه کودکان هستند. خرس های قطبی چرچیل کانادا برخلاف ظاهر زیبا و دلفریب خود، خطرناک نیز هستند. بنابراین مواظب باشید که فریب ظاهر آرام آنها را نخورید. شاید پیش از این تصور می کردید که دیدن خرس های قطبی از نزدیک اتفاقی غیرممکن باشد یا اینکه برای دیدن آنها باید از نواحی سردسیر قطبی و صعب العبور گذر کنید. اما شما می توانید تنها با سفر به کشور کانادا، این حیوانات به ظاهر مهربان را از نزدیک مشاهده کنید. خرس های قطبی چرچیل کانادا هر ساله در فصل پاییز برای شکار فک و گذراندن زمستان سخت، در این منطقه تجمع می یابند. بدون شک دیدن خرس های قطبی چرچیل کانادا می تواند متفاوت ترین تجربه را برای شما رقم بزند.

دلیل آمدن خرس های قطبی به منطقه چرچیل

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، چرچیل کانادا یکی از برترین مکان های گردشگری برای دیدن خرس ها شناخته می شود. این شهر که در شمال استان مانیتوبا و خلیج هادسون قرار دارد، در فصل زمستان به مکانی برای تجمع خرس های قطبی سفید رنگ تبدیل می شود. علت مهاجرت خرس های در فصل زمستان به این منطقه، شکار فک های دریایی است.
قرارگیری شهر چرچیل در خلیج هادسون، موجب جاری شدن رود چرچیل در این شهر شده است. از اوایل ماه سپتامبر تا ماه نوامبر، بیش از 1200 خرس در خلیج هادسون جمع می شوند و منتظر می مانند تا آب دریا یخ بزند. با یخ زدن آب، شکار فک ها توسط خرس های قطبی چرچیل کانادا آغاز می شود. جالب است بدانید که تعداد خرس هایی که در شمال کشور کانادا زندگی می کنند، به 15000 می رسد.
پیش از این برخی از خرس های قطبی با ورود فضای شهری ترس و ناامنی را برای مردم شهر به وجود می آورند. به همین دلیل مردم نیز به خرس ها شلیک می کردند. امروزه برای جلوگیری از کشتن خرس ها، به خوبی از آن ها محافظت می شود. همچنین برنامه هشدار خرس قطبی نیز به صورت شبانه روزی در این شهر اجرا می شود. هر ساله گردشگران بسیاری برای دیدن خرس های قطبی چرچیل کانادا به این منطقه سفر می کنند.

حضور خرس های قطبی در خیابان های شهر چرچیل

یا سفر به شهر چرچیل، ممکن است خرس های قطبی را در داخل شهر مشاهده کنید. وجود خرس های قطبی در خیابان های چرچیل امری طبیعی است. از آنجایی که حضور خرس های قطبی سفید رنگ در شهر چرچیل پیش بینی نشده است، مردم همواره ماشین های خود را باز می گذارند تا پناهگاهی برای فرار از خرس های قطبی باشد. اما آیا تا به حال نام زندان خرس را شنیده اید؟
خرس های قطبی که با ورود به شهر چرچیل سبب ایجاد مزاحمت برای افراد می شوند، در زندان خرس های نگهداری می شوند. با فرا رسیدن فصل شکار فک ها، خرس ها را آزاد می کنند تا به جمع خرس های قطبی دیگر بپیوندند. در صورتی که ظرفیت زندان پر شود، خرس ها را دستگیر می کنند و پس از آن به واسطه هلیکوپتر به مناطق دور از شهر جابجا می کنند.
دلیل اصلی که در چند سال اخیر توانسته توجه افراد را به شهر چرچیل جلب کند، خرس های قطبی است که در این منطقه زندگی می کنند. اگرچه به جز خرس های قطبی جاذبه های گردشگری دیگری نیز در شهر چرچیل وجود دارد، اما تخریب تدریجی این زیستگاه طبیعی، سبب شده که تعداد زیادی از دانشمندان برای بررسی این پروژه با یکدیگر همکاری کنند.

تماشای خرس های قطبی در جزیره بافین

جزیره بافین که در منطقه نونووت (Nunavut) قرار گرفته است، به عنوان بزرگترین جزیره در کشور کانادا، مکان دیگری است که می توانید برای دیدن خرس های قطبی به آنجا بروید. این جزیره با قرارگیری در مدار قطبی، می تواند همانند شهر چرچیل مقصد ایده آلی برای بازدید از خرس های قطبی باشد. علاوه بر این، در جزیره کورن والیس (Cornwallis) نیز خرس های قطبی زندگی می کنند. این جزیره که در نونووت قرار دارد، اجتماع کوچکی‌ از اسکیمو های اینوئیت را در خود جای داده است.

نحوه بازدید از خرس های قطبی چرچیل کانادا

خرس های حیوانات و شکارچیانی قدرتمند هستند که بر خلاف ظاهر زیبا و فریبنده خود، می توانند خطراتی برای انسان ها داشته باشند. بنابراین بهتر است به صورت تنها و یا خودسرانه به حریم آنها وارد نشوید. برای دیدن خرس های قطبی چرچیل کانادا می توانید در تورهای مختلف شرکت کنید. این تورها به وسایل نقلیه و تجهیزات مناسبی مجهز هستند و از امنیت کافی برخوردارند.
گردشگران می توانند از طریق پنجره های بزرگ در ماشین هایی به نام Tundra Buggies، از خرس های قطبی چرچیل کانادا دیدن کنند. ماشین های Tundra Buggies، ظرفیتی 40 نفری دارند. از آنجایی که خرس ها حیوانات کنجکاوی هستند، برای تجسس در اطراف ماشین جمع می شوند‌. به همین دلیل دیدن آنها از نمای نزدیک به راحتی امکان پذیر است. علاوه بر این تورها، می توانید از طریق کشتی های کروز و تورهای پیاده روی نیز به منطقه خرس های قطبی چرچیل کانادا بروید. بازدید از خرس های قطبی چرچیل کانادا حدودا 8 ساعت طول می کشد.
لازم به ذکر است که تیم گوگل در زمان مهاجرت سالانه خرس های قطبی، از طریق توندرا به پخش یک برنامه زنده از خرس های قطبی چرچیل کانادا می پردازد. هدف از پخش این برنامه، معرفی بنیادی به نام polar bears international و افرادی است که برای نجات خرس های قطبی تلاش می کنند.

تغییرات آب و هوایی در شهر چرچیل کانادا

در حال حاضر میتوان به وضوح شاهد پدیده گرم شدن کره زمین در منطقه چرچیل بود. خرس های قطبی چرچیل کانادا، معیاری برای آشنایی با تغییرات آب و هوایی شناخته می شوند. تغییرات آب و هوایی طی فرایندی تدریجی ظاهر می شوند. این تغییرات مدت زمان یخ زدن آب در خلیج هادسون را از 8 هفته به 4 هفته کاهش داده است.

زمان مناسب برای بازدید از خرس های قطبی چرچیل

بهترین زمان برای بازدید از خرس های قطبی چرچیل کانادا، از اوایل ماه اکتبر تا اواخر نوامبر می باشد. در این زمان خرس های قطبی آرام آرام عازم خلیج هادسون می شوند. اگر در ماه اکتبر به چرچیل سفر کنید، بیشترین تعداد خرس های قطبی را مشاهده خواهید کرد. اگرچه خرس های قطبی چرچیل کانادا شهرت جهانی دارند، اما ممکن است تمایل داشته باشید برای بازدید از خرس ها به جزیره بافین بروید. بنابراین اوایل ماه می و جولای، زمان مناسبی برای دیدن خرس های قطبی در جزیره بافین است.

سفر به کانادا با هلدینگ هلی ویزا

در صورتی که شما هم به دیدن خرس های قطبی از نزدیک علاقه دارید، تنها کافیست به شهر چرچیل در کشور کانادا سفر کنید تا با این حیوانات بامزه آشنا شوید. بدون شک دیدن خرس های قطبی سفید رنگ، تجربه ای متفاوت، هیجان انگیز و به یاد ماندنی را برای شما رقم خواهد زد. شما می توانید تهیه ویزای خود را برای سفر به کشور کانادا، به هلدینگ هلی ویزا بسپارید. هلدینگ هلی ویزا مجموعه مهاجرتی معتبری است که در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری، کاری، تحصیلی و غیره، در کشورهای مختلف جهان می تواند به شما کمک کند‌. جهت آگاهی از شرایط و کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با کارشناسان هلدینگ هلی ویزا ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

شهر چرچیل کانادا در کجا قرار دارد؟

چرچیل در شمال استان مانیتوبا و سواحل خلیج هادسون واقع شده است.

بهترین زمان برای بازدید از خرس های قطبی چرچیل چه موقع از سال است؟

اوایل ماه اکتبر تا اواخر ماه نوامبر، زمان مناسبی برای بازدید از خرس های قطبی چرچیل کانادا بشمار می رود.

بازدید از خرس های قطبی چرچیل چگونه است؟

بازدید از خرس های قطبی چرچیل از طریق تورهای پیاده، کشتی های کروز و غیره قابل انجام است.