کشور کانادا از زیباترین کشورهای گردشگری و توریستی اروپایی است که مناظر طبیعی و دیدنی بسیاری را در خود جای داده است. جالب است بدانید که بیش از نود درصد از کشور کانادا خالی از سکنه است، از این رو تعداد مکان های طبیعی دست نخورده آن بسیار زیاد بوده؛ به گونه ای که به جاذبه های گردشگری فوق العاده ای تبدیل شده اند.
کشور کانادا دارای کوه های پهناور و زیبا، رودخانه های بزرگ و خروشان، یخچال های عظیم و دره های عمیق همراه با آبشارهای مرتفع و جذاب است. جای تعجبی ندارد که بیش از 1700 آبشار مختلف و بزرگ در این کشور قرار دارد. در این کشور میتوان آبشارهایی را مشاهده کرد که به عقب جریان یافته و در سمت شمال یخ می زنند؛ به گونه ای که ظاهر شگفت انگیزی ایجاد کرده و توجه هر طبیعت دوستی را به خود جلب می کنند. هلدینگ هلی ویزا در این مقاله قصد دارد شما را با زیباترین آبشارهای کانادا آشنا سازد. پس با ما همراه باشید.

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا یکی از زیباترین آبشارهای کانادا است که در سراسر جهان معروف و شناخته شده می باشد. این آبشار بر فراز رودخانه خروشان نیاگارا قرار گرفته است و دو دریاچه اری و آنتاریو را به یکدیگر وصل می کند. در حقیقت آبشار نیاگارا از سه آبشار مختلف تشکیل یافته است که مرز بین المللی ایالات متحده آمریکا و کانادا بشمار می رود. دو آبشار در مرز آمریکا و کانادا قرار گرفته اند و تنها آبشار نعل اسبی را میتوان در سمت کانادا مشاهده کرد. این آبشار تنها دو ساعت از شهر تورنتو فاصله دارد.
بی شک در هنگام بازدید از این آبشار، از رنگ سبز آن متعجب خواهید شد. رنگ سبز آب آبشار نیاگارا به دلیل حل شدن نمک و سنگ های ریزهای دیگر در داخل آب است. از جذابیت های این آبشار میتوان به کروز هورنبلور اشاره کرد که جایگزینی برای تورهای قایق سواری است. این تور از سال 1846 الی 2013 فعال بوده و قدیمی ترین جاذبه توریستی آمریکای شمالی محسوب می شود.
آبشارهای نیاگارا در 121 کیلومتری جنوب و جنوب شرقی تورنتو و در فاصله 27 کیلومتری شمال و شمال غربی بوفالو نیویورک قرار گرفته اند. آبشارهایی که در سمت آنتاریو هستند، به آبشارهای نعل اسب معروف بوده و منظره زیبا و چشم نوازی را ایجاد می کنند. این آبشار یکی از زیباترین جاذبه های آنتاریو به حساب می آید.

آبشار مونتمورسی

آبشار مونتمورسی، مرتفع تر از آبشار نیاگارا بوده و دسترسی به آن نیز بسیار راحت است. این آبشار در نزدیکی شهر کبک قرار دارد و تنها با 20 دقیقه رانندگی از شهر کبک می توانید از زیبایی این آبشار مرتفع لذت ببرید. آبشار مونتمورسی حدود 84 متر بالاتر از آبشار نیاگارا است که نام خود را از ساموئل دو شامپلن، بنیان گذار شهر کبک در سال 1613 گرفته است.
پل معلق بالای تاج آبشار به شما امکان بازدید از منظره های به یادماندنی آن و رودخانه سینت لورنس را می دهد. با استفاده از قطار کابلی می توانید خود را از بالای آبشار به پایین آبشار برسانید. اگر علاقه به انجام ورزش در طبیعت زیبا دارید، می توانید از پلکان چوبی روی دیواره صخره کنار آبشار استفاده کنید. در فصل زمستان، آب های پاشیده از رودخانه یخ زده و باعث ایجاد یک لایه یخ می شوند.

آبشار تور عروس

آبشار تور عروس از زیباترین آبشارهای کانادا است که تنها 15 دقیقه از Chilliwack فاصله دارد. ریزش آب های زیبا و سفید از صخره های صاف آبشار، نمایی مانند تور عروس به آن بخشیده اند که زیبایی چشمگیر و دلنوازی دارند.

آبشار آتاباسکا

آبشار آتاباسکا بسیار مهیج و زیبا است. زمانی که رودخانه آتاباسکا بر فراز سنگ های آهکی عبور می کند، باعث ایجاد یک شکاف بزرگ و گرداب های خروشان و وسیع می شود که در هنگام سقوط از آبشار موجب حیرت شما خواهند شد. این آبشار را میتوان جواهر تاج پارک ملی جاسپر در استان آلبرتای کانادا دانست. پارک ملی جاسپر خود به دلیل داشتن منظره های زیبا، شهرت جهانی دارد.
بازدیدکنندگان می توانند از مسیرهای متعدد و پل های مختلف به تماشای جوش و خروش این آبشار زیبا بپردازند. در مسیر خود به آبشار آتاباسکا، گرداب ها و شکاف هایی را خواهید دید که در اثر عبور سریع آب از روی صخره های سخت آهکی به وجود آمده اند. جالب است بدانید که رنگ این آبشار در هر یک از فصل های سال تغییر می کند، اما این چیزی از منظره باشکوه آبشار آتاباسکا کم نمی کند.

آبشار هلمکن

آبشار هلمکن با ارتفاع 141 متر، یکی از حیرت انگیزترین آبشارهای کانادا است که برای محافظت از آن، پارک های استانی ساخته اند. جریان آب آبشار هلمکن وارد یک حفره توخالی در قسمت پایین آبشار می شود. این آبشار در پارک ولز گری قرار گرفته است. آب های خروشانی که از بالای آبشار هلمکن سرازیر می شوند، باعث ایجاد یک دره عمیق در پایین آبشار شده اند. با قرار گرفتن روی سکوی نزدیک آبشار، می توانید از منظره بینظیر آن لذت ببرید.

آبشار تیوز

آبشار تیوز 10 متر از آبشار نیاگارا کوتاهتر بوده و ارتفاع آن از سطح زمین ۴۱ متر است. این آبشار را میتوان مرتفع ترین آبشار همیلتون انتاریو دانست. جریان آب آبشار تیوز بسیار زیبا و چشمگیر است. اما اگر به دنبال بازدید از این آبشار در فصل تابستان هستید، بهتر است بدانید که آبشار تیوز در فصل تابستان به صورت کامل خشک می شود.

آبشار تنگه الورا

آبشار تنگه الورا، نسبت به زیباترین آبشارهای کانادا که در بخش های قبل به آنها اشاره کردیم، دارای ارتفاع کمتری است اما تماشای آن و جلگه گرند ریور، خالی از لطف نخواهد بود. در هنگام بازدید از این آبشار علاوه بر تماشای منظره زیبا و بکر آن، می توانید به فعالیت های مختلف مانند تیوب سواری و قایق رانی بپردازید.

آبشار تاکاکاو

از زیباترین آبشارهای کانادا میتوان به آبشار تاکاکاو با ارتفاع 384 متر اشاره کرد که دومین آبشار مرتفع این کشور شناخته می شود. تاکاکاو از کلمه ای به نام cree گرفته است. این واژه به معنای تابش بوده و زیبایی آبشار تاکاکاو را نشان می دهد. بهترین زمان برای بازدید از این آبشار فصل بهار است؛ چرا که در زیباترین و سفید ترین حالت ممکن خود قرار دارد. شنیدن صدای غرش آبشار و مه خنک اطراف آن، یک تجربه بینظیر از سفر شما به آبشار تاکاکاو را به نمایش خواهند گذاشت. فراموش نکنید که بازدید از این آبشار تنها از اواخر ماه ژوئیه تا نیمه های اکتبر ممکن است؛ چرا که بیش از آن، آب و هوای جاده ای امکان بازدید از آبشار تاکاکاو را فراهم نمی سازد.

آبشار ویرجینیا

آبشار ویرجینیا از لحاظ ارتفاع دو برابر آبشار نیاگارا بوده و دارای پهنای 850 متر است. آبشار ویرجینیا را میتوان جزئی از پارک ملی ناهانی در شمال غرب کانادا دانست. آبشاری که بلندترین ریزشگاه آن دارای ارتفاع 996 متر است و شاید یکی از دلایل محبوبیت آن، ارتفاع بینظیر این آبشار باشد. از آنجایی که آبشار ویرجینیا در منطقه دورتری نسبت به دیگر آبشارها قرار گرفته است، بازدیدکنندگان کمتری موفق به تماشای زیبایی آن خواهند شد. برای بازدید از آبشار ویرجینیا می توانید از هواپیمای آب نشین یا کانو استفاده کنید که بهترین گزینه برای مسافران تور کانادا بشمار می روند.

آبشار تیفانی

آبشار تیفانی در نزدیکی خیابان ویلسون شرقی، در شهر همیلتون قرار گرفته است. یکی از ویژگی های بارز و جذاب آبشار تیفانی، وجود تراس در آن است. این آبشار دارای 19 متر ارتفاع می باشد که از چندین لبه سنگی عبور می کند. آبشار تیفانی از نهر تیفانی سرچشمه گرفته و زیبایی منحصربفردی دارد.

آبشار شرمن

آبشار شرمن دارای ارتفاع 17 متر بوده و در انتهای غربی همیلتون، در استان انتاریو کانادا واقع شده است. این آبشار زیبا و خروشان در مسیر رودخانه ancaster creek قرار گرفته است. از دیگر نام های آن میتوان به آبشارهای اسمیت، آبشارهای ویتون و آبشارهای فراه اشاره کرد.

آبشار پلنگ

آبشار پلنگ در پارک ملی بنف آلبرتا قرار گرفته است و از نایجل پاس در رشته کوه پارکر سرچشمه می گیرد. رشته کوه پارکر از کوه های راکی کانادا است که زیبایی خارق العاده دارد.

آبشار شانون

آبشار شانون دارای ارتفاع 335 متر است که در استان بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. این آبشار از زیباترین آبشارهای کانادا است که پس از گذر از صخره های گرانیتی رودخانه به اقیانوس آرام می رسد. بازدیدکنندگان از می توانند به راحتی از آبشار شانون بازدید کنند؛ چرا که تنها 2 کیلومتر از جنوب شهر اسکومیش فاصله داشته و در امتداد بزرگراه دریا به آسمان قرار گرفته است.
فصل های بهار و پاییز بهترین زمان برای بازدید از این آبشار زیبا هستند. دسترسی به این آبشار بسیار آسان است. خودروی خود را در پارکینگی که تنها 200 متر با محوطه آبشار شانون فاصله دارد پارک کنید تا از یک مسیر سنگفرش شده، به محل تماشای منظره آبشار برسید. در نزدیکی این آبشار، محیط های تماشایی بسیاری وجود دارند که می توانید از مشاهده آنها، احساس آرامش را در وجود خود حس کنید.

آبشار آلبیون

آبشار آلبیون از زیباترین آبشارهای کانادا است که با ارتفاع 19 متر، به آبشار نیاگارا می ریزد. وجود پله هایی در مسیر آبشار، جریان آب را بسیار زیبا ساخته اند. از صخره های این آبشار برای ساخت باغ راک گیاه شناسی استفاده شده است.

آبشار پیسینگ مار

یکی از زیباترین آبشارهای کانادا، آبشار پیسینگ مار است که دارای ارتفاع 350 متر می باشد. این آبشار در حوض بروک وسترن نیوفاندلند، پارک ملی گروس مورن قرار گرفته است. از آنجایی که دارای محیط سرسبز اما ناهمواری است، دسترسی به آن بسیار مشکل می باشد.

آبشار کاکابکا

آبشار کاکابکا، دومین آبشار مرتفع آنتاریو شناخته می شود که در دهکده ای به همین نام قرار گرفته است. این آبشار از رودخانه کامینیستیکیا سرچشمه می گیرد و دارای بیش از 130 فوت قطر است. آبشار کاکابکا در فصول زمستان، تابستان، بهار و پاییز، زیبایی چشم گیری دارد و توجه تمامی بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند.

آبشار الکساندر

آبشار الکساندر، از زیباترین آبشارهای کانادا است که ارتفاع آن بیش از 173 فوت است. برای تماشای زیبایی خاص این آبشار، نیازی به پیاده روی ندارید؛ چرا که با استفاده از خودرو می توانید در نزدیکی سکوی آبشار ایستاده و از عظمت آن حیرت زده شوید. اگر علاقه زیادی به پرندگان دارید، می توانید در کنار تماشای آبشار الکساندر، پرندگان زیبای آن را نیز مشاهده کنید.

آبشار برندی وین

آبشار برندی وین، در پارک brandywine falls بریتیش کلمبیا قرار گرفته است و دارای ارتفاع 230 فوت می باشد. با تماشای این آبشار می توانید از منظره فوق العاده آن، کوه های پهناور و سقوط دریاچه دیزی لذت ببرید.

آبشار چتر باکس

آبشار چتر باکس در بریتیش کلمبیا کانادا قرار گرفته است. این آبشار در انتهای رودخانه princess louisa inlet واقع شده است و زیبایی خاصی دارد.

آبشار داوسون

آبشار داوسون را میتوان از زیباترین آبشارهای کانادا دانست که در پارک استانی ولز گری واقع شده است. این آبشار دارای ارتفاع 18 متر است. از طریق جاده ولز گری می توانید به راحتی به آبشار داوسون دسترسی داشته باشید.

آبشار نوما

آبشار نوما در پارک ملی Kootenay قرار گرفته است و دارای وسعت 1400 کیلومتر مربع می باشد. در هنگام بازدید از آبشار نوما، می توانید از زیبایی های کوه های آلپ، چشم اندازهای زیبا و یخچال های طبیعی آن لذت ببرید. آبشار نوما بخشی از رودخانه ورمیلیون می باشد که به رودخانه ساسکاچوان سرازیر می شود. از آنجایی که دسترسی به این آبشار بسیار آسان است، بازدیدکنندگان بسیاری به دنبال بازدید از آن هستند.

آبشار هونلن

آبشار هونلن در پارک استانی Tweedsmuir south بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. این آبشار با داشتن ارتفاع 1315 فوت، از بلندترین آبشارهای کانادا شناخته می شود که از دریاچه ترنز جریان یافته و به رودخانه آتنارکو سرازیر می شود.

آبشار کلیدی

آبشار کلیدی، بزرگترین آبشار در امتداد رودخانه لیلوت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. این آبشار دارای ارتفاع 115 فوت است و شباهت بسیاری به سوراخ کلید دارد. از این رو، آبشار کلیدی نامگذاری شده است.

آبشار دلا

آبشار دلا در جزیره ونکوور کانادا قرار دارد و دارای ارتفاع 1440 فوت می باشد. دسترسی به این آبشار بسیار سخت است، از این رو بازدیدکنندگان کمی دارد.

آبشار کانیون مالین

آبشار کانیون مالین، یکی از آبشارهای محبوب کوهنوردان و کاشفان مکان های زیبا و بکر است که دارای ارتفاع 50 متری می باشد. فصل زمستان بهترین زمان برای بازدید از آبشار کانیون مالین است.

اخذ ویزای کانادا با هلدینگ هلی ویزا

کشور کانادا یکی از زیباترین کشورهای جهان است که طبیعت زیبا و چشم نوازی دارد. بسیاری از افرادی که علاقمند به گردش در طبیعت دست نخورده و سزسبز جهان هستند، به کشور کانادا سفر می کنند تا بتوانند از زیبایی های آن لذت ببرند. زیباترین آبشارهای کانادا از جاذبه های گردشگری این کشور هستند که همواره توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده اند.
شما می توانید با اخذ ویزای کانادا از هلدینگ هلی ویزا، به راحتی به کشور کانادا سفر کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. سایت هلدینگ هلی ویزا از معتبرترین موسسه های مهاجرتی و گردشگری است که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای کانادا، با شماره های درج شده در سایت هلدینگ هلی ویزا تماس بگیرید.

سوالات متداول

معروف ترین آبشار کشور کانادا کدام است؟

آبشار نیاگارا معروف ترین آبشار کشور کانادا شناخته می شود.

بهترین زمان برای بازدید از آبشار تیوز چه موقع است؟

در هر موقع از سال امکان بازدید از آبشار تیوز وجود دارد اما در فصل تابستان این آبشار کاملا خشک می شود.

دومین آبشار مرتفع کانادا چه نام دارد؟

آبشار کاکابکا، دومین آبشار مرتفع کانادا شناخته می شود.