کشور کانادا دارای جاذبه های گردشگری بینظیری مانند آبشار نیاگارا است. این کشور علاوه بر دریاچه ها، موزه ها و طبیعت بکر و دست نخورده، دارای رشته کوه های مشهور جهانی به نام کوه های راکی است. این رشته کوه ها از رودخانه لیارد در انتهای شمالی بریتیش کلمبیا آغاز شده و تا رودخانه ریوگراند در نیومکزیک در بخش جنوب غربی ایالات متحده ادامه می یابند.
کوه های راکی را میتوان از بزرگترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری کانادا دانست که دارای قله های پر از برف سفید و درخشان، دره های وسیع، مسافرخانه هایی با استقبال گرم و چشمه های آب گرم هستند. چشمه هایی که می توانید در هوای سرد، از گرمای آن لذت ببرید. شاید یکی از دلایل محبوبیت کوه های راکی این است که جزئی از میراث جهانی یونسکو بشمار می روند.
کوه های راکی کانادا به عنوان پارک ملی این کشور شناخته می شوند که بازدیدکنندگان آن میتوانند از انواع فعالیت های ورزشی مانند پیاده روی، کمپینگ، دوچرخه سواری، کوهنوردی، اسنوبورد و غیره لذت ببرند. وجود پنج پارک ملی در کوه های راکی کانادا، بهترین منظره از کوه را در معرض نمایش قرار می دهند. سایت هلدینگ هلی ویزا در ادامه شما را با جاذبه های گردشگری کوه های راکی کانادا آشنا خواهد ساخت تا از زیبایی آنها در هنگام بازدید از این کشور غافل نشوید.

پارک ملی بنف

پارک ملی بنف در کوه های راکی کانادا، از قدیمی ترین پارک های ملی این کشور شناخته می شود که در اواخر قرن نوزدهم تاسیس گردید. این پارک دارای وسعت ۶ هزار کیلومتر مربع است. یخچال ها و مزارع یخی، مناظر کوهستانی خیره کننده و جنگل های مخروطی، از دیدنی های پارک ملی بنف هستند که برای بازدیدکنندگان زیباترین مناظر بکر را به نمایش می گذارند.
پارک ملی بنف، سرزمین عجایب زمستانی کانادا است، به گونه ای که به دلیل داشتن آب و هوای زیرقطبی، دارای زمستان های سرد و طولانی و تابستان های بسیار خنک و معتدل است. این پارک، از پارک های ملی و پربازدید آمریکای شمالی است. از دیگر جاذبه های این پارک میتوان به دهکده دریاچه لوئیز، شاتولیک لوئیز و پارک آیسفیلد اشاره کرد.

پارک ملی جاسپر

پارک ملی جاسپر در شمال پارک ملی بنف در استان آلبرتا قرار گرفته است. این پارک را میتوان بزرگترین پارک ملی واقع در کوه های راکی دانست که مساحت آن به یازده هزار کیلومتر مربع می رسد. پارک جاسپر جزئی از میراث جهانی یونسکو است. در هنگام بازدید از آن می توانید از زیبایی کوه های مرتفع، میدان های یخی، یخچال های طبیعی، آبشارها، چشمه ها و مراتع بینظیر با دید فوق العاده لذت ببرید.
میدان یخی کلمبیا، بزرگترین میدان یخی در کوه های راکی است که از معروفیت جهانی برخوردار است. از دیگر جاذبه های دیدنی پارک ملی جاسپر میتوان به تراموای هوایی جاسپر اسکای ترام، حوضه مارموت برای فعالیت اسکی، آبشار آتاباسکا، دریاچه هرم و کوه هرم، کوه ادیت کاول، دریاچه پزشکی، دریاچه maligne و دره Tonquin اشاره کرد. در هنگام بازدید از این پارک می توانید از فعالیت هایی مانند کمپینگ، ماهیگیری، پیاده روی، رفتینگ، تماشای حیات وحش، کایاک سواری و غیره لذت ببرید و لحظات خوشی را در آن سپری کنید.

پارک ملی کوتنای

پارک ملی کوتنای، از پارک های معروف میراث جهانی یونسکو است که در بریتیش کلمبیا قرار دارد. پارک ملی کوتنای از بخش های مختلفی مانند رشته کوه های راکی، رشته کوه های کوتنای، رودخانه کوتنای و ورمیلیون تشکیل یافته است. چشمه آب گرم رادیوم از چشمه های معروف این پارک است که به داشتن مقدار کمی از ماده رادیواکتیو شناخته می شود.
چشمه آب سرد معدنی رنگدانه، اسیدی بوده و از خاک رس آن برای تهیه رنگ استفاده می شود. در مسیرهای پیاده روی این پارک می توانید از دره مرمر، کانیون سینکلر، دریاچه زیتون و اردوگاه های متعدد دیدن کنید. کمپینگ در منظره زیبای این پارک می تواند به یک تجربه فوق العاده از سفر شما به کانادا تبدیل شود. آبشارها، دره ها، دریاچه ها و چشمه های آب گرم و سرد، زیباترین منظره ها را در معرض نمایش عموم قرار داده اند.

پارک ملی واترتون

پارک ملی واترتون در نزدیکی پارک ملی مونتانا در ایالات متحده قرار گرفته است. نام این پارک از نام یک طبیعت شناس انگلیسی به نام چارلز واترتون گرفته شده است که علفزارها، زمین های پست و دشت های فوق العاده ای را در خود جای داده است. این پارک نسبت به انواع پارک های دیگر دارای وسعت کوچکتری بوده و مساحت آن به ۵۰۰ کیلومتر مربع می رسد.
بهترین زمان برای بازدید از این پارک، ماه جولای الی ماه آگوست است. با بازدید از پارک ملی واترتون می توانید از دریاچه های زیبا و زلال آن، آبشارهای خروشان، کوه ها و صخره های پهناور آن دیدن کنید. عمیق ترین دریاچه از کوه های راکی در پارک ملی واترتون قرار دارد که حیات وحش بینظیری را از آن خود ساخته است. در هنگام بازدید از این پارک می توانید از زیبایی گل های وحشی زرق و برق دار لذت ببرید. از بهترین جاذبه های گردشگری کوه های راکی در این پارک، میتوان به پارک صلح بین المللی اشاره کرد.

پارک ملی یوهو

یوهو، یکی از پارک های ملی کوه های راکی است که در بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. یوهو دارای ریشه کانادایی بوده و به معنای هیبت و شگفتی است. این پارک دارای چشم اندازهای زیبایی از میدان های یخی، آبشارها، رودخانه ها و ذخایر فسیلی است. به همین دلیل است که میتوان آن را زیباترین پارک ملی کوه های راکی کانادا دانست.
جالب است بدانید که دومین آبشار دنیا به نام آبشار takakaw در این پارک قرار دارد که جزئی از میراث جهانی یونسکو شناخته می شود. پیاده روی و کمپینگ، از عمده فعالیت هایی هستند که بازدیدکنندگان از کوه های راکی به دنبال لذت از آن هستند.

دریاچه نعل اسبی

در هنگام بازدید از پارک ملی جاسپر، حفره ای به شکل نعل اسب خواهید دید که به دریاچه نعل اسبی معروف است. این دریاچه دارای صخره های ناهموار است که بهترین مکان برای غواصی شناخته می شوند. این دریاچه در فاصله 1.5 کیلومتری از مسیر پارک زمین های یخی قرار گرفته است.

زمین های یخی کلمبیا

بزرگترین زمین های یخی آمریکای شمالی، زمین های یخی کلمبیا هستند که میان استان بریتیش کلمبیا و آلبرتا قرار دارند و پارک بنف و جاسپر را بهم متصل می کنند.از جاذبه های دیدنی زمین های یخی کلمبیا میتوان به شش یخچال بزرگ آن اشاره کرد. برای بازدید از یخچال آثاباسکا، می توانید از تورهای روزانه استفاده کنید تا از دیدنی های آن غافل نشوید. اگر علاقه زیادی به پیاده روی در مناظر زیبای یخی دارید، یخچال اسکایوال به طول 280 متر، بهترین انتخاب برای شما است. با پیاده روی در این مسیر می توانید از زیبایی فوق العاده آن لذت ببرید.

دریاچه پیتو

دریاچه پیتو، درخشان ترین و زیباترین دریاچه کوه های راکی کانادا است که به نام بیل پیتو نامگذاری شده است. این دریاچه در یک دره قرار گرفته است و از قله بو، زیباترین منظره از خود را در معرض نمایش قرار می دهد. بهترین زمان برای بازدید از دریاچه پیتو فصل تابستان است که به زیبایی هر چه تمام، نور را در خود منعکس می کند.

کانمور

کانمور از جاذبه های دیدنی پارک ملی بنف است که میتوان در آن از منظره زیبای سنگ های صخره ای کانادا و رشته کوه های خواهر سه گانه زیبا لذت برد. این منطقه به دریاچه های زیبای کواری و بالا و پایین کاناناسکیز دسترسی دارد و عنوان بهشت مهاجرین را به خود اختصاص داده است.

دریاچه مالین

دریاچه مالین از زیباترین دریاچه های کوه های راکی کانادا است که با قله های مرتفع احاطه شده و می توانید در آن از زیبایی سه یخچال دیدنی لذت ببرید. برای تفریح در این دریاچه در فصل تابستان، می توانید از قایق های تفریحی استفاده کنید که بهترین منظره از دریاچه را در معرض دید شما قرار می دهند. با استفاده از قایق های تفریحی می توانید به مسیر اسکای لاین و جزیره روح دسترسی داشته باشید. این دریاچه دارای بهترین کشتی کروز در کانادا است. همچنین از محبوب ترین پیاده روهای کانادا میتوان به مسیر اسکای لاین اشاره کرد که از دریاچه مالین شروع می شود.

از دیگر جاذبه های گردشگری کوه های راکی کانادا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• پارک پایکس
• رویال زاگرس
• پارک ملی یلو ستون
• خط ریلی cumbers and Toltec
• پارک ملی گراند تتون
• منطقه تفریحی ملی sawtooth
• پارک ملی گلیشر

نحوه رفتن به رشته کوه های راکی

رسیدن به رشته کوه های راکی، شامل شروع یک ماجراجویی؛ پر از مناظر الهام بخش و گزینه های حمل و نقل متنوع است. این شگفتی طبیعی که در قلب غرب کانادا واقع شده است، به بازدیدکنندگان فرصتی می دهد تا قله های باشکوه، دریاچه های بکر و حیات وحش فراوان را کشف کنند. برای رسیدن به رشته کوه‌های راکی کانادا، می ‌توانید بین سفر هوایی، قطار یا جاده یکی را انتخاب کنید که هر کدام تجربه منحصربفرد خود را ارائه می‌ دهند.

مسافرت هوایی

برای کسانی که به دنبال راهی راحت و کارآمد برای رسیدن به رشته کوه های راکی کانادا هستند، سفر هوایی یک انتخاب محبوب است. فرودگاه بین المللی کلگری (YYC)، به عنوان دروازه اصلی به منطقه عمل می کند و پروازهای داخلی و خارجی را ارائه می دهد. از فرودگاه می‌ توانید یک ماشین کرایه کنید یا با یک شاتل به مقصد مورد نظر خود در کوه‌ های راکی بروید. این گزینه برای مسافرانی با زمان محدود که می خواهند به سرعت به مناظر خیره کننده دسترسی داشته باشند ایده آل است.

مسافرت با قطار

سفر با قطار به رشته کوه‌های راکی کانادا، تجربه ‌ای باور نکردنی و خارق العاده است. این مسیرهای ریلی که از ونکوور یا کلگری حرکت می‌ کنند، منظره ‌ای پانوراما از کوه‌ های باشکوه، جنگل ‌های سرسبز و رودخانه‌ های بکر ارائه می ‌کنند. مسیر First Passage to the West شما را از میان مکان‌ های تاریخی و شهرهای جذاب می ‌برد، در حالی که مسیر Journey through the Clouds شما را از ونکوور به جاسپر می رساند.

سفرهای جاده ای

رانندگی به سمت رشته کوه های راکی کانادا، یک ماجراجویی است که به شما امکان می دهد منطقه را با سرعت خود کاوش کنید. بزرگراه ترانس کانادا (بزرگراه 1) کلگری و ونکوور را به هم متصل می کند و از پارک ملی بنف، دروازه ورود به کوه های راکی می گذرد. پارک وی آیس فیلدز (بزرگراه 93) بین بنف و جاسپر امتداد دارد و یک رانندگی در مسیری با مناظر خیره کننده، دریاچه های فیروزه ای و یخچال های طبیعی سر به فلک کشیده ارائه می دهد. در طول مسیر می ‌توانید در جاذبه ‌های نمادین مانند دریاچه لوئیز، دریاچه پیتو و آبشار آتاباسکا توقف کنید. این گزینه برای مسافرانی که می خواهند به طور کامل در شگفتی ها و جاذبه های طبیعی در طول سفر غوطه ور شوند عالی است.

سفر به رشته کوه های راکی کانادا با هلدینگ هلی ویزا

کشور کانادا سرزمین جاذبه های گردشگری و مناظر بکر و دست نخورده است. اگر به کوهنوردی علاقه دارید، بازدید از کوه های راکی کانادا را فراموش نکنید. برای بازدید از زیبایی ها و چشم اندازهای کوه های راکی، هلدینگ هلی ویزا در خدمت شماست تا بهترین مسیر سفر به این کشور را برای شما ارائه کند. هلدینگ هلی ویزا با کارشناسان و مشاورین مجرب خود، اطلاعات لازم در مورد نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا و مدارک لازم برای آن را توضیح خواهد داد تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنید. با اخذ ویزای توریستی از هلدینگ هلی ویزا، می توانید از زیبایی های کشور کانادا لذت ببرید و سفر فوق العاده ای را تجربه کنید.

سوالات متداول

از عمده فعالیت های محبوب در کوه های راکی کانادا کدامند؟

پیاده روی، کمپینگ، دوچرخه سواری، کوهنوردی، اسنوبورد و بازدید از منظره های دیدنی، از جمله فعالیت های محبوب در کوه های راکی کانادا هستند.

پارک های معروف رشته کوه های راکی کدامند؟

پارک ملی بنف، جاسپر، کوتنای، واترتون و یوهو، از معروف ترین پارک های ملی کوه های راکی هستند.

دریاچه لوئیز در کدام پارک ملی کانادا قرار دارد؟

دریاچه لوئیز در پارک ملی بنف واقع شده است.